5.3.1: functie van inleiding/ slot

Hallo allemaal
- Berg je telefoon op in de tas en ga op je plaats zitten
- Leg je spullen voor Nederlands op je tafel
- Ga alvast lezen in je leesboek



1 / 12
next
Slide 1: Slide

This lesson contains 12 slides, with text slides.

Items in this lesson

Hallo allemaal
- Berg je telefoon op in de tas en ga op je plaats zitten
- Leg je spullen voor Nederlands op je tafel
- Ga alvast lezen in je leesboek



Slide 1 - Slide

Lezen
timer
5:00

Slide 2 - Slide

Lezen en huiswerk check
Tijdens het stillezen, controleer ik het huiswerk van enkele leerlingen. Leg dus je werk open voor je op tafel bij opdr. 8, 9 en 10
Huiswerk niet gemaakt is voor de volgende les 1x overschrijven van de woordenlijst. 
2bk1
2bk4
timer
10:00

Slide 3 - Slide

Woorden leren
Je krijgt 3 minuten om de eerste vijftien woorden van de woordenlijst te leren. Je doet dat in stilte. 

Dat kan op de volgende manieren:
- Dek de betekenis af en omschrijf het woord. Eerst op volgorde, daarna door elkaar.
- Dek het woord af en benoem het woord bij de betekenis. Eerst op volgorde, daarna door elkaar.
- Schrijf de woorden met betekenis over. 
- Maak zinnen met de woorden. 
- Eigen ideeën en manier om te leren mag ook. 


timer
3:00

Slide 4 - Slide

ik heb....wie heeft

Slide 5 - Slide

Lesdoelen 
In deze paragraaf leer je:

• de functies van inleiding en slot herkennen;
• een samenvatting maken met kernzinnen.

Slide 6 - Slide

Terugblik 
1 krkdllntrnn = 

2 krstpkkttn = 

3 cmmntr = 

4 glpprn = 

dicteewoorden blz. 159

Slide 7 - Slide

Opdracht 1, 2 & 3
klassikaal maken 

Slide 8 - Slide

Functies van inleiding en slot
Inleiding: Een tekst heeft altijd een inleiding, de eerste alinea. 
Functie: 
- onderwerp noemen
- aandacht trekken
                        • kort zijn mening te geven
                        • een vraag te stellen:

Slot; laatste alinea. 
Functie: 
- tekst afronden
                  •  samenvatting van de tekst;
                  •  conclusie;
                  •  antwoord op de vraag uit de inleiding.

Slide 9 - Slide

Aan het werk
Hoofdstuk 5, §5.3 lezen, opdracht 4, 5, 6 en 8 maken en nakijken


Klaar: 
woorden leren
of
lezen
timer
10:00

Slide 10 - Slide

Afsluiting
Aan welk signaalwoord herken je de conclusie in de zin op de poster?
Is de conclusie een feit of een mening? Leg je antwoord uit.

Slide 11 - Slide

Huiswerk
Hoofdstuk 5, §5.3 lezen, opdracht 4, 5, 6 en 8 maken en nakijken


leren de eerste 15 woorden van de woordenlijst. 

Slide 12 - Slide