Qu'est-ce que LessonUp
Rechercher
Canaux
aiToolsTab
Beta
Connectez-vous
S'inscrire
‹
Revenir à la recherche
De Pruikentijd
Thema 4: Arm en Rijk
1 / 24
suivant
Slide 1:
Diapositive
Mens & Maatschappij
Middelbare school
vmbo k, t, havo, vwo
Leerjaar 1,2
Cette leçon contient
24 diapositives
, avec
quiz interactifs
et
diapositives de texte
.
La durée de la leçon est:
80 min
Commencer la leçon
Partager
Imprimer la leçon
Éléments de cette leçon
Thema 4: Arm en Rijk
Slide 1 - Diapositive
Lesopzet
Uitleg 80- en 60 minuten lessen ( 5 minuten)
Leerdoelen (5 minuten)
Introductie Thema (5 minuten)
Gezamelijke opdracht (15 minuten)
Uitleg 'Wat is arm en wat is rijk?' (10 minuten)
Opdrachten 'Wat is arm en wat is rijk?' (30 minuten)
Beantwoorden leervragen (5 minuten)
Afsluiting (5 minuten)
Slide 2 - Diapositive
Huiswerk
Opdrachten af van:
Les 1 - De pruikentijd
alle opdrachten ' Leertekst'
alle opdrachten 'Bronvragen'
alle opdrachten 'Themavragen'
Lesopzet
Huiswerk
Uitleg 80- en 60 minuten lessen
Leerdoelen
Soorten vragen
Introductie Thema
Google Classroom
Uitleg ''Pruikentijd'
Opdrachten
Beantwoorden leervragen
Afsluiting
Slide 3 - Diapositive
Thema Opzet
80 minuten lessen
Aardrijkskunde
Site: aardrijkskundeijburgcollege.com
Eindtoets (2x) in Finaleweek (13-04 / 17-04)
60 Minuten lessen
Geschiedenis
Google Classroom
Eindtoets (1x) in Finaleweek (13-04 / 17-04)
Lesopzet
Huiswerk
Uitleg 80- en 60 minuten
lessen
Leerdoelen
Soorten vragen
Introductie Thema
Google Classroom
Uitleg ''Pruikentijd'
Opdrachten
Beantwoorden leervragen
Afsluiting
Slide 4 - Diapositive
Leerdoelen
VMBO K/T
Waarom wordt de 18e eeuw de pruikentijd genoemd?
Hoe was de bevolking verdeeld in de standenmaatschappij en wat waren hun rechten?
Wat is de verlichting?
Waarom zorgde de Verlichting voor andere ideeën over godsdienst?
Wat zijn mensenrechten?
HAVO/VWO
Waarom wordt de 18e eeuw de pruikentijd genoemd?
Hoe was de bevolking verdeeld in de standenmaatschappij en wat waren hun rechten?
Verklaar waarom de Verlichting invloed had op het denken over politiek, de samenleving, economie en religie.
Sleutelvragen
Wat is armoede?
Wat is rijkdom?
Waarom is rijkdom niet gelijk verdeeld over de wereld?
Lesopzet
Huiswerk
Uitleg 80- en 60 minuten
lessen
Leerdoelen
Soorten vragen
Introductie Thema
Google Classroom
Uitleg ''Pruikentijd'
Opdrachten
Beantwoorden leervragen
Afsluiting
Slide 5 - Diapositive
Lesvragen
Hoe ga ik om met een bronvraag?
Bekijk/lees de bron
Lees de vraag goed
Gebruik elementen uit de bron in je antwoord
Link kennis aan de bron
Sleutelvragen
Wat is armoede?
Wat is rijkdom?
Waarom is rijkdom niet gelijk verdeeld over de wereld?
Leerdoelen
Waarom wordt de 18e eeuw de pruikentijd genoemd?
Hoe was de bevolking verdeeld in de standenmaatschappij en wat waren hun rechten?
Wat is de verlichting?
Waarom zorgde de Verlichting voor andere ideeën over godsdienst?
Wat zijn mensenrechten?
