Les 11: Hamburgers / Kipburgers

1 / 64
next
Slide 1: Slide
HorecaPraktijkonderwijsLeerjaar 4

This lesson contains 64 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 140 min

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Horeca jaar 5 periode 1
Hamburger / Kipburger - week 11

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

JdW-kijkwijzer
Lesopbouw:

  1. Vooraf:
    Startklaar, Voorkennis activeren, Formatief Handelen

  2. Instructie:
    Leerdoelgericht werken, Inclusieve didactiek, Concrete en herkenbare voorbeelden, Formatief Handelen

  3. Toepassing:
    Actieve verwerking, Formatief handelen 

  4. Evaluatie:
    Afsluiting

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

startklaar
start van de les: 
- jas/tas bij kapstok
- jas en haarnetje aan
- handen wassen
- werkbank schoon 


klaar? recept gaan lezen

Slide 5 - Slide

4. Inclusieve didactiek
De docent past een inclusieve didactiek toe door de interactie, eventueel in de thuistalen, in de klas te stimuleren om tot beter begrip van de lesstof te komen. De docent creëert een contextrijke leeromgeving door actief de culturele achtergronden van leerlingen bij de lesinhoud te betrekken. Hierin is de docent zich bewust van de verschillen in de klas. Door flexibel of heterogeen te differentiëren blijft iedereen bij de les betrokken. Gedurende de les reageert de docent positief en proactief op gedrag en maakt het daarmee makkelijker voor leerlingen om gewenst gedrag te laten zien.

Afspraken & regels
  • We laten elkaar uitpraten
  • We zorgen voor een veilige werkomgeving
  • Je doet serieus mee
  • We schelden niet
  • Telefoons in je zakkie en de bak

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Theorie 
  • HoReCa 

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Theorie 
Restaurant
Hotel
Café

Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Overzicht Periode 1 j 5
  • Thema: Bestellingen, groenten & fruit
  • Benodigde lesmaterialen: recepten
Week 1
Week 2
Week 3
Week 4
Week 5
intro/kipragout
aardappelsalade
roerbakmie
Dag van de eenheid
Kip in het pannetje
Week 6
Week 7
Week 8
Week 9
Week 10
Panna cotta & kletskop & brownie
Courgettesoep & Kaasvlinders
Pizza Sucuk / MEP lunch
Macaroni
Toets/Kruidnoten
Week 11: Burgers

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Hamburger

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Kipburger

Slide 11 - Slide

This item has no instructions

Agenda voor vandaag
  1. Leerdoelen
  2. ~ Toetsbespreking ~
  3. Hulp bij schoonmaken 
  4. Hamburger / Kipburger
  5. Afsluiting
  6. 2e uur: Toets

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

           Leerdoelen
Aan het einde van de les:
  1. Kan ik zelfstandig een hamburger of kipburger volgens de juiste stappenvolgorde maken en daarbij de ingrediënten correct afwegen.
  2.  Ik werk hieraan volgens de hygiëneregels. (Praktijk)


Slide 13 - Slide

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.      
Hoe ging de toets?

Slide 14 - Mind map

This item has no instructions

Toets

  • Bespreken we NADAT iedereen hem gemaakt heeft

Slide 15 - Slide

This item has no instructions

Toets

Slide 16 - Slide

This item has no instructions

Toets

Slide 17 - Slide

This item has no instructions

Hulp bij schoonmaken
We willen de schoonmaak over een aantal weken verspreiden

Slide 18 - Slide

This item has no instructions

Hulp bij schoonmaken
Met de lange mensen wil ik dit leeghalen en schoonmaken
De rest graag deze achterkant inclusief verwarming schoonmaken

Slide 19 - Slide

This item has no instructions

Leerdoelen

Slide 20 - Slide

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
           Leerdoelen
Aan het einde van de les:
  1. Kan ik zelfstandig een hamburger of kipburger volgens de juiste stappenvolgorde maken en daarbij de ingrediënten correct afwegen.
  2.  Ik werk hieraan volgens de hygiëneregels. (Praktijk)


Slide 21 - Slide

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.      
Begrippen uit deze les
  • HACCP
  • Planning
  • Examen

Slide 22 - Slide

This item has no instructions

Schrijf nu op
  • HACCP
  • Planning
  • Examen

Slide 23 - Slide

This item has no instructions


Deze vraag heb ik nog.....

Slide 24 - Open question

This item has no instructions

Instructie oven

Slide 25 - Slide

This item has no instructions

Aandachtspunten
  • Sop maken om de werkbank schoon te maken voor je begint
  • Afwassen met de stop
  • Controle - vloer en wasbak
  • SCHOON werken

Slide 26 - Slide

This item has no instructions

Verwarm de oven op 200

Slide 27 - Slide

This item has no instructions

Aan de slag! 
  • Koksbuis aan
  • Haarnetje op
  • Handen wassen
  • Werkbank schoonmaken

Slide 28 - Slide

This item has no instructions

20 sec handen wassen

Slide 29 - Slide

This item has no instructions

Materialen
  • koekenpan
  • bekken 2x
  • bord
  • eetlepel 2x
  • soepkom 2x
Materialen
  • keukenpapier 1 vel
  • broodmes
  • keukenpincet
  • snijplank 2x

