Les 3 Waarom is geld belangrijk? Vergelijken en Toepassen.

1 / 21
next
Slide 1: Slide
LezenPraktijkonderwijsLeerjaar 5

This lesson contains 21 slides, with interactive quizzes, text slides and 1 video.

time-iconLesson duration is: 70 min

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

              Startklaar
  • Op je plek zitten 
  • Telefoon in het Zakkie 
  • Jas over de stoel, oortjes in de tas, tas op de grond
  • Schoolspullen op tafel: Boek, Chromebook, JdW-map, etui 
timer
3:00

Slide 2 - Slide

1. Startklaar
Bij de start van iedere les verwelkomt de docent de leerlingen bij de ingang van de deur, noemt leerlingen bij naam, maakt oogcontact en besteedt aandacht aan hun welbevinden. De docent geeft het goede voorbeeld en spreekt hoge verwachtingen uit voor het verloop van de les door succescriteria op gewenst gedrag, schooltaal en effectief leren te benoemen. De leerlingen zijn startklaar: ingelogd in LessonUp, telefoons opgeborgen in het Zakkie, en JdW-map op tafel.
Lesplanning
  • Voorkennis activeren 
  • Inleiding
  • Leerdoelen
  • Filmpje
  • Opdracht woordenschatblad invullen 
  • Woorden onderstrepen
  • Werkblad maken
  • Spinner
  • Sleepvraag
  • # Exit ticket  

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

“Waar zie jij geld in beeld in het dagelijks leven?”
A
reclames op tv of online
B
aanbiedingen of kassabonnen
C
een bank app
D
winkels

Slide 4 - Quiz

This item has no instructions

Geld maakt mijn leven leuker.
A
Waar
B
Niet waar

Slide 5 - Quiz

This item has no instructions

Welke woorden in de titel vallen je het meest op?
A
Geld
B
telefoon
C
muziek
D
school

Slide 6 - Quiz

This item has no instructions

              Inleiding
• Korte herhaling met een quiz.
5 meerkeuzevragen over blz. 6 t/m 15.

Slide 7 - Slide

Inleiding
Door een goede inleiding voelen leerlingen zich betrokken en begrijpen ze het belang van wat ze gaan leren. Dit vergroot hun motivatie en leerresultaten. 
           Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
Doelen
• Ik kan uitleggen waarom geld belangrijk is.
• Ik kan informatie uit de tekst toepassen op mijn eigen situatie.
• Ik kan vragen beantwoorden over de tekst.
• Ik kan in groepjes samenwerken.

Slide 8 - Slide

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.   
0

Slide 9 - Video

This item has no instructions

Wat zag je in de vorige video,
noem 1 ding wat je is bijgebleven?

Slide 10 - Mind map

This item has no instructions

Stap 1. Laatste stuk lezen.
• Leerlingen lezen blz. 16 en 17.
• Jij stelt vragen.
Wat vindt jij het belangrijkste idee.
Welke voorbeelden herken jij.
Wat heeft geld volgens jou met keuzes maken te maken.

Slide 11 - Slide

This item has no instructions

Stap 2. Vergelijken.
• Leerlingen maken een tabel.
Wat zegt het boek.
Wat herken jij zelf van thuis of werk.

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Bespreek 3 voorbeelden klassikaal.

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

Slide 14 - Slide

This item has no instructions

Stap 3. Groepsopdracht.
• Groepjes krijgen vragenkaartjes.
Voorbeeldvragen:
Waarom hebben mensen afspraken nodig over geld.
Wat gebeurt er als geld zijn waarde verliest.
Hoe gebruik jij geld in jouw week.
• Groepjes maken korte antwoorden en presenteren dit in 1 minuut.

Slide 15 - Slide

This item has no instructions

Maak nu het werkblad  geld in mijn leven. 

Slide 16 - Slide

This item has no instructions

Waar geef jij je geld aan uit.
Waar wil jij voor sparen.
Welke tip uit het boek vind jij handig

Slide 17 - Slide

This item has no instructions

Weet jij welk woord?

Slide 18 - Slide

This item has no instructions

Alles waarmee je kunt betalen
Iets geven en iets anders terugkrijgen.
Geld bewaren of opzij zetten om later iets te kopen
Het bedrag dat je moet betalen om iets te kopen.
Geld gebruiken om iets te kopen
ruilen
sparen
uitgeven
geld
prijs

Slide 19 - Drag question

This item has no instructions

           Begrippen
           uit deze les
1. Geld 
2. Waarde 
3. Kostprijs 
4. Sparen 
5. Uitgeven 
6. Ruilen 
7. Prijs 

Slide 20 - Slide

This item has no instructions

Exit ticket 
• Wat ga jij doen met wat jij hebt geleerd.

Slide 21 - Slide

Formatief evalueren: 
Het werken met leerdoelen maakt effectief feedback geven mogelijk.
Gedurende de les wordt continue geëvalueerd in hoeverre de leerlingen de leerdoelen
beheersen. Leerlingen gaan pas aan de slag met het volgende leerdoel wanneer zij
aantonen de vorige te beheersen. De docent laat op verschillende manieren weten waar
leerlingen naartoe werken (feed-up), of zij goed bezig zijn (feed-back) en wat de volgende
stap is (feedforward). Deze feedback is niet alleen gericht op een taak/product, maar vooral
ook op hoe leerlingen op een juist antwoord zijn gekomen (proces). Enkele praktische tips
om met formatief evalueren aan de slag te gaan: https://toetsrevolutie.nl/?p=2298 &
https://hetdigitalewerkvormenboek.files.wordpress.com/2020/07/het-digitale-
werkvormenboek.pdf