week 1

week 1
les 1
1 / 41
suivant
Slide 1: Diapositive
NT2Middelbare schoolhavoLeerjaar 2

Cette leçon contient 41 diapositives, avec quiz interactifs, diapositives de texte et 1 vidéo.

time-iconLa durée de la leçon est: 120 min

Éléments de cette leçon

week 1
les 1

Slide 1 - Diapositive

Vandaag:
- Afspraken maken
- Plaatsen shuffle
- Uitleg unit 4 + inplannen toetsen
- Uitleg werkwoorden verleden tijd (ovt)
- Opdracht tijdens lezen 
- Lezen in Katvis

Slide 2 - Diapositive

Doelen:
- Je weet wat er van je verwacht wordt
- Je kan met zoveel mogelijk mensen samenwerken
- Je weet wat we in unit 4 gaan doen.
- Je weet wat de onvoltooid verleden tijd is en hoe je die maakt.
- Je weet wat je gaat doen tijdens het lezen van het boek.

Slide 3 - Diapositive

Afspraken
Schrijf op een sticky note wat jullie belangrijk vinden voor een goede werksfeer.
Welke regels/afspraken horen daarbij?

Afspraak 1: snel stil voor effectieve werktijd:

3-2-1-shhhhhht (met handgebaar)

Slide 4 - Diapositive

  • Kijk elkaar aan en geef elkaar een high five
  • Vraag en luister naar wat de ander gedaan heeft in de vakantie
  • Zoek 3 overeenkomsten tussen jullie (interesses, hobby's, sporten, gewoontes, familie, cultuur, enz.)
timer
1:00

Slide 5 - Diapositive

Uitleg unit 4 + inplannen toetsen

Wat weet jij over oplichting?

timer
0:30

Slide 6 - Diapositive

Deze unit...
We lezen het boek Katvis (in de klas + thuis)
We oefenen met de verleden tijd.

We hebben een leestoets op: 2 juni.
We hebben een schrijftoets op: 11 juni.

Slide 7 - Diapositive

Herhalen werkwoorden verleden tijd (ovt)

Slide 8 - Diapositive

DOEL

SPELLING VAN DE PERSOONSVORM IN

DE VERLEDEN TIJD


- je herkent zwakke en sterke werkwoorden

- je kunt de persoonsvorm in de vt goed spellen

Slide 9 - Diapositive

ZWAKKE en STERKE

werkwoorden


Wat is het verschil?

Slide 10 - Diapositive

STERKE

werkwoorden


hebben de KRACHT om in de verleden tijd van klank te veranderen

Slide 11 - Diapositive

REGELS verleden tijd

bij sterke werkwoorden


In het enkelvoud: schrijf op zoals het klinkt

In het meervoud: schrijf op zoals het klinkt


Je moet ze niet snappen maar......LEREN!

Slide 12 - Diapositive

VOORBEELD

STERKE WERKWOORDEN


kopen : ik koop - ik kocht

lopen : ik loop - ik liep

geven : wij geven - wij gaven

kruipen : zij kruipen - zij kropen

Slide 13 - Diapositive

REGELS verleden tijd

bij zwakke werkwoorden


In het enkelvoud: stam + te / stam + de


In het meervoud: stam + ten / stam + den

Slide 14 - Diapositive

ZWAKKE werkwoorden

Slide 15 - Diapositive

ZWAKKE

werkwoorden


de klank blijft in de verleden tijd hetzelfde

Slide 16 - Diapositive

REGELS verleden tijd

bij zwakke werkwoorden


- Als je het woord langer maakt kan je het vaak horen, bv. ik hoor(de)

- Gebruik een ezelsbruggetje als je

het niet (zeker) weet

Slide 17 - Diapositive

Slide 18 - Vidéo

Is
VERVEN
een zwak werkwoord?
A
ja
B
nee

Slide 19 - Quiz

verven

Ik haal 'en' eraf.........verv (= de stam)
De 'v' zit niet in het 't ex kofschip dus.....
Ik verfde

Slide 20 - Diapositive

Is
FIETSEN
een zwak werkwoord?
A
ja
B
nee

Slide 21 - Quiz

fietsen

Ik haal 'en' eraf.........fiets (= de stam)
De 's' zit wel in het 't ex kofschip dus.....
Ik fietste

Slide 22 - Diapositive

Is
SCHRIKKEN
een zwak werkwoord?
A
ja
B
nee

Slide 23 - Quiz

Wat is de verleden tijd van
Ik schrik?

Slide 24 - Question ouverte

Is
BIJTEN
een zwak werkwoord?
A
ja
B
nee

Slide 25 - Quiz

Wat is de verleden tijd van
Ik bijt?

Slide 26 - Question ouverte

MAKEN
VT - Ik ..... mijn huiswerk
A
maakde
B
maakden
C
maakte
D
maakten

Slide 27 - Quiz

HALEN
VT - Jij ..... op tijd de finish
A
haalde
B
haalden
C
haalte
D
haalten

Slide 28 - Quiz

GRENZEN
VT - Het huis ..... aan het bos
A
grenste
B
grensten
C
grensde
D
grensden

Slide 29 - Quiz

doden
VT - De leeuwen ..... het kleine schaap
A
dode
B
doden
C
doodde
D
doodden

Slide 30 - Quiz

liften
VT - De jongens ..... naar Frankrijk
A
lifte
B
liften
C
liftte
D
liftten

Slide 31 - Quiz

LEIDEN
VT - De gids ..... ons door de diepe grot
A
leide
B
leiden
C
leidde
D
leidden

Slide 32 - Quiz

Opdracht tijdens lezen 
1. Moeilijke woorden opschrijven.
2. Werkwoorden opschrijven in tabel

werkwoord
hele werkwoord
betekenis
ik had
hebben
to have

Slide 33 - Diapositive

Lezen!

Slide 34 - Diapositive

week 1
les 3

Slide 35 - Diapositive

Afspraken
  • 1-2-3 shhhhht
  • Stil als iemand anders praat (ook geen gekke geluiden) of bij lezen
  • Hand opsteken bij vraag
  • Respect
  • Geen spelletjes
  • Niet eten
  • Beleefd zijn


Slide 36 - Diapositive

Vandaag:
Schoolkrant
Lezen in Katvis

Slide 37 - Diapositive

Doelen:
Je weet wat de kenmerken van een schoolkrantartikel zijn.
Je kunt de kenmerken herkennen.

Slide 38 - Diapositive

Schoolkrant
1. Lees de tekst eerst voor jezelf.
- Onderstreep de werkwoorden in de verleden tijd

2. Bespreek dan met je groepje/tweetal:
- De betekenissen van de werkwoorden (of andere woorden) 
- Wat zouden de kenmerken van een schoolkrantartikel kunnen zijn? Schrijf er zoveel mogelijk op.

Slide 39 - Diapositive

Kenmerken van een schoolkrantartikel
- Gaat over iets wat met de school te maken heeft.
- Geschreven voor leerlingen én leraren (dus niet te informeel, wel begrijpelijk).
- Duidelijke opbouw:
* Titel: zegt waar het artikel over gaat
* Inleiding: intro van wat er is gebeurd
* Kern: Geeft antwoorden op wie, wat, waar, wanneer, waarom, hoe
* Slot: conclusie, mening of vooruitblik (“We kijken al uit naar volgend jaar!”)
- Geschreven in de verleden tijd
Plaatjes/foto’s zijn optioneel

Slide 40 - Diapositive

Lezen!

Slide 41 - Diapositive