Tijdschema invullen

1 / 15
next
Slide 1: Slide
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 5

This lesson contains 15 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 70 min

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Tijdschema invullen

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

              Startklaar
  • Op je plek zitten 
  • Telefoon in het Zakkie 
  • Jas over de stoel, oortjes in de tas, tas op de grond
  • Schoolspullen op tafel: Boek, Chromebook, JdW-map, etui 
timer
3:00

Slide 3 - Slide

1. Startklaar
Bij de start van iedere les verwelkomt de docent de leerlingen bij de ingang van de deur, noemt leerlingen bij naam, maakt oogcontact en besteedt aandacht aan hun welbevinden. De docent geeft het goede voorbeeld en spreekt hoge verwachtingen uit voor het verloop van de les door succescriteria op gewenst gedrag, schooltaal en effectief leren te benoemen. De leerlingen zijn startklaar: ingelogd in LessonUp, telefoons opgeborgen in het Zakkie, en JdW-map op tafel.
Lesplanning
  • Voorkennis activeren 
  • Leerdoelen van de les 
  • Uitleg tijdschema
  • Samen tijdschema invullen
  • # Exit ticket 

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Mijn planning in 5 minuten
Stap 2:
Zet er nummers voor:
  1. wat doe je eerst,
  2. wat doe je daarna,
  3. wat doe je als laatste.

Stap 3:
Teken een klein klokje of schrijf erbij hoe laat je dat ongeveer doet.
Voorbeeld:
  1. Eten koken – 17:30
  2. Naar de sportschool – 19:00
  3. Douchen – 20:30
Wat heb je nodig:
  • een leeg blaadje of schrift
  • pen of potlood

Stap 1:
Schrijf drie dingen op die jij vandaag nog wilt of moet doen.
Bijvoorbeeld:
  • huiswerk maken
  • naar de sportschool
  • koken of gamen
timer
5:00
  • Plannen helpt je om op tijd klaar te zijn.
  • Een tijdschema voor het examen werkt precies zo.

Slide 5 - Slide

Je denkt na over tijd en plannen.
Je ontdekt waarom een planning of tijdschema handig is.
           Leerdoelen
Ik weet wat een tijdschema is en waarom dit ingevuld moet worden.

Ik vul samen met de docent het tijdschema in voor het keuzedeel "Toewerken naar 2F".

Slide 6 - Slide

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.   
Inleiding
Vandaag gaan we het tijdschema voor het examen “Toewerken naar Nederlands 2F” invullen.
Dat is een verplicht onderdeel van het examen.
Iedere leerling moet dit schema invullen voordat hij of zij aan de opdrachten begint.

In het tijdschema schrijf je wanneer je aan het examen werkt, wat je dan doet en wanneer je alles inlevert.
Zo heb je een duidelijk overzicht van de hele examenperiode.

Een tijdschema is handig, omdat:
  • je precies weet wat je wanneer moet doen;
  • je op tijd klaar bent;
  • je niets vergeet;
  • je docent kan zien of je op schema ligt.

We gaan het schema vandaag samen stap voor stap invullen, zodat iedereen weet wat er moet gebeuren en wanneer.

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Begrijpen wat er in het tijdschema staat
onderdeel
betekenis
Aanvang examen
De datum waarop het keuzedeel officieel start.
Tijdsduur examen
De weken waarin we aan de opdrachten werken.
Datum/periode
Wanneer we aan een vaardigheid werken.
Bewijsmateriaal
Wat je moet inleveren als bewijs (bijv. video, opname, verslag, woordenboek).
Wanneer inleveren?
De datum waarop je de opdracht klaar moet hebben

Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Bewijsmateriaal
Welk bewijsmateriaal moet je inleveren?

Check bij elke examenopdracht wat je moet inleveren en noteer dat op het stencil.

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Tijdschema overnemen
  • Je vult het tijdschema met de hand in.
  • Schrijf netjes en duidelijk, dit formulier komt in jouw examenportfolio.
  • Het moet jouw eigen werk zijn (niet overtypen of laten invullen door iemand anders). →Dat hoort bij de examenregels: je mag niets kopiëren of overnemen.
  • Controleer samen met de docent of je alles goed hebt ingevuld.

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

EXIT TICKET

Slide 11 - Slide

This item has no instructions

Beantwoord de vragen (in 2 minuten)

Wat heb je vandaag geleerd over plannen of tijdschema’s?
🡒 ___________________________________________________________

Waarom is het handig om een tijdschema te hebben?
🡒 ___________________________________________________________

Wat moet je onthouden voor volgende les?
🡒 ___________________________________________________________

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Ik weet wat een tijdschema is?
😒🙁😐🙂😃

Slide 13 - Poll

This item has no instructions

Ik heb het tijdschema ingevuld.
JA
BIJNA
NEE

Slide 14 - Poll

This item has no instructions

           Aan de slag met je woordenboek
Je gaat verder met je eigen woordenboek maken.

» Eerst schrijf je het woord op, daarna zoek je de betekenis van het
   woord op.
» Je kunt hiervoor een online woordenboek of chat GPT gebruiken.
» De betekenis van het woord schrijf je in je eigen woorden op.
» Ook schrijf je een goede zin met het woord.

Slide 15 - Slide

6. Actieve verwerking
De docent maakt expliciet hoe de leerstof actief verwerkt dient te worden. De docent start met modelleren en laat leerlingen vervolgens actief inoefenen. Volgens het 'ik-wij-jullie/jij-wij' principe wordt de ondersteuning geleidelijk afgebouwd. Er wordt gevarieerd in oefentypes en het leerproces wordt zichtbaar gemaakt, bijvoorbeeld met hardop denken opdrachten. Effectieve leerstrategieën zoals zelftesten, gespreid leren, schema’s maken, en samenvatten volgens de Cornell-methode worden expliciet aangeleerd. Dit herkneden van de lesstof helpt bij het bewerken van het lange termijn geheugen