Week 5 Handleiding

Week 5
les 1
1 / 26
next
Slide 1: Slide
NT2Middelbare schoolvwoLeerjaar 6

This lesson contains 26 slides, with text slides.

time-iconLesson duration is: 100 min

Items in this lesson

Week 5
les 1

Slide 1 - Slide

This item has no instructions

Luister!
Luister naar de docent en doe precies wat je hoort.

Slide 2 - Slide

De docent vertelt in stappen wat de leerlingen moeten doen. De leerlingen voeren dit uit. bv. Pak je tas uit:
-  zorg eerst dat al je spullen in de tas zitten en dat de tas dicht is:
- zet je tas op schoot
- maak je tas open
- haal je laptop uit je tas en plaats hem midden op je tafel
- pak nu je schrift en leg deze vóór je laptop op tafel
- zoek je etui en leg deze rechts naast je schrift
- open je etui en pak er een pen uit
- nu ben je klaar om de les te beginnen :)
Welke tekstsoort past bij vorige activiteit?

Slide 3 - Slide

This item has no instructions

Vandaag
- Kenmerken handleiding/instructietekst
- Voorwerp van de toekomst beschrijven

Slide 4 - Slide

This item has no instructions

Doelen
- Herkennen van structurele kenmerken van een instructietekst en deze toepassen op eigen uitvinding.

Slide 5 - Slide

This item has no instructions

Weektaak
Deze week:
- Inleveren verslag van eigen activiteit
- Schrijfopdracht Toddle AI (week 4)

Slide 6 - Slide

This item has no instructions

Slide 7 - Slide

This item has no instructions

Wat valt op?

- structuur/opbouw
- grammatica (werkwoorden/woordvolgorde)

Slide 8 - Slide

This item has no instructions

Opdracht
Maak een opzet voor een handleiding/instructie bij jullie eigen uitvinding.
Beantwoord de volgende vragen. Gebruik alleen kernwoorden!
  1. Titel: Wat is het doel? 
  2. Inleiding: Korte beschrijving van het product en waarom je het nodig hebt.
  3. Benodigdheden/Voorwaarden: Wat heb je nodig voor gebruik?
  4. Stappenplan: Chronologische volgorde, vaak genummerd.
  5. Waarschuwingen/Tips: Wat mag je absoluut niet doen? 

Slide 9 - Slide

This item has no instructions

Feedback andere groepjes
Bespreek jullie opzet met een ander groepje.
- Zijn alle vragen duidelijk beantwoord?


Welke feedback ga je gebruiken voor je eindproduct (handleiding)?

Slide 10 - Slide

This item has no instructions

Handleiding schrijven
Schrijf nu de handleiding uit en pas de feedback toe die je hebt gekregen.
IEDEREEN schrijft dezelfde handleiding op papier. Alles moet precies hetzelfde zijn! (opbouw, spelling, grammatica, enz.)

Klaar? Lever je werk in bij de docent.

Slide 11 - Slide

Ze worden zo gedwongen om samen te overleggen over de spelling/ grammatica, enz.
Opbouw handleiding/instructietekst
  • Titel: Wat is het doel? (Bijv. Hoe bestuur je de Teleportatie-bril 3000?)
  • Inleiding: Korte beschrijving van het product en waarom je het nodig hebt.
  • Benodigdheden/Voorwaarden: Wat heb je nodig voor gebruik? (Batterijen, een chip in je hersenen, etc.)
  • Stappenplan: Chronologische volgorde, vaak genummerd.
  • Waarschuwingen/Tips: Wat mag je absoluut niet doen? (Bijv. Niet gebruiken tijdens het slapen).

Slide 12 - Slide

This item has no instructions

Week 5
les 2

Slide 13 - Slide

This item has no instructions

Vandaag
- Handleidingen vergelijken/beoordelen

Slide 14 - Slide

This item has no instructions

Doelen
- Kritisch naar eigen werk en dat van anderen kijken

Slide 15 - Slide

This item has no instructions

Feedback
Gebruik het formulier om gerichte feedback te geven aan de andere groepjes.

Slide 16 - Slide

beoordeling handleiding staat in de drive
Handleiding met fouten
- Welke belangrijk grammaticaal kenmerk heb je gezien bij de gebiedende wijs?
- Welke regels gelden ook alweer voor de woordvolgorde?

Lees de handleiding en verbeter de fouten.

Slide 17 - Slide

This item has no instructions

Wat ga je niet meer vergeten bij het schrijven van een handleiding?



Werk nu verder aan je weektaak in Toddle!

Slide 18 - Slide

This item has no instructions

Week 5
les 3

Slide 19 - Slide

This item has no instructions

Vandaag
Onbekende tekstsoorten

Slide 20 - Slide

This item has no instructions

Doelen
Je weet wat je moet doen als je een teksttype moet schrijven dat je niet kent.

Slide 21 - Slide

This item has no instructions

Welke tekstsoorten ken je?
Schrijf in 1 minuut zoveel mogelijk tekssoorten op!
timer
1:00

Slide 22 - Slide

This item has no instructions

Belangrijk voor ELKE tekstsoort
Purpose (Doel): Wil de tekst overtuigen, informeren of vermaken?
Audience (Publiek): Is het formeel (u) of informeel (je)?
Context: Waar wordt dit gepubliceerd? (Krant, website, prikbord?)
Inhoud: Welke tekst moet er zeker instaan?

Slide 23 - Slide

This item has no instructions

Universele/veilige structuur
  1. Prikkelende titel/kop.
  2. Inleiding (wie, wat, waar, waarom).
  3. Middenstuk met subkopjes (voor de visuele structuur).
  4. Conclusie/Afsluiting.

Slide 24 - Slide

This item has no instructions

  • Lees met je groepje de verschillende prompts.
  • Analyseer: Purpose, audience, context en inhoud
  • Maak een globale opzet: Prikkelende titel/kop, inleiding, middenstuk met subkopjes, conclusie/afsluiting.


Slide 25 - Slide

This item has no instructions

Nabespreking
Wat zijn de overeenkomsten/verschillen met de andere groepjes?

Wat heb je geleerd?

Slide 26 - Slide

This item has no instructions