Praktijkleren week 1.6

1 / 20
suivant
Slide 1: Diapositive
VerpleegkundeHBOStudiejaar 2

Cette leçon contient 20 diapositives, avec quiz interactif et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 200 min

Éléments de cette leçon

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Praktijkleren leerjaar 2
LUK 5
Week 6
Bijeenkomst 1

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Programma
Les 1: 
Immersive room - Klinisch redeneren en gesprekstechnieken adhv casuïstiek oefenen
Portfolio en werken aan opdrachten

Les 2: 
Beroepsidentiteit en beroepshouding

Slide 3 - Diapositive

Het kan ook zijn dat jouw klas de les in de immersiveroom in week 7 heeft. Pas dan zelf je lesson up aan.
Lesdoelen
Les 1
Na deze les kan de student:
- Diverse gesprekstechnieken aantonen en klinisch redeneren toepassen in praktijksituaties.
- Portfolio voor PVS 1 en PVS 2 ordenen en samenstellen

Les 2
Na deze les kan de student:
- Uitleggen wat beroepsidentiteit en beroepshouding betekend
- Beroepsidentiteit en beroepshouding vertalen naar eigen stage-context.
- Student Life monitor invullen


Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Immersive room
Helft van klas (8 studenten) gaan eerste 50 minuten, andere helft tweede 50 minuten naar immersive room.

4 studenten spelen de situatie in immersive room en 4 studenten observeren via scherm in ruimte ernaast.

Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Immersive room
1 patient die casus speelt en 1 naaste/mantelzorger.
2 verpleegkundigen die het gesprek aangaan

Doel: oefenen met klinisch redeneren en gebruiken van gesprekstechnieken

Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Immersive room
Observatoren letten op:
- Houding van vpk
- klinisch redeneren
- Gebruikte gesprekstechnieken
- Wat ging goed
- Wat kan anders
- Welke technieken hadden ook nog toegepast kunnen worden?


Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Terugkoppeling
Observatoren geven feedback aan de groep.

Een ieder reflecteert hierop met bijv. de volgende vragen:
- wat heb je geleerd?
- wat neem je mee in je stage?
- hoe voelde je je in je rol?



Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Andere helft van de klas
Werkt zelfstandig aan portfolio en opdrachten
Geeft elkaar eventueel al peerfeedback op de opdracht basiszorg & zelfmanagement opdracht m.b.v. peerfeedbackdocument.

Wisseltijd voor immersive room:

Slide 9 - Diapositive

Er is een peerfeedbackdocument wat de studenten kunnen gebruiken voor het geven van peerfeedback aan elkaar.

Tijd afstemmen wanneer de groep naar immersive room komt.
Praktijkleren leerjaar 2
LUK 5
Week 6
Bijeenkomst 2

Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe heb je de praktijkles in immersive room ervaren?
😒🙁😐🙂😃

Slide 11 - Sondage

Bespreek kort de uitkomsten.
Wat ging goed of niet. Wat was prettig of juist niet?
Maar vooral...
hoe is het leerrendement.
Programma en lesdoelen
Les 2: 
Beroepsidentiteit en beroepshouding

Na deze les kan de student:
- Uitleggen wat beroepsidentiteit en beroepshouding betekend
- Beroepsidentiteit en beroepshouding vertalen naar eigen stage-context.
- Student Life monitor invullen

Slide 12 - Diapositive

Het kan ook zijn dat jouw klas de les in de immersiveroom in week 7 heeft. Pas dan zelf je lesson up aan.
Opdracht
Beroepsindentiteit en 
beroepshouding

Slide 13 - Diapositive

Introductie opdracht mbt beroepsidentiteit en beroepshouding.

Maak 3 'hoekjes' in de klas (bijv. 3 tafels).
1) beroepsidentiteit
2) beroepshouding
3) beide

Knip de scenorio's in het document aan strookjes en geef iedere student 1 of 2 strookjes.
Laat de studenten hun gekregen scenario's lezen en in het juiste hoekje leggen.

Laat de keuze van 'hoekje' toelichten en ga het gesprek daarover aan.
Beroepsidentiteit
Wie ben jij als professional:

Jouw normen, waarden en overtuigingen in relatie tot je beroep
Hoe je je verhoudt tot je vak en de beroepsgroep
Wat je belangrijk vindt in je werk (bijvoorbeeld: autonomie, zorgzaamheid, rechtvaardigheid)
Hoe je je professionele rol ziet


--> Beroepscode

Slide 14 - Diapositive

Kort toelichten wat verstaan wordt met beroepsidentiteit en beroepshouding. Studenten zijn in de opdracht hiermee bezig geweest.

Wie ben jij als professional? Wie wil je zijn?
Visie, waarden en normen.
Denk ook aan privacy, wet en regelgeving etc.

Beroepscode geeft handreiking hoe je als vpk kunt ontwikkelen en wat er verwacht wordt.

Ook geeft dat inzicht in beroepshouding, hoewel je daar ook praktische zaken kunt bespreken, wat mogelijk niet in beroepscode genoemd wordt maar ook bij algemene ontwikkeling hoort: bijv. 

handen in de zakken- doe je niet
tijdens stage mobiele telefoon gebruiken
manier van vragen stellen of taalgebruik
etc. etc.

Beroepshouding
Hoe jij je gedraagt als professional in je dagelijkse werk.

Jouw houding naar cliënten, collega’s en werkcontext
Professioneel gedrag zoals: luisteren, verantwoordelijkheid nemen, betrouwbaar zijn, grenzen stellen
Hoe je je waarden en kennis in de praktijk brengt



Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Attidudemeter
Invullen attitudemeter


Hoe kijk je naar jezelf?
Hoe zouden collega's dit over jouw invullen?


Terugkoppeling:
Waar zitten voor jou nog aandachtspunten?


Slide 16 - Diapositive

Attitudemeter in laten vullen voor bewustwording.

Deze kunnen ze bespreken met collega's of begeleiders. Hoe kijken zij naar mijn als student? Gedraag ik me professioneel? Waar zitten verbeterpunten?

Deze input heeft de student nodig voor het reflectieverslag.
Reflectieverslag professionele ontwikkeling
Ga bij je begeleiders/ collega's na hoe zij jou 
als student zien qua professionele houding.
Waar kun je aan werken? Wat gaat goed?

Maak een reflectieverslag over jou professionele 
houding (zie opdrachten)

Slide 17 - Diapositive

Attitudemeter in laten vullen voor bewustwording.

Deze kunnen ze bespreken met collega's of begeleiders. Hoe kijken zij naar mijn als student? Gedraag ik me professioneel? Waar zitten verbeterpunten?

Deze input heeft de student nodig voor het reflectieverslag.
Student Life monitor
Beroepsidentiteit en beroepshouding heeft ook te maken
met welzijn van jezelf.
Hier gaan we volgende week mee aan de slag.

Nu:
invullen van de student life monitor

Slide 18 - Diapositive

Attitudemeter in laten vullen voor bewustwording.

Deze kunnen ze bespreken met collega's of begeleiders. Hoe kijken zij naar mijn als student? Gedraag ik me professioneel? Waar zitten verbeterpunten?

Deze input heeft de student nodig voor het reflectieverslag.
Afronding

Slide 19 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 20 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions