Les 8, 9, en 10: herhaling en voorbereiding toets

1 / 53
next
Slide 1: Slide
AardrijkskundeMiddelbare schoolvmbo bLeerjaar 2

This lesson contains 53 slides, with interactive quizzes, text slides and 7 videos.

time-iconLesson duration is: 70 min

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Startklaar 
       
       Ga op je goede plek zitten
       Leg je leerboek en werkboek op tafel
       Pak je Chromebook/ laptop voor je 
       Stop je telefoon in het zakkie en in je tas 
      
timer
2:30

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Goede herfstvakantie gehad? 

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Istanbul
Weten jullie nog iets van de lessen die we hierover hebben gehad? 

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Inleiding
We gaan vanaf nu herhalen, dus we zullen genoeg oefenen. 

Ook gaan we oefenen met toets vragen. De toets is namelijk af en we gaan ons nu voorbereiden. 

De toets stof= H1 paragraaf 1 tot en met 3 en H3 paragraaf 1 tot en met 3 
Schrijf dit op in je map!!!!!!!!!!!

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • kun je uitleggen hoe de waterkringloop werkt;
  • weet je wat stuwwallen zijn; 
  • ken je de topografie van Nederland;

Slide 6 - Slide

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Wat weet je nog van de vorige lessen?

Slide 7 - Mind map

This item has no instructions

Slide 8 - Video

This item has no instructions

Waterkringloop

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Leg in eigen woorden de waterkringloop uit:

Slide 10 - Open question

Door leerlingen vooraf na te laten denken over waar de opdracht aan moet voldoen, krijgen ze kwaliteitsbesef. Hierdoor zijn de leerlingen in staat om zelf in te schatten waar hun inspanningen bij de opdracht voor verbetering vatbaar zijn. 
Stuwwallen
Dit is nieuwe lesstof. Pak dus allemaal je map erbij om aantekeningen te maken.

Stuwwallen  zijn heuvels in ons (Nederlandse) landschap die ontstaan zijn door gletsjers. 
Door de kracht van het ijs is de ondergrond omhoog gestuwd. 


Slide 11 - Slide

This item has no instructions

Stuwwallen
Dit houdt dus in dat er gletsjers waren in Nederland. 
Heeeeeeeeeeeeeeeeeeel erg lang geleden was er namelijk ook een ijstijd in ons land!

Stuwwallen zijn afzettingen uit het Saalien, een tijdperk in het Midden-Pleistoceen. Dit is 126.000 tot 781.000 jaar geleden


Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Slide 13 - Video

This item has no instructions

Stuwwallen en ijstijden
Een ijstijd dus! 


Slide 14 - Slide

This item has no instructions

Slide 15 - Video

This item has no instructions

Dus, wat is een een stuwwal?

Slide 16 - Open question

This item has no instructions

Hoe ontstaat een stuwwal?

Slide 17 - Open question

This item has no instructions

Topografie Nederland
https://www.topografie-nederland.nl/provincies_nederland.html


Slide 18 - Slide

This item has no instructions

Topografie Nederland
https://www.topografie-nederland.nl/provincies_nederland.html

https://www.topografie-nederland.nl/hoofdsteden_provincies_nederland.html

Invullen werkblad (in de map ! leren voor de toets)


Slide 19 - Slide

This item has no instructions

Oefenen met begrippen

Slide 20 - Slide

This item has no instructions

Slide 21 - Slide

This item has no instructions

Startklaar 
       
       Ga op je goede plek zitten
       Leg je leerboek en werkboek op tafel
       Pak je Chromebook/ laptop voor je 
       Stop je telefoon in het zakkie en in je tas 
      
timer
2:30

Slide 22 - Slide

This item has no instructions

Inleiding
We gaan vanaf nu herhalen, dus we zullen genoeg oefenen. 

Ook gaan we oefenen met toets vragen. De toets is namelijk af en we gaan ons nu voorbereiden. 

De toets stof= H1 paragraaf 1 tot en met 3 en H3 paragraaf 1 tot en met 3 
Schrijf dit op in je map!!!!!!!!!!!

Slide 23 - Slide

This item has no instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • ken je de topografie van Nederland;
  • ken je de beroepssectoren en hun kernmerken; 

Slide 24 - Slide

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Waar ging de vorige les over?

Slide 25 - Mind map

This item has no instructions

Leg in je eigen woorden uit hoe de waterkringloop werkt:

Slide 26 - Open question

This item has no instructions

Wat zijn stuwwallen?

