Les 1: introductie Nederlands

Welkom :)
1 / 24
next
Slide 1: Slide
NederlandsMBOStudiejaar 1

This lesson contains 24 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 120 min

Items in this lesson

Welkom :)

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Vandaag
  1. Introductie op lessen Nederlands +/- 10 min.
  2. Verwachtingen tijdens lessen Nederlands +/- 10 min.
  3. Planning en toetsing +/- 10 min.
  4. Praktische zaken +/- 10 min.
  5. Opdracht: Brief aan de coach : resterende tijd

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Lesdoelen
Aan het einde van de les kan je:
  • Benoemen wat er van jou wordt verwacht tijdens de lessen Nederlands,
  • Benoemen welke vier onderdelen dit jaar aan bod komen in de verschillende perioden,
  • Benoemen welk onderdeel in periode 1 aan bod komt;
  • In eigen woorden beschrijven hoe de lessen en opdrachten van Nederlands zijn opgezet.

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Introductie op lessen Nederlands 

+/- 10 min.

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Het beheersen van de Nederlandse taal is belangrijk voor mijn (latere) beroep.
Helemaal niet mee eens
Oneens
Niet eens of oneens
Eens
Helemaal mee eens

Slide 5 - Poll

This item has no instructions

Introductie
  • Het vak Nederlands is een examenonderdeel!
  • Het bestaat uit vier onderdelen: schrijven, lezen/luisteren, spreken en gesprekken voeren.
  • In iedere periode staat één onderdeel centraal.
  • Alle onderdelen komen in de komende twee jaar aan bod.
  • 1e periode: een blokuur per week Nederlands.

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Verwachtingen tijdens lessen Nederlands 

+/- 10 min.

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Wat verwachten jullie van het vak Nederlands?

Slide 8 - Mind map

This item has no instructions

Wat verwacht ik van jullie:
Wees op tijd!
Extra oefeningen mogen altijd worden ingeleverd bij mij
Oefeningen inleveren via ….

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Planning en toetsing

+/- 10 min.

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Planning en overzicht leerjaar 1:
Periode 1: lezen & luisteren
Periode 2: Schrijven 
Periode 3: Spreken & gesprekken voeren
Periode 4: Spreken & gesprekken examens


Slide 11 - Slide

This item has no instructions

Deze periode
Leesvaardigheid en luistervaardigheid
  • Het lezen van teksten, artikelen en krantenberichten.
  • Hoe lees je efficiënt
  • Hoe kan je de antwoorden van vragen in een tekst vinden.
  • Hoe luisterfragmenten te beantwoorden
  • Hoe pak je meerkeuzevragen aan

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Oefentoetsing
  • Aan het einde van iedere periode maak je een toets over het onderdeel van die periode.
  • Aan het einde van periode 1 maak je een toets lees- en luistervaardigheid

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

Examens
CE lezen/luisteren = 50%
IE spreken, IE gesprekken voeren en IE schrijven = samen 50%

Voldoende vanaf: 5.5 gemiddeld

Onvoldoende, wat dan?

Slide 14 - Slide

Herkansing pas als alle resultaten binnen zijn en het gemiddelde onvoldoende is

Aanpassingen bij examens
  • Studenten met dyslexie of dyscalculie,
  • Studenten die minder dan 6 jaar onderwijs in Nederland hebben gehad
  • Studenten met een beperking zoals ADD, ADHD, ASS
  • Studenten met een chronische ziekte.
  • Studenten moeten dit zelf regelen -> 

Slide 15 - Slide

This item has no instructions

Praktische informatie

+/- 10 min.

Slide 16 - Slide

This item has no instructions

Praktische zaken
Licentie studiereader
Wie heeft de licentie al?
Wie heeft er al ingelogd?
Kleine introductie op Studiereader

(afbeelding methode)

Slide 17 - Slide

This item has no instructions

Praktische zaken

Het maken van de opdrachten via ….
Op It's Learning/ de studiewijzer staat precies welke opdrachten je moet maken voor Nederlands.

(Uitdelen studiewijzer)

Slide 18 - Slide

This item has no instructions

Studiewijzer

Slide 19 - Slide

This item has no instructions

Opdracht: Brief aan de coach
De brief schrijf je aan jouw coach, je levert hem in bij de docent Nederlands en je coach. 

Opdracht staat op ...

Wees zo volledig mogelijk!

Slide 20 - Slide

This item has no instructions

De brief moet bevatten:
Over jezelf
  • Je naam en iets over jezelf (woonsituatie, hobby’s, interesses, karakter, etc.).
  • Over je schoolverleden
  • Wat je ervaringen zijn op de middelbare school. Wat vond je leuk/niet leuk/moeilijk/makkelijk? Waar had je iets aan en wat vond je onnodig of moeilijk?
  • Je ervaringen met het kiezen van een studie. Vond je het moeilijk om te kiezen? Wie heeft je geholpen met het maken van deze keuze?
  • Je ervaringen met eventuele andere opleidingen. Welke opleidingen heb je gevolgd? Heb je een diploma gehaald? Als je bent gestopt, wat was je reden om te stoppen?


Slide 21 - Slide

This item has no instructions

De brief moet bevatten (2)
Over de opleiding tot toegepast bioloog / food / leefomgeving
  • Wat je verwacht van de opleiding?
  • Bij welk onderdeel je misschien moeilijkheden verwacht.
  • Bij welk onderdeel je uitgedaagd wilt worden.
  • Wat je leuk/interessant lijkt aan het beroep.
  • Waar ik als coach rekening mee moet houden en eventueel hoe.
  • Eindig je brief netjes met een afsluitende zin.

Slide 22 - Slide

This item has no instructions

Lesdoelen
Aan het einde van de les kan je:
  • Benoemen wat er van jou wordt verwacht tijdens de lessen Nederlands,
  • Benoemen welke vier onderdelen dit jaar aan bod komen in de verschillende perioden,
  • Benoemen welk onderdeel in periode 1 aan bod komt;
  • In eigen woorden beschrijven hoe de lessen en opdrachten van Nederlands zijn opgezet.

Slide 23 - Slide

This item has no instructions

Huiswerk week 37
Instaptoets maken op FACET!

Ga naar https://oefenen.facet.onl/facet/pages/oefen/mbo/?menu=3_0 
Klik op: Examen of 3F
Maak een printscreen van je resultaat en lever die in via de mail! -> w.vanbeusekom@aeres.nl


Slide 24 - Slide

This item has no instructions