LES 1 ALTIJD ONLINE

1 / 22
next
Slide 1: Slide
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 4

This lesson contains 22 slides, with interactive quizzes, text slides and 1 video.

time-iconLesson duration is: 70 min

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

              Startklaar
  • Op je plek zitten 
  • Telefoon in het Zakkie 
  • Jas over de stoel, oortjes in de tas, tas op de grond
  • Schoolspullen op tafel: Boek, Chromebook, JdW-map, etui 
timer
3:00

Slide 2 - Slide

1. Startklaar
Bij de start van iedere les verwelkomt de docent de leerlingen bij de ingang van de deur, noemt leerlingen bij naam, maakt oogcontact en besteedt aandacht aan hun welbevinden. De docent geeft het goede voorbeeld en spreekt hoge verwachtingen uit voor het verloop van de les door succescriteria op gewenst gedrag, schooltaal en effectief leren te benoemen. De leerlingen zijn startklaar: ingelogd in LessonUp, telefoons opgeborgen in het Zakkie, en JdW-map op tafel.
Lesplanning
  • Voorkennis activeren 
  • Inleiding
  • Leerdoelen
  • Filmpje
  • Opdracht vragenblad invullen over tekst
  • Woorden onderstrepen
  • Werkblad maken
  • Spinner
  • Sleepvraag
  • # Exit ticket  Kahoot

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Wat doe jij als eerste als je wakker wordt?
A
Ik pak mijn telefoon
B
Ik ga ontbijten
C
Ik kijk of ik kan blijven slapen

Slide 4 - Quiz

This item has no instructions

Wat doe jij het vaakst met je telefoon?
A
Social media bekijken
B
Bellen of berichten sturen
C
Spelletjes spelen

Slide 5 - Quiz

This item has no instructions

We kijken gemiddeld meer dan 100 keer per dag op onze smartphone.
A
Waar
B
Niet waar

Slide 6 - Quiz

This item has no instructions

Smartphones worden vooral gebruikt om te bellen.
A
Waar
B
Niet waar

Slide 7 - Quiz

This item has no instructions

Wat gebeurt er vaak als je geen telefoon bij je hebt?
A
Je voelt je rustig
B
Je denkt aan andere dingen
C
Je wordt zenuwachtig of onrustig
D
Je gaat meer praten

Slide 8 - Quiz

This item has no instructions

              Inleiding
We gaan het hebben over iets wat jullie elke dag gebruiken: de telefoon en het internet.
Veel mensen gebruiken hun telefoon de hele dag. Ze kijken op Instagram, sturen WhatsAppjes, en maken video’s op TikTok.
Maar… is het eigenlijk wel goed om altijd online te zijn?

Slide 9 - Slide

Inleiding
Door een goede inleiding voelen leerlingen zich betrokken en begrijpen ze het belang van wat ze gaan leren. Dit vergroot hun motivatie en leerresultaten. 
           Leerdoelen
Aan het einde van de les ...

  • heb je nagedacht over “altijd online zijn” of het uitzetten van je telefoon
  • heb je moeilijke woorden over "altijd online zijn" geleerd
  • heb je de betekenis van de woorden geoefend
  • heb je geleerd wat een digitale detox is – en waarom het soms goed is om even offline te zijn
  • heb je geleerd hoe je een paar dagen zonder telefoon kunt overleven (en misschien zelfs leuk vindt!)

Slide 10 - Slide

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.   

Slide 11 - Video

This item has no instructions

Wat zag je in de vorige video,
noem 1 ding wat je is bijgebleven?

Slide 12 - Mind map

This item has no instructions

We gaan nu het volgende vragenblad invullen over de tekst.

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

Slide 14 - Slide

This item has no instructions

Slide 15 - Slide

This item has no instructions

Zet een streep onder de volgende woorden in de tekst:
Digitale detox                                                                Priority e-mails
Checken                                                                          Het kaf van het koren scheiden
Hechten aan iets                                                          'Starred' functie
Zones creëren                                                               Alert
Gemoedsrust                                                                Lichamelijk
Routine                                                                            Afspraak
Afgeleid                                                                           Inbox
Mapje                                                                               Limiet
Op ‘niet storen’ zetten                                             Bereikbaar zijn

Slide 16 - Slide

This item has no instructions

Maak nu het werkblad in tweetallen

Slide 17 - Slide

This item has no instructions

Routine
even stoppen met je telefoon, computer of internet
je maakt iemand belangrijk in je e-mail zodat je zijn/haar berichten sneller ziet
 een grens of maximum.
rust in je hoofd, je voelt je rustig
vaste volgorde waarin je dingen doet
limiet
gemoedsrust
'starred' functie
digitale detox

Slide 18 - Drag question

This item has no instructions

Weet jij welk woord?

Slide 19 - Slide

This item has no instructions

           Begrippen
           uit deze les
Digitale detox           
Priority e-mails
Het kaf van het koren scheiden
Hechten aan iets                                
'Starred' functie
Zones creëren           
Gemoedsrust                                      
Routine 
Limiet
Alert

Slide 20 - Slide

This item has no instructions

Exit ticket 

Slide 21 - Slide

Formatief evalueren: 
Het werken met leerdoelen maakt effectief feedback geven mogelijk.
Gedurende de les wordt continue geëvalueerd in hoeverre de leerlingen de leerdoelen
beheersen. Leerlingen gaan pas aan de slag met het volgende leerdoel wanneer zij
aantonen de vorige te beheersen. De docent laat op verschillende manieren weten waar
leerlingen naartoe werken (feed-up), of zij goed bezig zijn (feed-back) en wat de volgende
stap is (feedforward). Deze feedback is niet alleen gericht op een taak/product, maar vooral
ook op hoe leerlingen op een juist antwoord zijn gekomen (proces). Enkele praktische tips
om met formatief evalueren aan de slag te gaan: https://toetsrevolutie.nl/?p=2298 &
https://hetdigitalewerkvormenboek.files.wordpress.com/2020/07/het-digitale-
werkvormenboek.pdf
Ik wil zelf ook een digitale detox:
😒🙁😐🙂😃

Slide 22 - Poll

This item has no instructions