LES 3 - WOORDCOMBINATIES LEREN EN GEBRUIKEN

1 / 17
next
Slide 1: Slide
EngelsPraktijkonderwijsLeerjaar 2

This lesson contains 17 slides, with interactive quizzes and text slides.

time-iconLesson duration is: 45 min

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Startklaar 
       
       Telefoon in het Zakkie! 
       Pak je Chromebook/ laptop voor je
       Start je Chromebook/ laptop op
       Log in op www.lessonup.app 
       Leg je map op tafel
      
timer
2:30

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Inleiding
Tijdens de vorige les heb je vragen over de tekst beantwoord en ben je op die manier nog meer te weten gekomen over leprechauns.

Vandaag gaan we kijken naar woordcombinaties in de tekst. 

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • ken ik de betekenissen van de woordcombinaties in de tekst. 
  • kan ik de woordcombinaties uit de tekst op de juiste plek zetten in Engelse zinnen. 

Slide 4 - Slide

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Inleiding
Tijdens de vorige les zijn we geëindigd met een 'braindump' over Leprechauns. Je schreef toen alles wat je over Leprechauns wist in 3 minuten op een blaadje. 

Vandaag starten we op dezelfde manier!
Weet je alles nog? 

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Opdracht
Braindump!

Pak een lijntjesblaadje uit je map. 

Schrijf in 3 minuten alles wat je over 'leprechauns weet' op.
timer
3:00

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Inleiding
Je hebt tijdens de vorige les de moeilijke woorden in de tekst onderstreept. 
Even kijken of de betekenis van deze woorden is blijven hangen.

Maak groepjes van 4. 
Als je het antwoord weet, roep je ...

Wie het eerst goed antwoordt, krijgt een punt. 


Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Theorie
Je zag in de spinner al 'sheet of paper' voorbij komen. 

Er staan in totaal 8 van deze woordcombinaties in de tekst. 

Hoe kom je achter de betekenis van deze woorden? 

Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Theorie
Stappenplan:
  1. Zoek de woordcombinatie op in de tekst.
  2. Lees de zin om de betekenis te kunnen begrijpen. 
    (Je kunt ook nog een zin verder of een zin terug lezen)
  3. Noteer de betekenis.
  4. Controleer jouw antwoord via Google Translate. 

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Aan de slag!
Pak je tekst en opdrachten erbij. 
Werk in groepjes.
Maak opdracht 3A door het stappenplan te volgen.

Gebruik vervolgens de woordcombinaties in de zinnen bij opdracht 3B. Doe het zo:
  1. Lees eerst samen alle zinnen
  2. Zet de woordcombinaties op de juiste plek. 
Klaar? Teken een Irish leprechaun. Gebruik de tekst.

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • ken ik de betekenissen van de woordcombinaties in de tekst. 
  • kan ik de woordcombinaties uit de tekst op de juiste plek zetten in Engelse zinnen. 

Slide 11 - Slide

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
WOORDEN UIT DEZE LES
a sheet of paper

a pair of scissors
to look at (something)

to come out of
to be afraid of (something)

to become rich
to cover (something) with
to look for (something)

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Welke woordcombinatie klopt?
A
a sheet of scissors
B
a pair of paper
C
a paper of scissors
D
a pair of scissors

Slide 13 - Quiz

This item has no instructions

Welke woordcombinatie klopt?
A
to look out of something
B
to be out of something
C
to look for something
D
to become something

Slide 14 - Quiz

This item has no instructions

Welke woordcombinatie klopt?
A
to come out of
B
to come afraid of
C
to come something with
D
to come at something

Slide 15 - Quiz

This item has no instructions

Welke woordcombinatie klopt?
A
a pair of paper
B
a cover of paper
C
a scissor of paper
D
a sheet of paper

Slide 16 - Quiz

This item has no instructions

Ik ken de woordcombinaties uit deze les
😒🙁😐🙂😃

Slide 17 - Poll

This item has no instructions