Nederlands les 1 - periode 4

WELKOM


* Telefoon in de telefoontas
* Laptop dicht op tafel
s.v.p.
1 / 17
next
Slide 1: Slide
NederlandsMBOStudiejaar 1

This lesson contains 17 slides, with text slides.

time-iconLesson duration is: 60 min

Items in this lesson

WELKOM


* Telefoon in de telefoontas
* Laptop dicht op tafel
s.v.p.

Slide 1 - Slide

Nederlands les 1 - 2F en 3F
Periode 4

Docent Anjali Sneep-Deuzeman

Slide 2 - Slide

Agenda:

1. Het examenplan

2. Algemene info

3. Het examen oefenen

4. Afsluiting en vooruit kijken



Slide 3 - Slide

Doelen:
Aan het einde van deze les:

- weet jij welke eisen er gesteld worden aan het examen Spreken.

- weet jij wat de examenopdracht inhoudt.

- benoem je één belangrijk kenmerk van de examenopdracht.

- Weet jij wanneer jouw examen wordt afgenomen.

Slide 4 - Slide

1. Het examenplan

Slide 5 - Slide

Wat gaan we doen in de lessen?

Toetsen periode 1 en periode 2

Periode 4
Spreken 2F + 3F
Tijdens de schoolweken

Slide 6 - Slide

2. Algemene zaken

Slide 7 - Slide

Algemene zaken examen Spreken
Het examen is....
- Met 3 of 4 klas- of studiegenoten. 
- Je kijkt naar 2 of 3 presentaties en presenteert zelf.
- Kost je 60 minuten waarvan 15 minuten voor jouw presentatie. 
- Je gebruikt PPT. 
- Je mag spiekbriefjes met steekwoorden maken (uit je hoofd is beter).

Slide 8 - Slide

Beoordeling

Slide 9 - Slide

Beoordeling presentatie 
  • Samenhang: heb je een logische opbouw aangebracht in je presentatie?
  • Afstemming op doel: heb je je gehouden aan de opdracht? Is de presentatie doelgericht?
  • Afstemming op publiek: heb je het woordgebruik en de toon aangepast aan de doelgroep?
  • Woordenschat en woordgebruik: heb je een redelijk goede woordenschat? Dit laat je zien door te variëren in woordgebruik. Je gebruikt veelvoorkomende voorzetsels (zoals voor, achter, boven, door) vrijwel altijd goed.
  • Vloeiendheid, verstaanbaarheid en grammaticale beheersing: Je bent duidelijk verstaanbaar. Je spreektempo is normaal. Je laat zien dat je de grammatica redelijk beheerst doordat de meeste zinnen goed gevormd zijn. De werkwoordsvormen zijn over het algemeen correct.

    Minder dan 80% van de deelonderwerpen besproken? = een onvoldoende.

Slide 10 - Slide

Beoordeling presentatie 
  • Inleiding, middenstuk en slot heeft (opbouw en samenhang), dat het doel van de presentatie duidelijk is en dat je rekening houdt met de (voorkennis van) de luisteraar.


  • Verder moet je tijdens de presentatie laten zien dat je woordenschat voldoende is en dat je presentatie goed verstaanbaar en in begrijpelijk Nederlands is.


  • Een uitgeschreven presentatie voorlezen mag niet. Een lijst met steekwoorden mag.

Slide 11 - Slide

Lees de examenopdracht 

Slide 12 - Slide

Aan de slag!

Slide 13 - Slide

Start met uitwerken / 50%
1. Inleiding > Stel jezelf voor en vertel waar de presentatie over gaat (sheet 1)
2. Kern > Laat alle punten die in de opdracht staan aan bod komen

3. Slot > Samenvatting of conclusie
4. Bedanken en vragen> laatste sheet
5. Voeg afbeeldingen toe & stem de PPT af op jouw opmaak
6. Check op spelfouten.
7. Sla hem op!

Denk in en tijdens je presentatie aan de signaalwoorden, de moeilijke voegwoorden, de verwijswoorden en de uitdrukkingen.

Slide 14 - Slide

Afronden

Slide 15 - Slide

Volgende week
Wie wil zijn presentatie voor de klas oefenen?
Vrijwilligers?

Slide 16 - Slide

Doelen:
Aan het einde van deze les:

- weet jij welke eisen er gesteld worden aan het examen Spreken.

- weet jij wat de examenopdracht inhoudt.

- benoem je één belangrijk kenmerk van de examenopdracht.

- Weet jij wanneer jouw examen wordt afgenomen.

Slide 17 - Slide