Les 3 - P4 - Les en leidinggeven theorie (didactiek)

Les 3 - P4 - Les en leidinggeven theorie (didactiek)
1 / 29
next
Slide 1: Slide
WelzijnMBOStudiejaar 1

This lesson contains 29 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 90 min

Items in this lesson

Les 3 - P4 - Les en leidinggeven theorie (didactiek)

Slide 1 - Slide

Check-In : Wat is je droombaan?

Slide 2 - Open question

Mijn droombaan : 

Slide 3 - Slide

Welke 6 functies van evalueren zijn er?

Slide 4 - Open question

Benoem de 4 momenten van evaluatie

Slide 5 - Open question

Waar staan de letters voor in de PDCA-cyclus?

Slide 6 - Open question

Lesdoelen voor vandaag
Aan het einde van de les...

-Kan je 2 manieren van evalueren benoemen, en weet je welke evaluatie(methodes) erbij horen.

-Kan je een beoordelingsmethode aan de hand van de 5 eisen controleren.

Slide 7 - Slide

Procesevaluatie
-Gaat over het lesverloop van de lesonderdelen (didactische componenten) 


Productevaluatie 
-Gaat over het eindresultaat.


Slide 8 - Slide

Welke lesonderdelen zijn er?
(Tip : Model van Gelder)

Slide 9 - Mind map

Slide 10 - Slide

Opdracht
Pak een post-it note.
Schrijf een evaluatievraag op, en plak deze bij het juiste lesonderdeel.
Zorg ervoor dat elk lesonderdeel minimaal 1 post-it note heeft.
(Bijvoorbeeld : Bij organisatie, voldeed mijn les aan VID-regel? (Veilig, Intensief, Doelmatig) 

timer
3:30

Slide 11 - Slide

Voorbeelden.
Beginsituatie : Heb ik de beginsituatie goed ingeschat?
Lesopbouw : Heb ik de juiste lesindeling gekozen voor deze les?
Organisatie : Heb ik de juiste groepjes gemaakt?
De bewegingsvormen : Heb ik de bewegingsvormen methodisch goed opgebouwd?
Didactische werkvormen : Hebben de didactische werkvormen tot het gewenste leergedrag bij de SB-deelnemers geleid?

Slide 12 - Slide

Evaluatiemethodes (proces)
Individuele              Groepsgesprekken. Vragenlijst.
gesprekken.

Slide 13 - Slide

Kwantitatieve product evaluatie 

-Resultaat uitgedrukt in cijfers.
-Bijv. in tijden of afstand.


Kwalitatieve product evaluatie.


-Resultaat uitgedrukt in een oordeel, over de kwaliteit van de uitvoering.


Slide 14 - Slide

Evaluatiemethodes (product)
Prestatieproeven                Circuit                  Wedstrijd

Slide 15 - Slide

Waarom is het beoordelen van vaardigheidsniveau belangrijk als sportleider, coach en/of lesgever?

Slide 16 - Open question

Meten van de voortgang.



Effect trainingsprogramma 




Selecteren van ''talent''



Toekennen cijfer, certificaat, diploma.



 

Slide 17 - Slide

Belangrijkste eisen van een beoordeling
1. Betrouwbaar
2. Validiteit
3. Objectief
4. Nauwkeuring
5. Onafhankelijk

Slide 18 - Slide

Betrouwbaarheid (1)
Levert de beoordeling hetzelfde resultaat op bij herhaalde beoordeling of bij meerdere beoordelaars? 



Slide 19 - Slide

Validiteit (2)
Heeft het oordeel wel betrekking op dat wat je wilt beoordelen? 
(Meet je wat je wilt weten?) 


Slide 20 - Slide

Objectiviteit (3)
Is het oordeel tot stand gekomen zonder invloed van vooroordelen of persoonlijke gevoelens, voorkeuren?

Slide 21 - Slide

Nauwkeurig (4)
Is de beoordeling volgens de procedures uitgevoerd? Zijn er geen meetfouten gemaakt?

Slide 22 - Slide

Onafhankelijkheid (5)
De beoordelaar mag geen belang hebben bij het resultaat van zijn beoordeling. De beoordelaar mag niet een bepaalde relatie hebben tot de beoordeelde persoon.

Slide 23 - Slide

Opdracht : Beoordelen.
-Kijk naar de test.
-We gaan een beoordelingsinstrument gebruiken om onze uithoudingsvermogen te testen.
-Maar dit lijkt niet helemaal te kloppen...
-Benoem bij elke eis waarom de test er niet aan voldoet.

Slide 24 - Slide

Hoe zouden we deze test meer kunnen laten voldoen aan de 5 eisen?
-Testprocedure nauwkeurig beschrijven. (nauwkeurigheid)
-Deelnemers langer laten lopen zodat het aerobe uithoudingsvermogen word getest. (validiteit)
-Gevoelens niet laten meetellen (objectiviteit)
-Objectief persoon laten testen (onafhankelijkheid)
-Kijken of de resultaten overeenkomen met elkaar (betrouwbaarheid)

Slide 25 - Slide

Welke 2 manier van evaluatie zijn er?

Slide 26 - Open question

Welke evaluatiemethodes kan je gebruiken om een procesevaluatie te houden?

Slide 27 - Open question

Welke 5 eisen horen bij een goede beoordeling?

Slide 28 - Open question

Check-uit : Laat een TIP en TOP achter voor deze les (voel je vrij om alles te zeggen)

Slide 29 - Open question