COS 1, Week 8

Coördineren, organiseren en samenwerken
1 / 15
next
Slide 1: Slide
Verpleging en verzorgingMBOStudiejaar 1

This lesson contains 15 slides, with text slides.

time-iconLesson duration is: 180 min

Items in this lesson

Coördineren, organiseren en samenwerken

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Lesdoelen
  • Uitleggen wat aanbodgericht en vraaggericht werken inhoudt, met voorbeelden uit de praktijk.
  • Beschrijven hoe zelfmanagement bevorderd wordt in een concrete BPV-situatie.
  • De principes van 'de juiste zorg op de juiste plek' toepassen op een casus.
  • Benoemen hoe maatschappelijke veranderingen invloed hebben op de organisatie van zorg.

Slide 2 - Slide

This item has no instructions

Lesplan
1. Introductie (15 min)
2. Verdeling in groepen, opdrachtuitleg (10 min)
3. Werken aan presentatie in groepen (45 min)
pauze (15 min)
4. Presentaties geven (45 min)
5. Opdracht/huiswerk (30 min)
5. Nabespreking & reflectie (15 min)

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Vraag
Wat is vraaggericht werken?

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Casus:
Mevrouw De Jong (82) heeft COPD en wordt na een ziekenhuisopname ontslagen. Ze is nog erg vermoeid en heeft thuis geen mantelzorg. De huisarts overweegt eerstelijnsverblijf in een zorghotel of inzet van wijkverpleging, in plaats van langdurige ziekenhuiszorg.

Opdracht:
- Bespreek welke zorg het meest passend is.
- Onderbouw waarom dit aansluit bij 'de juiste zorg op de juiste plek'.

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Opdracht presentatie
Maak in groepjes een presentatie van over één van de vier lesdoelen:
1. Vraaggericht vs. aanbodgericht werken
2. Zelfmanagement in de praktijk
3. Juiste zorg op juiste plek
4. Invloed van maatschappelijke veranderingen






Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Dit moet aan bod komen:
- Kies of krijg een thema toegewezen.
- Gebruik boek hoofdstuk 3 + eigen praktijkervaring.
- Betrek voorbeelden of casussen uit stage of praktijk.
- Maak een visuele presentatie.
Spreek duidelijk, wissel af wie presenteert.
Gebruik voorbeelden en visualisaties.
Zet de kernpunten op dia’s, geen lange teksten.
  • Klopt de informatie inhoudelijk en is deze relevant?
  • Worden er passende voorbeelden uit stage of praktijk genoemd?
  • Wordt de theorie goed toegepast of uitgelegd?
  • Presentatievaardigheden - Spreken, samenwerking, tempo en houding
Creativiteit/vormgeving - Is de presentatie visueel en aantrekkelijk vormgegeven?
-

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

  • Spreek duidelijk, wissel af wie presenteert.
  • Gebruik voorbeelden en visualisaties.
  • Zet de kernpunten op dia’s, geen lange teksten.

Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Criterium - Toelichting
  • Inhoudelijke juistheid - Klopt de informatie inhoudelijk en is deze relevant?
  • Praktijkvoorbeelden - Worden er passende voorbeelden uit stage of praktijk genoemd?
  • Begrip van theorie - Wordt de theorie goed toegepast of uitgelegd?
  • Presentatievaardigheden - Spreken, samenwerking, tempo en houding
  • Creativiteit/vormgeving - Is de presentatie visueel en aantrekkelijk vormgegeven?

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Presenteren!

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Opdracht

ThiemeMeulenhoff: Zorgverlening, beroep en organisatie n4
module 3 Organisatie van zorg,
3 Organisatie van de zorg; ontwikkelingen en knelpunten.

6 verwerkingsopdrachten

Slide 11 - Slide

De opdrachten hebben het onderwerp wat de studenten net hebben gepresenteerd
Lesdoelen behaald?
  • Ik kan uitleggen wat ‘aanbodgericht en vraaggericht werken’ inhoudt.
  • Ik kan kan toelichten hoe zelfmanagement bevorderd kan worden bij een casus uit de BPV.
  • Ik kan uitleggen wat de juiste zorg op de juiste plek betekent.
  • Ik kan uitleggen welke invloed veranderingen in de zorg hebben op de organisatie van zorg.

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Evaluatie
Wat vond jij van de les?

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

Test je kennis

Slide 14 - Slide

This item has no instructions

Slide 15 - Slide

This item has no instructions