4H P4 les 1 Talent H4: de beschouwing

Waarom lees je?
Lezen verbetert:
  • de leesvaardigheid;
  • het begrip van taal; (woordenschat wordt vergroot)
  • de focus en aandacht;
  • het vermogen om je in gedachtegang van een ander in te leven (empathie)
  • de verbeelding;
het denkvermogen.
De lezende mens, Hisgen en Van der Weel
1 / 14
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolhavoLeerjaar 4

Cette leçon contient 14 diapositives, avec quiz interactif et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 45 min

Éléments de cette leçon

Waarom lees je?
Lezen verbetert:
  • de leesvaardigheid;
  • het begrip van taal; (woordenschat wordt vergroot)
  • de focus en aandacht;
  • het vermogen om je in gedachtegang van een ander in te leven (empathie)
  • de verbeelding;
het denkvermogen.
De lezende mens, Hisgen en Van der Weel

Slide 1 - Diapositive


De beschouwing
De beschouwing

Slide 2 - Diapositive

Wat zou het woord beschouwen kunnen betekenen in begrippen als levensbeschouwing, kunstbeschouwing, nabeschouwing?

Slide 3 - Diapositive

Lesdoelen
  • Je weet aan welke kenmerken een beschouwing voldoet.
  • Je hebt 'actief 'een tekst gelezen en er vragen over beantwoord.

Slide 4 - Diapositive

Beschouwing
Een beschouwing is een tekst die de lezer aan het denken wil zetten over een bepaalde kwestie. Het onderwerp van een beschouwing is een probleem of kwestie. In een beschouwing wordt het onderwerp van verschillende kanten belicht. In een beschouwing laat je het oordeel aan de lezer over. De hoofdgedachte van een beschouwing is meestal een opsomming van oplossingen, voor- en nadelen of verklaringen.

Slide 5 - Diapositive

Opbouw van de beschouwing


Inleiding
Middenstuk
Slot

Slide 6 - Diapositive

Opbouw beschouwing (2)
Inleiding:       

- voorbeeld/anekdote
 - geschiedenis
 - actualiteit


Slide 7 - Diapositive

Opbouw beschouwing (3)
Kern/Middenstuk:      
  
- voor- en nadelen structuur
- verleden/heden/toekomststructuur
- verklaringsstructuur
- probleem- oplossingenstructuur


Slide 8 - Diapositive

Opbouw beschouwing (4)
Slot:      
- terugkomen op de hoofdvraag
- samenvatting of conclusie 
- cirkel rond (terugkomen op de inleiding)

Nooit: X is de oplossing voor probleem Y.
Wel mogelijk: X en Y zijn mogelijke oplossingen voor Z.





Slide 9 - Diapositive

Talent, blz. 70:
'Wat bepaalt úw identiteit'

We kijken naar alles wat opvalt.

Nu beantwoord je vraag 1 in je schrift.

Slide 10 - Diapositive

Tijdens het lezen:

  • Markeer je onbekende woorden;
  • Kernzinnen, let goed op voorkeursplaatsen: eerste / laatste zin van de alinea.
  • Namen van mensen die in de tekst worden opgevoerd. Dit zijn vaak deskundigen op een bepaald gebied. 

Slide 11 - Diapositive

Aan de slag
Je maakt vraag 2, 3, 4, 5, 6a en 7 op blz. 72


Slide 12 - Diapositive

In hoeverre heb je de leerdoelen (je weet de kenmerken van een beschouwende tekst en je kunt beoordelen of de tekst die je hebt gelezen hieraan voldoet) bereikt?
reflectie
😒🙁😐🙂😃

Slide 13 - Sondage

Slide 14 - Diapositive