Slide 30 - Slide

This item has no instructions

Ingrediënten
  • 100 gram gehakt
  • 1 eetlepel ei
  • 2 blad ijsbergsla
  • 1 eetlepel olie
Ingredienten
  • 1/2 tomaat
  • 1 augurk
  • 0,5 eetlepel mayonaise
  • 0,5 eetlepel ketchup
  • 2 broodjes
  • 1 plak kaas

Slide 31 - Slide

This item has no instructions

Broodje
110 gram bloem
40 gram melk
10 gram lauw water
1 tl gist
1 tl suiker
1 tl zonnebloemolie
Snufje zout
Geklutst ei
Sesamzaadjes


Slide 32 - Slide

This item has no instructions

Broodje
  • Doe de droge ingrediënten in het bekken en meng
  • Doe nu alles behalve het ei erbij
  • Kneed tot een soepel deeg en laat 20 minuten rusten
  • 15-20m op 200 graden


Slide 33 - Slide

This item has no instructions

Kipburger

Slide 34 - Slide

This item has no instructions

Stap 2
  • Was de sla en snij in dunne reepjes.
  • Snij de ui in halve ringen
  • Snij de tomaat in kleine brunoise /plakken

Slide 35 - Slide

This item has no instructions

Stap 3
  • Snij de kip in 2 dunne plakken
  • Kluts het ei

Slide 36 - Slide

This item has no instructions

Stap 4
  • Haal de kip door het ei
  • Haal de kip door de paneermeel

Slide 37 - Slide

This item has no instructions

Stap 5
  • Zet de pan op het vuur 
  • Stand 7
  • Snij het broodje open
  • Bak het broodje kort

Slide 38 - Slide

This item has no instructions

Stap 6
  • Boter en olie in de pan
  • Bak de kip gaar en goed bruin
  • Bak eventueel de ui

Slide 39 - Slide

This item has no instructions

Stap 7
Beleg het broodje:
  1. Saus
  2. Sla
  3. Tomaat
  4. Kipburger
  5. Ui
  6. Evt. Kaas

Slide 40 - Slide

This item has no instructions

Hamburger

Slide 41 - Slide

This item has no instructions

Lees het recept
timer
5:00

Slide 42 - Slide

This item has no instructions

Stap 1
Snij de ui in halve ringen

Slide 43 - Slide

This item has no instructions

Stap 2
Snij de tomaat in dunne plakken (eminceren)

Gebruik het broodmes

Slide 44 - Slide

This item has no instructions

Stap 3
Wat de sla onder koud water

Dep droog met keukenpapier

Slide 45 - Slide

This item has no instructions

Stap 4
Snij de sla julienne
(dunne reepjes)

Slide 46 - Slide

This item has no instructions

Stap 5
Eminiceer de augurk
(plakjes)

Slide 47 - Slide

This item has no instructions

Stap 6
Doe in een bekken:
  • 100 gram  rundergehakt
  •  1 eetlepel Mosterd
  • 1 eetlepel Ketchup
  • ½ theelepel zout
½ theelepel worchestersaus
3 draaien peper

Slide 48 - Slide

This item has no instructions

Stap 7
Meng alles door elkaar met je handen

Vorm 2 gelijke ballen van het gehakt

Slide 49 - Slide

This item has no instructions

Stap 8
Druk de ballen plat tot hamburger

Slide 50 - Slide

This item has no instructions

Stap 9
Zet de grote koekenpan op het vuur

zonder olie of boter

Slide 51 - Slide

This item has no instructions

Stap 10
Snijd de broodjes open

Leg de binnenkant in de pan om te roosteren

Slide 52 - Slide

This item has no instructions

Stap 11
Doe 1 eetlepel olie in de kleine koekenpan

Bak de hamburgers gaar

Slide 53 - Slide

This item has no instructions

stap 12
Zet het vuur uit

Leg de kaas op de hamburgers

Slide 54 - Slide

This item has no instructions

Stap 13
Doe in een soepkom:
0,5 eetlepel mayo
0,5 eetlepel ketchup

Roer door elkaar

Slide 55 - Slide

This item has no instructions

Stap 14
Bouw de hamburger met alle ingredienten

Slide 56 - Slide

This item has no instructions

Taken einde van de les
  • vloer (3P)
  • controle (3P)
  • weegtafel (1 a 2P)
  • was (2P)
  •  doekjes (1 a 2P)
  • kruidenkar (1 a 2P)
  • verwarming (1 a 2P)'
  • afwas tafel (1 a 2 P)

Slide 57 - Slide

This item has no instructions

           Leerdoelen
Aan het einde van de les:
  1. Kan ik zelfstandig een hamburger of kipburger volgens de juiste stappenvolgorde maken en daarbij de ingrediënten correct afwegen.
  2.  Ik werk hieraan volgens de hygiëneregels. (Praktijk)


Slide 58 - Slide

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.      
Hoe heb je gewerkt vandaag?

Slide 59 - Mind map

This item has no instructions

Wat heb je geleerd vandaag? Noem 1 ding.

Slide 60 - Mind map

This item has no instructions

Wat wil je nog leren? Noem 1 ding.

Slide 61 - Mind map

This item has no instructions

Wat vond je van de afgelopen les?
😒🙁😐🙂😃

Slide 62 - Poll

This item has no instructions

Ben je blij met het resultaat?
timer
1:00
😒🙁😐🙂😃

Slide 63 - Poll

This item has no instructions

Welk cijfer zou je jezelf geven voor aandacht tijdens deze les?
010

Slide 64 - Poll

This item has no instructions