les 5 week 41

Organisatie
Je werkt alleen aan deze les. 
Aan het eind van de les staat een opdracht die je samen bespreekt. Deze opdracht presenteer je in de klas
1 / 47
next
Slide 1: Slide
SportMBOStudiejaar 1

This lesson contains 47 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 60 min

Items in this lesson

Organisatie
Je werkt alleen aan deze les. 
Aan het eind van de les staat een opdracht die je samen bespreekt. Deze opdracht presenteer je in de klas

Slide 1 - Slide

Bronnen
Boek LE 5 organiseren 5.2 blz 114 -122
Herhalen didactisch model

Slide 2 - Slide

Toets 4 november!
boek sportleider als lesgever toets 1.
Week 44
1. LE 1 
2. LE 5
1. paragraaf 3 organiseren en de functie van organiseren
2. paragraaf 4 opstellingen
3. paragraaf 5 organisatiemomenten en lesvoorbereidingsormulier.
3. LE 7
1. paragraaf 5 opdrachtvorm en opdrachtvoorbeeld
heeft contextmenu

Slide 3 - Slide

Slide 4 - Slide

Slide 5 - Slide

Slide 6 - Slide

Slide 7 - Slide

Slide 8 - Slide

Slide 9 - Slide

Slide 10 - Slide

Leerdoelen theorie en LVB
  • je weet wat  het coachmodel loopt’t, lukt’t, leert’t, leeft inhoud.
  • Je kan op het LVB-formulier de kolom organisatie en begeleiding uitwerken op de volgende punten:
             1. kolom begeleiding de werkvormen: aandachtvragen,                       opdrachtvorm, opdrachtvoorbeeld en observeren
             2. kolom organisatie: plattegrond en legenda 
  • je kan een met het online tekenprogramma  een plattegrond met een organisatietekening maken

Slide 11 - Slide

Slide 12 - Slide

Slide 13 - Slide

Slide 14 - Slide

Slide 15 - Slide

Slide 16 - Slide

Slide 17 - Slide

bewegingsbaan

Slide 18 - Slide

Bewegingsbaan

Slide 19 - Slide

-----------
-------------------------------

Slide 20 - Slide

stroomvorm

Slide 21 - Slide

Slide 22 - Slide

Slide 23 - Slide

stationsvorm 

Slide 24 - Slide

Slide 25 - Slide

Slide 26 - Slide

Noem de 3 functies van organiseren
V= i = D =

Slide 27 - Open question

Een slechte organisatie kan leiden tot:

Slide 28 - Open question

Waar denk je aan bij een veilig verlopen les?

Slide 29 - Open question

Wat zijn de richtlijnen voor een intensieve les?

Slide 30 - Open question

Als je na je uitleg gaat observeren of een oefening loopt, waar kijk je het eerst naar?

Slide 31 - Open question

Noem 4 van de 6 W's bij het veranderen van een opstelling.

Slide 32 - Open question

Als sporters het materiaal verplaatsen, wat is jouw taak tijdens het veranderen?

Slide 33 - Open question

Welke drie elementen heten samen ‘de opstelling’?
A
tijd, materiaal en lesgever
B
materiaal, deelnemers en tijd
C
deelnemers, lesgever en tijd
D
lesgever, materiaal en deelnemers

Slide 34 - Quiz

Je organisatie moet voldoen aan de VID-regel. Waar staat VID voor?
A
veilig, intensief en doelmatig
B
veilig, individueel en doordacht
C
veranderbaar, individueel en doordacht
D
veranderbaar, intensief en doelmatig

Slide 35 - Quiz

werken met groepen
slechte landingsplaatsen
te weinig mogelijkheden voor differentiatie
veiligheid
doelmatigheid
intensiteit

Slide 36 - Drag question


A
hoefijzeropstelling
B
visgraadopstelling
C
kolomopstelling
D
vrije opstelling

Slide 37 - Quiz

ontvangen van de sporters
kort inleidend praatje
nadenken over de groepsindeling
houden van overzicht
lesvoorbereiding
vlak voor de les
start van de les
tijdens de les

Slide 38 - Drag question

Van welke organisatievorm is het oefenen van balanceren in vier verschillende situaties een voorbeeld?
A
bewegingsbaan
B
stationsvorm met homogene oefenstations
C
stationsvorm met heterogene oefenstations
D
parcours

Slide 39 - Quiz

Wat is een hindernisbaan?

Slide 40 - Mind map

Tijdens de inleiding lopen de SB-deelnemers rondjes in de gymzaal. Van de lesgever krijgen ze allerlei opdrachten om al lopend uit te voeren. Wat is in dit geval organisatorisch de beste positie van de lesgever?
A
in het midden van de zaal
B
meelopen met de sporters
C
aan de zijkant van de zaal
D
tegen de groep inlopen

Slide 41 - Quiz

Wat is een parcours?

Slide 42 - Mind map

Wat is een stroomvorm?

Slide 43 - Mind map

Wat is een circuitvorm?

Slide 44 - Mind map

Geen een voorbeeld van een slechte organisatie.

Slide 45 - Open question

Wat moet ik tekenen in mijn organisatietekening/plattegrond/

Slide 46 - Open question

De organisatie moet voldoen aan de VID-regel. Dat wil zeggen dat je organisatie veilig, intensief en doelmatig moet zijn.
a. Bespreek in een tweetal veelvoorkomende onveilige situaties tijdens een les of training. Maak samen een lijst met veelvoorkomende onveilige situaties.
b. Bespreek in een tweetal welke maatregelen je kunt nemen om een les of training intensief te maken. Maak samen een lijst met maatregelen.
c. Bespreek wat er bedoeld wordt met dat je organisatie doelmatig moet zijn. Geef voorbeelden van een doelmatige en een niet-doelmatige organisatie.


Slide 47 - Slide