Lesopzet
Huiswerk
Uitleg 80- en 60 minuten lessen
Leerdoelen
Soorten vragen
Introductie Thema
Uitleg ''Pruikentijd'
Opdrachten
Beantwoorden leervragen
Afsluiting
Slide 6 - Diapositive
Bronvragen
Hoe ga ik om met een bronvraag?
Bekijk/lees de bron
Lees de vraag goed
Gebruik elementen uit de bron in je antwoord
Link kennis aan de bron
Sleutelvragen
Wat is armoede?
Wat is rijkdom?
Waarom is rijkdom niet gelijk verdeeld over de wereld?
Leerdoelen
Waarom wordt de 18e eeuw de pruikentijd genoemd?
Hoe was de bevolking verdeeld in de standenmaatschappij en wat waren hun rechten?
Wat is de verlichting?
Waarom zorgde de Verlichting voor andere ideeën over godsdienst?
Wat zijn mensenrechten?
Lesopzet
Uitleg 80- en 60 minuten lessen
Leerdoelen
Introductie Thema
Uitleg ''Pruikentijd'
Opdrachten
Beantwoorden leervragen
Afsluiting
Lesopzet
Huiswerk
Uitleg 80- en 60 minuten lessen
Leerdoelen
Soorten vragen
Introductie Thema
Uitleg ''Pruikentijd'
Opdrachten
Beantwoorden leervragen
Afsluiting
Slide 7 - Diapositive
Themavragen
VMBO K/T - Havo - Vwo
- Waarom zorgde de standenmaatschappij voor een
groot verschil tussen arm en rijk?
Havo - Vwo
- Op welke manier konden de ideeën uit de
verlichting zorgen
voor het kleiner
worden van het verschil tussen arm en rijk?
Sleutelvragen
Wat is armoede?
Wat is rijkdom?
Waarom is rijkdom niet gelijk verdeeld over de wereld?
Leerdoelen
Waarom wordt de 18e eeuw de pruikentijd genoemd?
Hoe was de bevolking verdeeld in de standenmaatschappij en wat waren hun rechten?
Wat is de verlichting?
Waarom zorgde de Verlichting voor andere ideeën over godsdienst?
Wat zijn mensenrechten?
Lesopzet
Huiswerk
Uitleg 80- en 60 minuten lessen
Leerdoelen
Introductie Thema
Uitleg ''Pruikentijd'
Opdrachten
Beantwoorden leervragen
Afsluiting
Lesopzet
Huiswerk
Uitleg 80- en 60 minuten lessen
Leerdoelen
Soorten vragen
Introductie Thema
Uitleg ''Pruikentijd'
Opdrachten
Beantwoorden leervragen
Afsluiting
Slide 8 - Diapositive
Lesopzet
Huiswerk
Uitleg 80- en 60 minuten lessen
Leerdoelen
Soorten vragen
Introductie Thema
Uitleg ''Pruikentijd'
Opdrachten
Beantwoorden leervragen
Afsluiting
Arm en Rijk
In de geschiedenis
Slide 9 - Carte mentale
Google Classroom
2TB: kr76gqc
Lesopzet
Huiswerk
Uitleg 80- en 60 minuten lessen
Leerdoelen
Soorten vragen
Introductie Thema
Google Classroom
Uitleg ''Pruikentijd'
Opdrachten
Beantwoorden leervragen
Afsluiting
Slide 10 - Diapositive
Google Classroom
Google Classroom
Lesopzet
Huiswerk
Uitleg 80- en 60 minuten lessen
Leerdoelen
Soorten vragen
Introductie Thema
Google Classroom
Uitleg ''Pruikentijd'
Opdrachten
Beantwoorden leervragen
Afsluiting
Slide 11 - Diapositive
De Pruikentijd
Leerdoelen
Waarom wordt de 18e eeuw de pruikentijd genoemd?
Hoe was de bevolking verdeeld in de standenmaatschappij en wat waren hun rechten?
Wat is de verlichting?
Waarom zorgde de Verlichting voor andere ideeën over godsdienst?
