Boekje 6: Omgaan met klachten

Boekje 6: Omgaan met klachten
1 / 37
suivant
Slide 1: Diapositive
Economie & OndernemenMiddelbare schoolvmbo b, kLeerjaar 3,4

Cette leçon contient 37 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 2 vidéos.

time-iconLa durée de la leçon est: 100 min

Éléments de cette leçon

Boekje 6: Omgaan met klachten

Slide 1 - Diapositive

Programma van vandaag
1e uur: Reflectie vorige periode + poetsbespreking.

2e uur: Start boekje 6: klachten behandelen (theorie).

3e uur: Boekje 6 praktijk: Actief luisteren + LSD-toepassen (filmen).

4e uur: Meneer Koster (stage).

Slide 2 - Diapositive

Bespreken van de toets
  • Je krijgt per tweetal een antwoordblad, je kijkt je eigen toets na met een POTLOOD
  • Vragen? Overleg eerst met je buurman/vrouw.
  • Kom je er niet uit? Dan kom je langs de docent.
  • Je vult de reflectie van de vorige periode in. 

Klaar?
Dan ga je wat voor jezelf doen. 

Slide 3 - Diapositive

Periode 3
Waar wordt je op getoetst?
1. Per boekje een praktische opdracht (cijfer).
  • Lesbrief 6: Omgaan met klachten
  • Lesbrief 7: Klanten en bezoekers ontvangen
  • Lesbrief 8: Presenteren en plannen
2. Online methode opdrachten (cijfer).
3. Eindtoets (cijfer).

Slide 4 - Diapositive

Boekje 6: omgaan met klachten
De onderwerpen die in dit boekje terugkomen zijn:
  1. Een klacht aannemen
  2. Omgaan met emoties
  3. Een klacht afhandelen aan de balie en de telefoon
  4. Een klacht schriftelijk afhandelen
  5. Dienstverlening verbeteren

Voeg nu eerst boekje 6 toe aan je favorieten.

Slide 5 - Diapositive

Leerdoelen van deze les
In deze taak:
  • Neem je een klacht aan

In deze taak leer je:
  • Actief te luisteren
  • LSD toe te passen
  • Een klacht goed aan te nemen

Slide 6 - Diapositive

Opdracht
Ga voor jezelf op zoek (internet) naar wat belangrijk is bij actief luisteren (of hoe je actief luistert). 

Tijd: 5 - 10 minuten.
Wie: Alleen.
Hoe: Internet (google), online methode (Boom).
Waar: noteren op een A4-papier. 

Slide 7 - Diapositive

Video
Je gaat zometeen een video kijken over actief luisteren.
Zet een krulletje bij de 'tips' die je zelf ook al hebt gevonden.

Schrijf de tips die je nog niet zelf had gevonden op je A4-papier. 

Slide 8 - Diapositive

Slide 9 - Vidéo

Nu maken
Lesbrief 6, taak 1: opdrachten 2, 3, 5, 6 en 7. 
Opdracht 4 en 8 doe je in drietallen het derde uur. 

Klaar? Dan doe je wat voor jezelf.
Hierna gaan we het bespreken. 
timer
20:00

Slide 10 - Diapositive

Opdracht
Lees de tekstbronnen over een gesprek voeren en actief luisteren nogmaals door. 

Opdracht 4 en 8 ga je in drietallen doen. Dit film je en je beoordeelt elkaar. 
De beoordeling lever je in bij je docent. 

Slide 11 - Diapositive

Dinsdag 9 april
Wat gaan we vandaag doen?
1e uur: Klachten afhandelen (theorie).
2e uur: Zelf klachtenbrief analyseren + verbeteren.
3e uur: Zelf klachtenbrief schrijven a.h.v. casussen.
3e uur: Elkaars klachtenbrief nakijken + feedback geven.
4e uur: Boomopdrachten/ maken inhaalopdrachten.
6. Afsluiting


Slide 12 - Diapositive

Leerdoelen van deze les
In deze taak leer je:

  • Goed te reageren op een klacht aan de balie.
  • Goed te reageren op een klacht aan de telefoon.
  • Een schriftelijk bericht goed te structureren
  • Goed te reageren op een schriftelijke klacht

Slide 13 - Diapositive

Klachten
Wanneer klaag je?

Slide 14 - Diapositive

Wanneer klaag je?/ Wanneer heb jij voor het laatst een klacht ingediend?

Slide 15 - Carte mentale

Slide 16 - Diapositive

Slide 17 - Diapositive

Slide 18 - Diapositive

Slide 19 - Diapositive

Slide 20 - Diapositive

Slide 21 - Diapositive

Slide 22 - Diapositive

Slide 23 - Diapositive

Slide 24 - Vidéo

Hoe zou een klacht verholpen
moeten worden volgens jullie?

Slide 25 - Carte mentale

Slide 26 - Diapositive

Slide 27 - Diapositive

Slide 28 - Diapositive

Waarom moet je afspraken goed opschrijven als je de klacht niet meteen kunt afhandelen?
A
Om bij te houden wat je allemaal verkoopt
B
Om je gewerkte uren te verantwoorden
C
Om te weten wat nog niet is afgehandeld
D
Om misverstanden te voorkomen

Slide 29 - Quiz

Welke van de onderstaande voorbeelden is ‘een klacht die tijdens de koop ontstaat’?
A
Een verkoper reserveert in de computer een rode stoel, terwijl de klant een oranje stoel wenst.
B
Er is in de fabriek een fout gemaakt.
C
De klant heeft een product op de verkeerde manier gebruikt.

Slide 30 - Quiz

Welke van de onderstaande voorbeelden is ‘een klacht die na de koop ontstaan is’?
A
Een product dat in de winkel ligt is over de datum.
B
De klant heeft de trui verkeerd gewassen, nu is de trui flink gekrompen.
C
De verkoper heeft de klant een product verkocht dat hij eigenlijk niet wilde

Slide 31 - Quiz

Deel 2

Slide 32 - Diapositive

Klachtenbrief
1. Vermelden naam etc.
2. Aanhef
3. Inleiding (beschrijf kort de situatie)
4. Hoofddeel: meer details.
5. Bied suggesties aan.
6. Beleefde groet
7. Sluit af met je naam

Slide 33 - Diapositive

Opdracht in groepjes 
Je krijgt per groepje een voorbeeldbrief. 
Analyseer de brief. Schrijf op wat jullie verbeterpunten zijn. Denk hierbij aan de instructies voor het schrijven van een klachtenbrief.

+/- 30 minuten. 

Slide 34 - Diapositive

Opdracht individueel
Je gaat nu een klachtenbrief schrijven aan de hand van één van de casussen. 

Klaar? Dan ga je taak 3 en 4 maken. 

timer
30:00

Slide 35 - Diapositive

Feedback verzamelen

Lees de klachtenbrief van jouw buurman/buurvrouw door.

Voorzie deze van feedback -->

Slide 36 - Diapositive

Wat heb je vandaag geleerd?

Slide 37 - Question ouverte