Slide 27 - Open question

This item has no instructions

Slide 28 - Video

This item has no instructions

Slide 29 - Slide

This item has no instructions

Hoe zijn stuwwallen ontstaan?
A
Door gletsjers
B
Door rivieren

Slide 30 - Quiz

This item has no instructions

Waar ging H1 over?
(zoek het even op in je boek)

Slide 31 - Open question

This item has no instructions

Noem de 3 beroepssectoren

Slide 32 - Mind map

This item has no instructions

De drie beroepssectoren
1. Landbouw (primaire sector)
2. Industrie (secundaire sector)
3. Diensten (tertiaire sector)


Slide 33 - Slide

This item has no instructions

Welke sector is in Nederland
de derde sector?

Slide 34 - Open question

This item has no instructions

De industrie
Waar vind je de meeste olie industrie?

En, waarom daar?


Slide 35 - Slide

This item has no instructions

Wat zijn voordelen en nadele van mest in de landbouw? 
Voordeel= door mest groeien planten beter 

Nadeel= overbevuiling/ grondwater vervuiling 

Slide 36 - Slide

This item has no instructions

Zelfstandig werken
Topografie: provincies en hoofdsteden



Quizlet: begrippen oefenen H1 en H3

Slide 37 - Slide

This item has no instructions

Slide 38 - Slide

This item has no instructions

Startklaar 
       
       Ga op je goede plek zitten
       Leg je leerboek en werkboek op tafel
       Pak je Chromebook/ laptop voor je 
       Stop je telefoon in het zakkie en in je tas 
      
timer
2:30

Slide 39 - Slide

This item has no instructions

Inleiding
We gaan vanaf nu herhalen, dus we zullen genoeg oefenen. 

Ook gaan we oefenen met toets vragen. De toets is namelijk af en we gaan ons nu voorbereiden. 

De toets stof= H1 paragraaf 1 tot en met 3 en H3 paragraaf 1 tot en met 3 
Schrijf dit op in je map!!!!!!!!!!!

Slide 40 - Slide

This item has no instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • weet je precies wat je moet leren voor de toets;
  • kun je de werking van de Deltawerken uitleggen;
  • weet je de volgorde van de boomgrens; 
  • kun je alle Waddeneilanden opnoemen; 

Slide 41 - Slide

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Wat moet je leren voor de toets?

Slide 42 - Mind map

This item has no instructions

Leren voor de toets
- Begrippen van H1 en H3:
           H1: veeteelt, akkerbouw, schaalvergroting, specialisatie, biodiversiteit, zuivelproducten,                          grondstoffen, massagoederen, stukgoederen, arbeidsmarkt, afzetmarkt,                                                  multinationals.
           H3: gletsjer, eeuwige sneeuw, U-dal, V-dal, erosie, puinhelling, sediment, sedimentatie,                             morene, waterkringloop, stroomgebied, verdamping, bovenloop, middenloop,                                       benedenloop, gletsjer rivier, gemengde rivier, regen rivier
- Lesstof van H1 en H3:
- Provincies, hoofdsteden en Waddeneilanden 

Akkerbouw= vorm van landbouw waarbij gewassen als graan, mais en aardappelen worden verbouwd

Slide 43 - Slide

This item has no instructions

Waddeneilanden
TV-TAS:

Texel 
Vlieland
Terschelling
Ameland
Schiermonnikoog

Slide 44 - Slide

This item has no instructions

Slide 45 - Video

This item has no instructions

Dussssss...............
Waar staat TVTAS voor?

Slide 46 - Open question

This item has no instructions

Slide 47 - Video

This item has no instructions

Watersnoodramp 1953
Om nog zo'n ramp te voorkomen, zijn de Deltawerken gebouwd.

Dit zijn grote sluizen die ons land beschermen tegen de zee. 

Slide 48 - Slide

This item has no instructions

Slide 49 - Video

This item has no instructions

Afvoer
De afvoer van de rivier schommelt heel erg. De ene keer is het namelijk meer dan de andere keer.

Januari is bijvoorbeeld de natste maand. 

Slide 50 - Slide

This item has no instructions

Boomgrens
Herhaling van vorig jaar

Wie herkent nog iets?

Slide 51 - Slide

This item has no instructions

Boomgrens
Herhaling van vorig jaar

1. Loofbomen
2. Naaldbomen
3. Alpenweide
4. Rotsgordel
5. Eeuwige sneeuw

Slide 52 - Slide

This item has no instructions

Waar hebben jullie nu behoefte aan?

Slide 53 - Mind map

This item has no instructions