M&G Week 5 (les 2) Skills #3

1 / 17
next
Slide 1: Slide
Zorg en WelzijnMiddelbare schoolvmbo b, kLeerjaar 4

This lesson contains 17 slides, with interactive quizzes, text slides and 1 video.

time-iconLesson duration is: 140 min

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Startklaar
  • Welkom Klas! 
  • Ga allemaal op je plek zitten. 
timer
3:00

Slide 2 - Slide

1. Startklaar
Bij de start van iedere les verwelkomt de docent de leerlingen bij de ingang van de deur, noemt leerlingen bij naam, maakt oogcontact en besteedt aandacht aan hun welbevinden. De docent geeft het goede voorbeeld en spreekt hoge verwachtingen uit voor het verloop van de les door succescriteria op gewenst gedrag, schooltaal en effectief leren te benoemen. De leerlingen zijn startklaar: ingelogd in LessonUp, telefoons opgeborgen in het Zakkie, en JdW-map op tafel.
Skills #3 Oefenopdracht 

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

      Leerdoelen
Aan het einde van de les kan je: 
  • uitleggen wat veiligheid betekent. (R)
  • een stappenplan maken voor veilig strijken.(T1)
  • een veiligheidsplan maken voor een andere activiteit (T2)
  • uitleggen waarom de stappen bij strijken belangrijk zijn voor de veiligheid..(I) 

Slide 4 - Slide

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.   

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

JdW-kijkwijzer
Lesopbouw:

  1. Vooraf:
    Startklaar, Voorkennis activeren, Formatief Handelen

  2. Instructie:
    Leerdoelgericht werken, Inclusieve didactiek, Concrete en herkenbare voorbeelden, Formatief Handelen

  3. Toepassing:
    Actieve verwerking, Formatief handelen 

  4. Evaluatie:
    Afsluiting

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Veiligheidsplan

Slide 7 - Mind map

Vraag: 
Waarom moeten wij een veiligheidsplan maken wanneer we bijvoorbeeld een activiteit organiseren, of gaan strijken of koken etc.. 
Veiligheid 
Veiligheid = zorgen dat er geen ongelukken gebeuren.
Zowel lichamelijk als geestelijk.

Denk aan: brand, vallen, snijden, vergiftiging, stress.

Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Slide 9 - Video

This item has no instructions

Opdracht 
  1. Jullie maken een veiligheidsplan voor het strijken.
  2. Werk in je skills groep  
  3. In dit plan schrijf je stap voor stap wat je moet doen om ongelukken te voorkomen.
  4. Schrijf eerst een stappenplan van strijken.
    Voorbereiden: Wat moet je klaarzetten voordat je begint?
    Tijdens het strijken: Waar moet je op letten?
    Na het strijken: Wat moet je doen als je klaar bent?
    Noodgeval: Wat doe je als er tóch iets misgaat?
timer
35:00

Slide 10 - Slide

Plaats de Skills oefenopdracht in Somtoday of Teams, zodat de leerlingen deze kunnen downloaden. Vertel in de klas via welke bron ze het bestand moeten downloaden. Je kunt ook één opdracht per groep kopiëren , maar digitaal is vaak handiger. Dus doe dat ook erbij. 

De leerlingen zullen waarschijnlijk niet alle 6 opdrachten in één les afkrijgen.
Je kunt bijvoorbeeld aangeven dat opdracht 1 t/m 4 in deze les afgerond moeten zijn.  

Als je de groepjes al in Somtoday hebt aangemaakt, kan één leerling per groep het werk inleveren. Jij bepaalt zelf hoe je de inlevering wilt organiseren.
Praktijk Skills oefenopdracht
  1. Wie:
    Werk in je Skills-groep (3 leerlingen).

  2. Wat:
    Skills oefenopdracht. (4, 5, 6 )

  3. Hoe:
    Download de opdracht in Somtoday/Teams. Lees de opdracht, verdeel de taken en ga aan de slag.

  4. Jullie zijn klaar als:
    Het werk onderling is gecontroleerd en door de docent is goedgekeurd.

  5. Ben je klaar?
    Lever het document in via Somtoday of Teams. (Bespreek dit met je docent.)          Facet: Oefenonderdeel A + B
timer
1:20:00
timer
7:00

Slide 11 - Slide

Plaats de Skills oefenopdracht in Somtoday of Teams, zodat de leerlingen deze kunnen downloaden. Vertel in de klas via welke bron ze het bestand moeten downloaden. Je kunt ook één opdracht per groep kopiëren , maar digitaal is vaak handiger. Dus doe dat ook erbij. 

De leerlingen zullen waarschijnlijk niet alle 6 opdrachten in één les afkrijgen.
Je kunt bijvoorbeeld aangeven dat opdracht 1 t/m 4 in deze les afgerond moeten zijn.  

Als je de groepjes al in Somtoday hebt aangemaakt, kan één leerling per groep het werk inleveren. Jij bepaalt zelf hoe je de inlevering wilt organiseren.
EHBO snelverband 

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

EHBO Vingerbob

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

Gesprekvoeren 

Slide 14 - Slide

Je laat deze film zien als illustratie van hoe de leerlingen moeten communiceren. Het laat zien hoe ze omgaan met klanten en is een goed voorbeeld voor een rollenspel.
       Terugkijken op            de leerdoelen
Je kan: 
  • uitleggen wat veiligheid betekent. (R)
  • een stappenplan maken voor veilig strijken.(T1)
  • een veiligheidsplan maken voor een andere activiteit (T2)
  • uitleggen waarom de stappen bij strijken belangrijk zijn voor de veiligheid..(I) 

Slide 15 - Slide

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.   

Exit ticket
Wat kan je de volgende keer beter doen ? 

Slide 16 - Open question

Controleer wat de leerlingen hebben ingeleverd en bespreek dit samen in de klas. Neem ook de tijd voor reflectie.
Slot

Slide 17 - Slide

This item has no instructions