Wat zijn mensenrechten?
Lesopzet
Huiswerk
Uitleg 80- en 60 minuten lessen
Leerdoelen
Soorten vragen
Introductie Thema
Google Classroom
Uitleg ''Pruikentijd'
Opdrachten
Beantwoorden leervragen
Afsluiting
Slide 12 - Diapositive
De pruikentijd
Lesopzet
Uitleg 80- en 60 minuten lessen
Leerdoelen
Introductie Thema
Gezamelijke opdracht
Uitleg 'De Pruikentijd'
Opdrachten
Beantwoorden leervragen
Afsluiting
Leerdoelen
Je kunt de sleutelvragen van dit thema benoemen
Je weet hoe je dit thema wordt beoordeeld.
Je kunt kort vertellen wat we tijdens dit thema gaan leren
Hoe kun je de welvaart van een land meten?
Lesopzet
Huiswerk
Uitleg 80- en 60 minuten lessen
Leerdoelen
Soorten vragen
Introductie Thema
Google Classroom
Uitleg ''Pruikentijd'
Opdrachten
Beantwoorden leervragen
Afsluiting
Slide 13 - Diapositive
Wat is de eerste stand
A
Boeren
B
Burgers
C
Adel
D
Geestelijken
Slide 14 - Quiz
De Pruikentijd
Lesopzet
Uitleg 80- en 60 minuten lessen
Leerdoelen
Introductie Thema
Gezamelijke opdracht
Uitleg 'De Pruikentijd'
Opdrachten
Beantwoorden leervragen
Afsluiting
Leerdoelen
Waarom wordt de 18e eeuw de pruikentijd genoemd?
Hoe was de bevolking verdeeld in de standenmaatschappij en wat waren hun rechten?
Wat is de verlichting?
Waarom zorgde de Verlichting voor andere ideeën over godsdienst?
Wat zijn mensenrechten?
De Verlichting
Rationeel denken
Atheïsme
Lesopzet
Huiswerk
Uitleg 80- en 60 minuten lessen
Leerdoelen
Soorten vragen
Introductie Thema
Google Classroom
Uitleg ''Pruikentijd'
Opdrachten
Beantwoorden leervragen
Afsluiting
Slide 15 - Diapositive
Wat is rationeel denken?
A
Alles uitproberen wat je bedenkt
B
Je ideeën te bepalen door aan een rad te draaien
C
Met je verstand alles proberen te verklaren
D
Denken door te luisteren naar de kerk
Slide 16 - Quiz
De Pruikentijd
Lesopzet
Uitleg 80- en 60 minuten lessen
Leerdoelen
Introductie Thema
Gezamelijke opdracht
Uitleg 'De Pruikentijd'
Opdrachten
Beantwoorden leervragen
Afsluiting
Leerdoelen
Waarom wordt de 18e eeuw de pruikentijd genoemd?
Hoe was de bevolking verdeeld in de standenmaatschappij en wat waren hun rechten?
Wat is de verlichting?
Waarom zorgde de Verlichting voor andere ideeën over godsdienst?
Wat zijn mensenrechten?
Mensen Rechten
Rechtstaat
Abolutionisme
Lesopzet
Huiswerk
Uitleg 80- en 60 minuten lessen
Leerdoelen
Soorten vragen
Introductie Thema
Google Classroom
Uitleg ''Pruikentijd'
Opdrachten
Beantwoorden leervragen
Afsluiting
Slide 17 - Diapositive
Abolitionisme betekend:
A
Slavernij
B
Gelijkheid
C
Mensenrechten
D
Afschaffing slavernij
Slide 18 - Quiz
De Pruikentijd
Maken:
alle opdrachten ' Leertekst'
alle opdrachten 'Bronvragen'
alle opdrachten 'Themavragen'
Lesopzet
Uitleg 80- en 60 minuten lessen
Leerdoelen
Introductie Thema
Gezamelijke opdracht
Uitleg 'De Pruikentijd'
Opdrachten
Beantwoorden leervragen
Afsluiting
Leerdoelen
Waarom wordt de 18e eeuw de pruikentijd genoemd?
