Sport en Bewegen: les 1

Les 1: Sport en bewegen
PW  en OAleerfase 2
1 / 18
next
Slide 1: Slide
Pedagogisch werkMBOStudiejaar 3

This lesson contains 18 slides, with text slides.

time-iconLesson duration is: 50 min

Items in this lesson

Les 1: Sport en bewegen
PW  en OAleerfase 2

Slide 1 - Slide

Vooruitkijken
  •  Voor welke ontwikkelingsgebieden is sport en bewegen nuttig?
  • Wat leren kinderen bij sport en bewegingsactiviteiten?
  • Wat voor sport en bewegingsactiviteiten voer jij uit op je BPV?
  • Waarom is het belangrijk het pedagogisch klimaat goed in de gaten te houden tijdens sport en bewegingsactiviteiten?

Slide 2 - Slide

Planning
  • Lesdoelen
  • Theorie: vier doelen bij het bewegen 
  • Quizvraag
  • De opdracht 

Slide 3 - Slide

Lesdoelen
  •  De student kent de vier doelen van bewegen.
  • De student weet na afloop dat sport en bewegen een veelvuldig inhoud heeft.
  • De student kan na afloop van de les een bewegingsactiviteit bedenken die aansluit op de wensen/ behoeften van de kinderen en stimuleert hierbij de ontwikkeling

Slide 4 - Slide

Theorie 
  • Vier doelen bij het bewegen 
  1. De grove en fijne motoriek
  2. Steunen en stimuleren
  3. Balans, coördinatie, geautomatiseerde reactiepatronen
  4. Oog- hand en oog- voetcoördinatie  

Slide 5 - Slide

Methodische cyclus 
Stap 1: Beginsituatie
stap 2: Probleemanalyse 
Stap 3: Doel
Stap 4: Aanpak
Stap 5: Uitvoering
Stap 6:Evaluatie 

Slide 6 - Slide

Beginsituatie
Wat kan het kind nog (doelgroep) wat zou het moeten kunnen?
- Persoonskenmerken, positie in de groep, omgang met andere kinderen en PM'r/ OA. 
- Feitelijke omstandigheden op de opvang en thuis
- Omgevingsfactoren: sociale contacten school etc. 
- Specifieke eigenschappen die van invloed zijn op de hulpvraag/ het probleem

Slide 7 - Slide

Probleemanalyse
Formulering van het probleem.
- Wie heeft het probleem?
- Is het probleem oplosbaar?
- Gaat het om een echt probleem of om een ervaren probleem?

Slide 8 - Slide

Doel
Wat wil ik met het kind/ kinderen bereiken en/ of welke doelen stel ik samen met het kind op? (SMART FORMULEREN)!!!!!!
Specifiek
Meetbaar
Acceptabel
Realistisch
Tijdgebonden

Slide 9 - Slide

Aanpak/ Strategie 
Je geeft antwoord op de vijf W- H vragen: Wie, wat, waar, waarom, wanneer en hoe?
- Wie begeleidt het kind?
- Wat ga je concreet doen (om je doel te behalen)?
- Waar voer je het plan van aanpak uit?
- Wanneer voor je het plan van aanpak uit?
- Hoe ga jij je doel behalen? Welke middelen zet je in tijdens de uitvoering van het plan?

Slide 10 - Slide

Uitvoeren
Je voert de activiteit uit (eventueel foto's)

Slide 11 - Slide

Evalueren 
Terugkijken; activiteiten die ik ga uitvoeren om het doel te behalen inclusief de planning, locatie en eventuele betrokkenen (Feedback).
- Resultaten vaststellen
- Beginsituatie evalueren
- Uitvoering van de aanpak evalueren
- Plan bijstellen, feedback verwerken. 

Slide 12 - Slide

De grove en fijne motoriek
- De gebogen fase
- Het kruipen
- Fijne motoriek

Slide 13 - Slide

Steunen en stimuleren
Jonge kinderen leren om op natuurlijke wijze hun dagelijkse activiteit/ spel te ontwikkelen
Pedagogische voorwaarden:
1. Inrichting van de ruimte 
2. Aansluiten bij het spontane leren en spelen
3. Kansen creëren.
4. Stimulerende communicatie  

Slide 14 - Slide

Balans, coördinatie, geautomatiseerde reactiepatronen
- Geautomatiseerde reactie- en coördinatiepatronen
- De oprichtreactie 
- De evenwichtsreactie 



Slide 15 - Slide

Oog-hand en oog- voetcoördinatie 
* Speeltjes niet alleen binnen maar ook buiten
* Ongestructureerde en natuurlijke materialen
* Krassen, ballen, ballonnen

Slide 16 - Slide

Opdracht
- Je gaat in groepjes van 4 een activiteit bedenken over de bijhorende materiaal.
- Bedenk met elkaar een sport- bewegingsactiviteit die je tijdens je laatste les aan de groep kan introduceren.
- Je werkt stap 1,2,3 en 4 uit van de Methodische cyclus
Woensdag 2 november :
- Introductie sport en spel activiteit
- Ook introduceer je de Methodische cyclus : stap 1 tot 4!
- Methodische cyclus inleveren op CANVAS!


Slide 17 - Slide

Vragen?

Slide 18 - Slide