Qu'est-ce que LessonUp
Rechercher
Canaux
Connectez-vous
S'inscrire
‹
Revenir à la recherche
Blok 3 Wie ben ik?: Mijn land
1 / 31
suivant
Slide 1:
Diapositive
Mens & Maatschappij
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 1
Cette leçon contient
31 diapositives
, avec
quiz interactifs
,
diapositives de texte
et
2 vidéos
.
La durée de la leçon est:
70 min
Commencer la leçon
Partager
Imprimer la leçon
Éléments de cette leçon
Slide 1 - Diapositive
Planning
(bladzijde 24) Maken Blok 2 mijn familie : 12, 13, 14, 16, 17, 19 en 20 (opdrachten/nakijken)
Blok 3 mijn land
Uitleg blok 3 en Klokhuis Willem van Oranje
Video Kunstmatige en natuurlijke grenzen
Opdrachten
Slide 2 - Diapositive
Leerdoelen Les 3
Je kan uitleggen waarom Nederland nog niet bestond in de 16 eeuw.
Twee redenen waarom Nederlanders in opstand kwamen.
Je kan natuurlijke en kunstmatige grenzen beschrijven en hier voorbeelden bij geven.
Slide 3 - Diapositive
https:
Slide 4 - Lien
Slide 5 - Diapositive
Slide 6 - Diapositive
Video
Kijkvraag
Waarom kwam Willem van Oranje in Opstand?
Slide 7 - Diapositive
Slide 8 - Carte
Grenzen
Tussen landen en gebieden liggen grenzen. Tussen de beide kanten van de grens zijn verschillen.
Natuurlijke grenzen
zijn grenzen die door de natuur zijn ontstaan: rivieren, zeeën, woestijnen.
Kunstmatige grenzen zijn getrokken door mensen. Muren, prikkeldraad, hekjes etc...
Slide 9 - Diapositive
Slide 10 - Vidéo
Slide 11 - Diapositive
Opdrachten
Lezen: de blauwe leerteksten in je boek
Maken: Blok 3: 1, 2 5, 6, 7, 8, 9. 13, 17, 18
Atlasvragen kun je overslaan, dus niet maken
Voor sommige vragen kun je oko google maps gebruiken. Doe dat wel.
Nakijken Blok 2:
Slide 12 - Diapositive
Programma
Terugblik vorige les
groepswerkvorm
Afronden blok 3 + uitleg
Opdrachten
Leerdoelen controleren
Slide 13 - Diapositive
Uitleg werkvorm
Afbeelding wat te maken heeft met een onderwerp de Nederlandse opstand. Om jullie de de taak het onderwerp te achterhalen.
Groepen van 3 personen.
Jullie gaan de afbeelding natekenen.
Ieder groepslid krijg 20 seconden de tijd om de afbeelding te bekijken.
Daarna gaat hij terug naar zijn groep en vertelt wat hij heeft gezien.
Vervolgens gaan jullie het tekenen.
Wanneer iedereen is geweest gaan we het bespreken.
Slide 14 - Diapositive
Slide 15 - Diapositive
Slide 16 - Diapositive
https:
Slide 17 - Lien
https:
Slide 18 - Lien
Stelling: Ik vind het goed dat dingen die met de slavernij te maken hebben worden verwijderd.
A
Eens
B
Oneens
Slide 19 - Quiz
Slide 20 - Diapositive
Slide 21 - Diapositive
Opdrachten
Lezen: de blauwe leerteksten in je boek
Maken: Blok 3: 1, 2 5, 7, 8, 9. 13, 17, 18
Atlasvragen kun je overslaan, dus niet maken
Voor sommige vragen kun je ook google maps gebruiken. Doe dat wel.
Klaar? Nakijken Blok 2
Slide 22 - Diapositive
Filips wilde van Nederland 1 land maken met één bestuur en dezelfde wetten
A
Eens
B
Oneens
Slide 23 - Quiz
Noem een voorbeeld van een natuurlijke en kunstmatige grens
Slide 24 - Question ouverte
Wat gebeurde er tijdens de beeldenstorm in 1566?
Slide 25 - Question ouverte
Opdrachten blok 3
Lezen: de blauwe leerteksten in je boek
Maken: Blok 3: 1, 2 5, 6, 7, 8, 9. 13, 17, 18
Atlasvragen kun je overslaan, dus niet maken
Voor sommige vragen kun je oko google maps gebruiken. Doe dat wel.
Slide 26 - Diapositive
https:
Slide 27 - Lien
Slide 28 - Vidéo
Grenzen
Tussen landen en gebieden liggen grenzen. Tussen de beide kanten van de grens zijn verschillen.
Natuurlijke grenzen
zijn grenzen die door de natuur zijn ontstaan: rivieren, zeeën, woestijnen.
Kunstmatige grenzen zijn getrokken door mensen. Muren, prikkeldraad, hekjes etc...
Slide 29 - Diapositive
Afspraken bij de grens
Aan de
buitengrenzen
van een land of groep landen worden mensen en goederen streng gecontroleerd.
Aan de binnengrenzen van de EU-landen wordt niet streng gecontroleerd.
In het
Akkoord van Schengen
werd dit door landen afgesproken.
Tegenwoordig controleren landen hun grenzen toch weer strenger....
Slide 30 - Diapositive
Verschillende culturen
De manier waarop mensen in een gebied samenleven en wonen, noem je
cultuur.
De onderdelen van een cultuur (cultuurelementen) zijn bijvoorbeeld:
taal
godsdienst
eetgewoonten
kleding
begroeting
Slide 31 - Diapositive
Plus de leçons comme celle-ci
Geschiedenis - Hoe zat dat? - Waarom zijn er grenzen?
August 2024
- Leçon avec
14 diapositives
par
Kidsweek in de Klas
Begrijpend lezen
Geschiedenis
Basisschool
Groep 5-8
Kidsweek in de Klas
T1B3 (les 3)
October 2020
- Leçon avec
11 diapositives
Mens & Maatschappij
Middelbare school
vmbo b, k
Leerjaar 1
Introductie grenzen / soorten grenzen (3.1 Grenzen)
March 2022
- Leçon avec
31 diapositives
Aardrijkskunde
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 3
Blok 3 Mijn land les 1
October 2021
- Leçon avec
36 diapositives
Mens & Maatschappij
Middelbare school
vmbo b
Leerjaar 1
Introductie grenzen / soorten grenzen (3.1 Grenzen)
May 2022
- Leçon avec
27 diapositives
Aardrijkskunde
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 3
Grenzen en identiteit les 2
May 2023
- Leçon avec
35 diapositives
Aardrijkskunde
Middelbare school
mavo
Leerjaar 2
Grenzen en identiteit les 2
March 2023
- Leçon avec
33 diapositives
Aardrijkskunde
Middelbare school
mavo
Leerjaar 2
Mundo: Wie ben ik? Blok 3: Mijn land
August 2019
- Leçon avec
38 diapositives
Mens & Maatschappij
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 1