Hoe was de bevolking verdeeld in de standenmaatschappij en wat waren hun rechten?
Wat is de verlichting?
Waarom zorgde de Verlichting voor andere ideeën over godsdienst?
Wat zijn mensenrechten?
Lesopzet
Huiswerk
Uitleg 80- en 60 minuten lessen
Leerdoelen
Soorten vragen
Introductie Thema
Google Classroom
Uitleg ''Pruikentijd'
Opdrachten
Beantwoorden leervragen
Afsluiting
Slide 19 - Diapositive
Waarom wordt de 18e eeuw de pruikentijd genoemd?
A
In deze tijd is de pruik uitgevonden
B
Rijke mensen droegen pruiken als mode
C
Pruiken werden als symbool voor de revolutie gebruikt
Slide 20 - Quiz
Dit thema word je beoordeeld door middel van:
A
één toets die twee keer meetelt
B
Een eindopdracht voor GS en een toets voor AK
C
Een toets voor AK en Een toets voor GS
D
Een eindopdracht voor AK en een toets voor GS
Slide 21 - Quiz
1e stand
2e stand
3e stand
Boeren en Burgers
Geestelijken
Adel
Slide 22 - Question de remorquage
Wat is een juiste omschrijving van de periode die we 'De Verlichting' noemen?
A
Een periode waarbij er altijd licht aan staat
B
De periode waarin mensen rationeel gingen nadenken
C
De periode waarin mensen het meest in god geloofden
D
De periode waarin er elektrische verlichting werd uitgevonden
Slide 23 - Quiz
Afsluiting
VMBO K/T
Waarom wordt de 18e eeuw de pruikentijd genoemd?
Hoe was de bevolking verdeeld in de standenmaatschappij en wat waren hun rechten?
Wat is de verlichting?
Waarom zorgde de Verlichting voor andere ideeën over godsdienst?
Wat zijn mensenrechten?
HAVO/VWO
Waarom wordt de 18e eeuw de pruikentijd genoemd?
Hoe was de bevolking verdeeld in de standenmaatschappij en wat waren hun rechten?
Verklaar waarom de Verlichting invloed had op het denken over politiek, de samenleving, economie en religie.
Huiswerk
Opdrachten af van:
'Introductie thema'
'Wat is arm en wat is rijk'
Lesopzet
Uitleg 80- en 60 minuten lessen
Leerdoelen
Introductie Thema
Gezamelijke opdracht
Uitleg 'Wat is arm en wat is rijk?'
Opdrachten 'Wat is arm en wat is rijk?'
Beantwoorden leervragen
Afsluiting
Sleutelvragen
Wat is armoede?
Wat is rijkdom?
Waarom is rijkdom niet gelijk verdeeld over de wereld?
Slide 24 - Diapositive
Plus de leçons comme celle-ci
4.1 De pruikentijd
March 2025
- Leçon avec
31 diapositives
Geschiedenis
Middelbare school
havo
Leerjaar 2
4.1 De pruikentijd
February 2023
- Leçon avec
28 diapositives
Geschiedenis
Middelbare school
havo
Leerjaar 2
4.1 De pruikentijd
January 2024
- Leçon avec
21 diapositives
Geschiedenis
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 2
8e les voor 2MH op 17 november 2022
November 2022
- Leçon avec
21 diapositives
Geschiedenis
Middelbare school
mavo
Leerjaar 2
4.1 De pruikentijd
March 2022
- Leçon avec
32 diapositives
Geschiedenis
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 2
H1.1 - De pruikentijd
September 2023
- Leçon avec
13 diapositives
Geschiedenis
Middelbare school
mavo
Leerjaar 2
2.1 De pruikentijd
January 2024
- Leçon avec
25 diapositives
Geschiedenis
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 2
S2 GS HV H4.1 - De pruikentijd - les 2
February 2023
- Leçon avec
14 diapositives
Geschiedenis
Middelbare school
havo
Leerjaar 2