Lesvoorbereiding onder de loep

Lesvoorbereiding onder de loep
1 / 28
next
Slide 1: Slide
LessonUpMiddelbare schoolmavoLeerjaar 1

This lesson contains 28 slides, with interactive quizzes and text slides.

Items in this lesson

Lesvoorbereiding onder de loep

Slide 1 - Slide

Lesdoelen:

- Ik kan alle onderdelen van een lesvoorbereiding opsommen.
- Ik kan de verschillende fases van een lesvoorbereiding benoemen.
- Ik kan voor elke lesfase geschikte oefeningen bedenken.
- Ik kan de lesinhoud koppelen aan de  juiste fase
- Ik kan een geschikte werkvorm kiezen om de inhoud over te brengen.
- Ik kan activerende werkvormen gebruiken.

Slide 2 - Slide

Wat  moet er allemaal staan in een lesvoorbereiding?
This is a mindmap

Slide 3 - Mind map

Wat hoort er allemaal in een lesvoorbereiding te staan?
- Beginsituatie van de groep
- Lesdoelen
-Lesfases voor elke lesfase:
 - leerinhoud
- didactische werkvorm
- materiaal/media
- Timing
- Bronnen/bijlage


- leerinhoud, werkvorm, didactisch materiaal/media, timing 
 

Slide 4 - Slide

Beginsituatie
bespreek per 2
  • Wat betekent dit?

  • Hoe besteed jij hier momenteel aandacht aan?

  • Waarom is dit belangrijk voor een goede les?

Slide 5 - Slide

Welke situaties zijn belangrijk voor de beginsituatie? (meerdere juiste antwoorden)
A
Lovely komt uit Ghana en spreekt Twi en Engels, ze kan niet goed lezen.
B
Noël werkt in ploegen en woont hier al 7 jaar.
C
De klasgroep is zeer divers zowel qua leeftijd, scholing als niveau van Engels.
D
In de klas is er een beamer, WIFI, 8 tablets en krijtbord.

Slide 6 - Quiz

Beginsituatie MO context
- cursist niveau
- klasgroep niveau (dynamiek)
- klasgroep niveau (inhoudsgebonden)
- schoolse/situationele gegevens

Slide 7 - Slide

Wie geeft tijdens de MO-les uitleg over de lesdoelen aan de cursisten?
Altijd
Soms
Nooit

Slide 8 - Poll

Slide 9 - Slide

Vertaal de onderwijsdoelen naar lesdoelen
Probeer voor elke leeromgeving lesdoelen uit te schrijven voor jouw cursisten. Denk goed na wat ze moeten kennen en kunnen op het einde van jouw les. Probeer dit zo concreet mogelijk te benoemen. Deel dit met jouw cursisten aan het begin van de les.
TRANSPARANTIE!

Slide 10 - Slide


Denk na over jouw les gezondheid en probeer 1 concreet lesdoel te formuleren (denk aan Bloom). 
This is an open question

Slide 11 - Open question

Leerinhoud
WAT? 
Wat ga je geven?
Check goed af met de onderwijsdoelen/ jouw lesdoelen.
Elke leerinhoud moet je kunnen linken aan een lesdoel.
Beperk de inhoud.
Houd rekening met de beginsituatie van je groep.

Slide 12 - Slide

Didactische werkvormen
HOE?
Hoe ga ik mijn les aanpakken? Hoe ga ik de leerstof overbrengen? 
Climodiek? 
Noem elke werkvormen op die je zelf in jouw lessen gebruikt?

Slide 13 - Slide

Methodieken
(Doceren)
onderwijsleergesprek (lesopbouw ahv vragen)
opdracht/oefeningen
Groepswerk
Hoekenwerk
groepsdiscussie
Klasgesprek
rollenspel
Cases


Slide 14 - Slide

Didactisch materiaal/ media

WAARMEE?
Het didactisch materiaal dat je nodig hebt om jouw les te geven:
laptop, beamer, wifi, tablets/chromebooks, leerlingenbundel, flappen, alcoholstiften, post-its...

Slide 15 - Slide

Timing
Per lesfase: schatting van tijd.

Slide 16 - Slide

Lesfases
1. Instapfase (soms ook motivatiefase genoemd)
De leerstof situeren door bv.:
 de voorkennis te bepalen, starten vanuit een probleemstelling, aanknooppunt bij eigen leefwereld...

Slide 17 - Slide

Wat doe je in jouw lessen als instapfase?

Slide 18 - Mind map

Aanbodfase + oefenfase
Aanbodfase: informatieverwerving
nieuwe leerstof aanbieden
Oefenfase: de nieuwe informatie inoefenen.
In 1 les komen verschillende aanbod- en oefenfases voor
In de oefenfase ga je na of de cursisten mee zijn en kan je snel bijsturen indien nodig.

Slide 19 - Slide

Evaluatiefase/ Transferfase
Controlefase op het einde van de les: zijn de lesdoelen bereikt? 
Opdracht geven 
toets
Quiz
taak

Slide 20 - Slide

Geef 1 voorbeeld van een transferfase van één van jouw lessen

Slide 21 - Open question


Noteer 3 dingen die je meeneemt uit deze les. 
This is an open question

Slide 22 - Open question


Heb je nog vragen? Shoot :-)
This is an open question

Slide 23 - Open question

Bronnen/bijlage
Welke bronnen heb je gebruikt voor jouw les:
websites, boeken, tijdschriften, ...
Bijlage:
jouw presentatie, leerlingenbundel, folder, flyer,...

Slide 24 - Slide

Type hier een titel
How to copy a slide
This lesson is complete! But how can you add similar slides to upcoming lessons?

1.  Open this lesson.
2. Checkmark the slides you want to copy in the left side of your screen.
3. Click on Copy.
4. Navigate to the lesson you want to copy the slides to and click: Copy here.

Slide 25 - Slide

Type hier een titel
How to change the colour of a slide
Do you want to add another colour to these slides? Here's how it works:

1.  Navigate to the slide of which you want to change the colour.
2. Changing the background colour:
Select the 
Droplet at the top of the slide.
3. Changing the text colour:
Select the text and click on
Text colour.
4. Choose the colour you like.

Slide 26 - Slide

Want to learn more?
Articles 
Check out the frequently asked questions and the answers to them, right here.
Chat
Click the blue chat icon at the bottom of your screen to talk to one of our support agents.

Slide 27 - Slide

Make every class
better than the last

Slide 28 - Slide