Duits LES 1


1. Deutschstunde
1 / 26
next
Slide 1: Slide
DuitsVoortgezet speciaal onderwijs

This lesson contains 26 slides, with interactive quizzes, text slides and 1 video.

time-iconLesson duration is: 55 min

Items in this lesson


1. Deutschstunde

Slide 1 - Slide

INTRODUCTIE
TERUGBLIK
 Vakantie


WAT GAAN WE DOEN
- Lesmateriaal: Hebben leerlingen de juiste materialen? Naambordjes?
- Emailadres?
- Som-today
- INTRODUCTIE/CHROMBOOKS??


DOEL VAN DE LES:
Kennismaken met (nieuw) vak Duits en afspraken

KLAAR?
Iets voor jezelf doen/leren/werken aan ander vak

EVALUATIE
Wat ging goed, wat kan beter, tip voor klasgenoot/docent

INTRODUCTIE

Slide 2 - Slide

REGELS, VOORSTELLEN, FILMPJES EN ZO...
Lesstof

Als het kan doet iedereen mee mbv Som today op een Chromebook

Anders alleen via het digibord.

Slide 3 - Slide

"Wir" von Irmela Brender


Ich bin ich und du bist du.

Wenn ich rede, hörst du zu.

Wenn du sprichst, dann bin ich still,

weil ich dich verstehen will.

Slide 4 - Slide

Wat betekent "ich bin"?

Slide 5 - Open question

Wat betekent "du bist"?

Slide 6 - Open question

Welk woord hoort bij de afbeelding?
A
reden
B
hören
C
still
D
verstehen

Slide 7 - Quiz

Welk woord hoort bij de afbeelding?
A
reden
B
hören
C
still
D
verstehen

Slide 8 - Quiz

Welk woord hoort bij de afbeelding?
A
reden
B
hören
C
still
D
verstehen

Slide 9 - Quiz

Welk woord hoort bij de afbeelding?
A
reden
B
hören
C
still
D
verstehen

Slide 10 - Quiz

Klas 1

Programm
  • Wer ist da und wer nicht? 
  • Klassenregeln und warum?

  • Wie sieht eine Stunde normalerweise aus?
  • Wer bin ich?
  • Wie heißt du?

Slide 11 - Slide

Wer bin ich?  +/- 10 min.

Link Kahoot

Slide 12 - Slide

Klassenregeln
  • Als je klas binnenkomt, ga je op je rustig eigen plek zitten. 
  • Tas op de grond, schoolspullen op tafel, telefoon weg. Tenzij...
  • Als ik wil starten is het binnen 10 seconden stil.
  • Wil je iets vragen? Steek je vinger op (en wachten tot je een beurt krijgt) 
  • Docent of leerling aan het woord, dan is de rest altijd stil. 
  • Bij het zelfstandig werken, is het stil. Samenwerken is fluisteren. 
  • Voor/tijdens de les naar de WC? Vragen in het Duits. 
  • Ik geef aan wanneer je je spullen mag inpakken.

Slide 13 - Slide

Konsequenzen
1e keer: negeren / waarschuwing
2e keer: laatste waarschuwing
3e keer: andere plek zitten / time-out krijgen/vragen

4e keer: (terug in de klas > 1 lestijd inhalen/nakomen met mininum van 15 minuten/Pauze binnen)

Wordt bijgehouden > te vaak > mentor /contact met opvoeder.

Slide 14 - Slide

Warum diese Regeln?
  • Waarom deze (misschien soms kinderachtige) regels?
  • Ik wil het maximale uit jullie halen.
  • Voor sommigen is een 5,5 het maximale, voor anderen een 8 of een 9.
  • Zonder regels zou het bij voetbal ook een chaos zijn. 

Slide 15 - Slide

Wie sieht eine normale Stunde aus?
  • Intro (1-5 min): Eigen plek zitten, spullen pakken, presentie, wat gaan we doen 
  • Start (10/20 min): Samen luister-/kijkoefeningen maken 
  • Uitleg (5 min):  Opdrachten deze week / teksten voorlezen/vragen stellen 
  • Werken (15 min): Opdracht van docent / Praktijkopdracht 
  • Evaluatie (5min): Wat hebben we geleerd? Wat doen we de volgende keer?         

Slide 16 - Slide

SICH VORSTELLEN

Mein Vorname ist Leonore.
Mein Nachname ist Kleijsen.
Ich bin Frau Kleijsen.

Ich wohne in Alkmaar.


Slide 17 - Slide

Wer bin ich?
Kahoot (5-10 min.)

Gamepin 2020-2021
04360589

Slide 18 - Slide

Deutsch lernen
Doelen 1e (2) lessen:
1. Je weet iets meer over Duitsland.
2. Je weet waarom je Duits leert.
3. Je kunt jezelf voorstellen in het Duits.

Slide 19 - Slide

Guten Tag, liebe Schüler, willkommen!☺
Frage 1: Wer kennt schon Deutsche Wörter?

Frage 2: Was wisst Ihr schon von Deutschland?

Frage 3: Wer war schon mal in Deutschland?

Slide 20 - Slide

Slide 21 - Video

Slide 22 - Link

Woorden vertalen
uitmuntend.de

https://translate.google.com 


Slide 23 - Slide

Wie heißt Du?
Wie ist dein Vorname?
Wie ist dein Nachname?
Wo wohnst du?
Wie alt bist du?
Wie viele Geschwister hast du?
Welche Hobbys hast du?
Sich vorstellen

Slide 24 - Mind map

Abschluss
Was hast du gelernt?

  1. Über Deutschland?
  2. Über warum du Deutsch lernst?
  3. Über sich vorstellen?
  4. Über die Aussprache?


Slide 25 - Slide

Ich wünsche dir.....

Slide 26 - Slide