Qu'est-ce que LessonUp
Rechercher
Canaux
Connectez-vous
S'inscrire
‹
Revenir à la recherche
powercollege 9_Wat kost een product
Leerdoelen
Je kunt uitleggen hoe de kosten per product uitgerekend worden (= kostprijs berekenen).
1 / 11
suivant
Slide 1:
Diapositive
Maatschappijwetenschappen
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 1
Cette leçon contient
11 diapositives
, avec
quiz interactifs
et
diapositives de texte
.
La durée de la leçon est:
30 min
Commencer la leçon
Partager
Imprimer la leçon
Éléments de cette leçon
Leerdoelen
Je kunt uitleggen hoe de kosten per product uitgerekend worden (= kostprijs berekenen).
Slide 1 - Diapositive
Geef een voorbeeld van kosten waar een ondernemer mee te maken heeft.
Slide 2 - Question ouverte
Yara heeft 6 stoelen gemaakt. De productiekosten waren €450,-. Wat is de kostprijs per stoel?
A
€100,-
B
€75,-
C
€2700,-
D
€45,-
Slide 3 - Quiz
Kostprijs
Kostprijs
= Hoeveel het
kost
om een product of dienst te maken.
Onder te verdelen in twee categorieën:
Vaste kosten
Variabele kosten
Slide 4 - Diapositive
Vaste kosten
Kosten die
niet
meteen veranderen als je meer of minder gaat produceren.
Bijvoorbeeld de huur van je gebouw, loon van je vaste personeel, je kassa etc.
Slide 5 - Diapositive
Variabele kosten
Kosten die
wel
veranderen als je meer of minder gaat produceren.
Bijvoorbeeld de kosten van grondstoffen, bezorgkosten (benzine), salaris invalkrachten etc.
Slide 6 - Diapositive
Hieronder staan vijf kosten. Geef van elke kost aan of het gaat om vaste
of een variabele kosten. Sleep de zinnen naar de juiste plek.
Vaste kosten
Variabele kosten
Reclamekosten
Verzendkosten
Loon vast personeel
Huur
Grondstoffen
Slide 7 - Question de remorquage
Tekst
Deze kosten zijn afhankelijk van de werkelijke productie
Deze kosten zijn afhankelijk van de gekozen productiecapaciteit
Constante kosten
Variabele kosten
Slide 8 - Question de remorquage
Hoe bereken je de kostprijs per product?
Formule:
(totale vaste kosten + totale variabele kosten) : afzet*
*Afzet = aantal verkochte producten
Slide 9 - Diapositive
Oefensom kostprijs
Van fictief b.v. dat handelt in mobiele telefoons zijn de volgende gegevens bekend:
Personeelskosten €500.000
Machinekosten €320.000
Bezorgkosten € 23.000
Afzet 2500 telefoons.
Bereken de kostprijs per telefoon
Antwoord
: (€500.000 + €320.000 + €23.000) : 2500 = €337,20
Slide 10 - Diapositive
Leerdoelen
Je kunt uitleggen hoe de kosten per product uitgerekend worden (= kostprijs berekenen).
Slide 11 - Diapositive
Plus de leçons comme celle-ci
Ben jij ondernemend?
November 2024
- Leçon avec
24 diapositives
Economie
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 4
Ben jij ondernemend?
December 2023
- Leçon avec
29 diapositives
Economie
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 4
3.1 - Wat zijn de kosten?
October 2022
- Leçon avec
40 diapositives
Economie
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 4
3.1 Wat zijn de kosten?
October 2023
- Leçon avec
37 diapositives
Economie
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 4
4VM Pincode H3.1 Wat zijn de kosten
September 2020
- Leçon avec
28 diapositives
Economie
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 4
3.1 - Wat zijn de kosten?
November 2022
- Leçon avec
38 diapositives
Economie
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 4
3.1 - Quizvragen Wat zijn de kosten?
October 2023
- Leçon avec
18 diapositives
Economie
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 4
3.1 - Wat zijn de kosten?
November 2020
- Leçon avec
40 diapositives
Economie
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 4