What is LessonUp
Search
Channels
AI tools
Log in
Register
‹
Return to search
4.3 Investeren
Gedragsverwachtingen
Verantwoord:
Tijdens mijn uitleg: STILTE
Actief luisteren
Vriendelijk:
Elkaar laten uitpraten
1 / 11
next
Slide 1:
Slide
Economie
Middelbare school
vmbo b
Leerjaar 2
This lesson contains
11 slides
, with
interactive quizzes
and
text slides
.
Lesson duration is:
44 min
Start lesson
Save
Share
Print lesson
Items in this lesson
Gedragsverwachtingen
Verantwoord:
Tijdens mijn uitleg: STILTE
Actief luisteren
Vriendelijk:
Elkaar laten uitpraten
Slide 1 - Slide
Bereken de kostprijs van één wafel.
Donny bakt voor het dorpsfeest 180 wafels.
Voor de productie van 180 wafels heeft Donny het volgende nodig:
9 kilo bloem à € 0,78 per kilo
3 pakken suiker à € 0,92 per pak
9 liter melk à € 1,38 per liter
1 kilo boter à € 7,35 per kilo
20 eieren € 22,-
poedersuiker € 4,28
Slide 2 - Slide
Leerdoelen
Je weet aan het eind van de les ....
- waarom bedrijven
investeren
My Skills:
#12 Initiatief tonen en pro-actief zijn
#14 Motivatie voor het werk hebben
Slide 3 - Slide
Welke 4 productiefactoren zijn er?
Slide 4 - Open question
Wat is een nadeel van lineaire economie?
Slide 5 - Open question
Kapitaalgoederen
Hulpmiddelen
Slide 6 - Slide
Kapitaalgoederen
Kapitaalgoederen
zijn spullen die ik nodig heb om een product of dienst te maken/leveren.
bijv. bedrijfsauto, machines, gebouwen enz.
Kapitaalgoederen kun je kopen (investeren) of huren.
Slide 7 - Slide
Investeren
Het kopen van kapitaal goederen, zoals een machine of
bedrijfswagen
Het doel van investeren:
Meer te produceren
Beter te produceren
Goedkoper te produceren
Slide 8 - Slide
4.3
Maak opdracht 2 & 3 (blz. 122)
Tijd: 10 minuten
Hoe: zelfstandig, in stilte
Klaar? wacht op de rest
timer
10:00
Slide 9 - Slide
Leerdoelen: reflectie
Je weet aan het eind van de les ....
- wat
investeren
is
Slide 10 - Slide
Wat is een voorbeeld van investeren?
A
Het kopen van een nieuwe telefoon voor persoonlijk gebruik.
B
Het kopen van een machine om een productiefabriek te starten.
C
Het betalen van huur voor een woning.
D
Het kopen van eten voor dagelijks gebruik.
Slide 11 - Quiz
More lessons like this
3.1 Wat kost het?
December 2018
-
41 slides
Economie
Middelbare school
vmbo k
Leerjaar 4
Eieren voor je geld
H6 laat nog wat over - voorbereiding toets
July 2025
-
13 slides
Economie
Middelbare school
vmbo g, t, mavo
Leerjaar 3
Economie Oefentoets H2 Thuis en buitenhuis
October 2025
-
21 slides
Economie
Middelbare school
vmbo, mavo
Leerjaar 2
3.1 Wat zijn de kosten?
January 2019
-
60 slides
Economie
Middelbare school
vmbo t
Leerjaar 4
Eieren voor je geld
Verhoudingen, 2F
January 2022
-
11 slides
Rekenen
Middelbare school
vmbo, mavo, havo, vwo
Leerjaar 2-4
SCORE Rekenen vo/mbo
6.4 Is meer productie goed?
December 2018
-
33 slides
Economie
Middelbare school
vmbo k
Leerjaar 3
Eieren voor je geld
Leerjaar 4 Economie Hst 4 les 3
January 2023
-
7 slides
Economie
Middelbare school
vmbo b
Leerjaar 4
Leerjaar 4 Economie Hst 4 les 3
September 2022
-
7 slides
Economie
Middelbare school
vmbo b
Leerjaar 4