• What is LessonUp
  • Lesson library
  • Channels
  • AI tools

Search

Filter results

Nederlands
Praktijkonderwijs
Select level
Leerjaar 2
Netherlands

201 lessons Nederlands praktijkonderwijs leerjaar 2

Looking for interactive lesson materials Nederlands for praktijkonderwijs leerjaar 2? Browse ideas for online lesson plans Nederlands from other educators.

Lesson plan with 20 Lessons
Nederlands blok 2
Inleiding blok 2.Dit is het lesplan Nederlands voor de leergerichte klassen. Per week zijn er 3 lessen Nederlands. In een aantal weken zie je staan Nieuwsbegrip. Daarvoor moet je de tekst nog printen. Leerling die in leerjaar 1 en 2 zitten krijgen teksten op B-niveau. Leerlingen uit leerjaar 3 en 4 kun je een C of D tekst geven. De laatste week maken de leerlingen van groepen 1 & 2 een toets in Nieuwsbegrip. De leerlingen van de klassen 3 & 4 oefenen met een oud examen. Deze staan helemaal onderaan dit document. Iedere les heeft een kenmerk bijvoorbeeld 1.WK.1.1 Dit staat voor Blok 1 Week 1 Les 1 Een nieuwe leerling die later instroomt loopt gewoon mee in het stramien. De leerlingen krijgen vaak bij "Toepassingen" de opdracht: maak een aantekening. Deze worden verzameld in een map. Het is een naslaginstrument: leerlingen leren ordenen. Het geleerde wordt opgeslagen en kan later helpen als herinnering. Als je deze lessen verzorgt, houd er dan rekening mee dat je circa 20 minuten aan instructie besteed. De leerling krijgt dan de mogelijkheid om ook zijn weektaak in VO-Next te maken.
ICTNederlandsPraktijkonderwijsMiddelbare schoolvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-4
Week 1
Les 20. Deze les gaat over ontleden / grammatica; een herhaling.We kijken naar een filmpje en maken het werkblad.
Week 2
Les 23. ieuwe tekst
Lesson plan with 6 Lessons
Er was eens
GeschiedenisNederlandsBeroepsopleidingHBOMBOBasisschoolPraktijkonderwijsMiddelbare schoolWOvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-4
Dit schooljaar vindt alweer de negende editie van Er Was Eens plaats. Deze verhalenwedstrijd wordt georganiseerd door Passionate Bulkboek, waarbij leerlingen in zeven lessen, in groepjes aan de slag gaan met het schrijven van hun eigen verhaal.In de eerste les krijgen alle leerlingen een boek dat aansluit op hun belevingswereld en dat helpt als inspiratiebron voor het eigen verhaal. Ook worden zij getrakteerd op een schrijversbezoek, want wie kan hen beter inspireren dan de schrijver zelf?! Maar welk boek ga je kiezen? Van de lijst met boeken die voor jou in aanmerking komen heeft Beeld & Geluid er vijf uitgekozen om extra informatie bij te zoeken. Zo kun je gemakkelijke kennismaken en weet je meteen al meer! Je vindt hier per boek informatie over het verhaal, de schrijver en de verschillende thema's van het boek. Deze worden toegelicht met passende videofragmenten die letterlijk een beeld geven bij een thema uit het boek. Zo kun je het er in de les ook nog makkelijk over hebben.Dus ... waar wacht je nog op? Bekijk deze boeken en maak je keuze! Hoe handig is dat?!
Lesson plan with 4 Lessons
Leesvaardigheid - Kabelbaan helpt arme inwoners Caracas
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2
Personenvervoer van de toekomst - tekst, WB, AB
Les 1 - vooraf
Leerdoelen:Aan het einde van de les ... kan ik vertellen hoe mensen vroeger reisden.kan ik voorspellen waar de tekst over gaat.
Les 2 - tekst bekijken en vragen beantwoorden
Leerdoelen:Aan het einde van de les ... kan ik vertellen waar de tekst over gaat.heb ik vragen over de tekst beantwoord.
Lesson plan with 5 Lessons
Leesvaardigheid - Kabelbaan helpt arme inwoners Caracas
Begrijpend lezenNederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2
Personenvervoer van de toekomst - tekst, WB, AB
Les 1 - vooraf
Leerdoelen:Aan het einde van de les ... kan ik vertellen hoe mensen vroeger reisden.kan ik voorspellen waar de tekst over gaat.
Les 2 - tekst bekijken en vragen beantwoorden
Leerdoelen:Aan het einde van de les ... kan ik vertellen waar de tekst over gaat.heb ik vragen over de tekst beantwoord.
Lesson plan with 6 Lessons
Er was eens
GeschiedenisNederlandsBeroepsopleidingHBOMBOBasisschoolPraktijkonderwijsMiddelbare schoolWOvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-4
Dit schooljaar vindt alweer de negende editie van Er Was Eens plaats. Deze verhalenwedstrijd wordt georganiseerd door Passionate Bulkboek, waarbij leerlingen in zeven lessen, in groepjes aan de slag gaan met het schrijven van hun eigen verhaal.In de eerste les krijgen alle leerlingen een boek dat aansluit op hun belevingswereld en dat helpt als inspiratiebron voor het eigen verhaal. Ook worden zij getrakteerd op een schrijversbezoek, want wie kan hen beter inspireren dan de schrijver zelf?! Maar welk boek ga je kiezen? Van de lijst met boeken die voor jou in aanmerking komen heeft Beeld & Geluid er vijf uitgekozen om extra informatie bij te zoeken. Zo kun je gemakkelijke kennismaken en weet je meteen al meer! Je vindt hier per boek informatie over het verhaal, de schrijver en de verschillende thema's van het boek. Deze worden toegelicht met passende videofragmenten die letterlijk een beeld geven bij een thema uit het boek. Zo kun je het er in de les ook nog makkelijk over hebben.Dus ... waar wacht je nog op? Bekijk deze boeken en maak je keuze! Hoe handig is dat?!
Lesson plan with 3 Lessons
Geen Armoede
Als je boodschappen doet, moet je soms lang wachten bij de kassa. Logisch: iedereen moet elke dag eten. En je wilt ook wel eens nieuwe spullen in je huis. Al die dingen kosten natuurlijk wel geld, maar dat is een kwestie van even pinnen.Alleen: niet iedereen heeft genoeg geld voor al die boodschappen. Sterker nog: niet alle mensen hebben een huis. Ook in Nederland leven nog veel mensen, ook kinderen, in armoede. Soms omdat ze hun baan zijn verloren. Of omdat ze ziek zijn, waardoor ze geen salaris meer krijgen. Nederland is rijk vergeleken met veel landen in bijvoorbeeld Afrika en Azië. Toch heeft 14,5% van de Nederlanders te weinig geld om hier fijn te kunnen leven. Dat kan ervoor zorgen dat iemand slecht eet, niet op tijd naar de dokter gaat en niet meer sport of leuke dingen kan doen. We moeten dus zorgen dat het geld beter wordt verdeeld. Zodat alle mensen een baan en een dak boven hun hoofd hebben, kunnen eten en af en toe leuke dingen kunnen doen. Zo helpen we armoede de wereld uit, om te beginnen uit Nederland.Deze lessenserie rondom het thema "geen armoede" bestaat uit de volgende lessen:Les 1 Introductie Werelddoel 1 + uitleg opdracht/ probleem + groepen maken + zelf oriënteren op internet Les 2 Vlekkeloos 'armoede'doe hetzelf: ik wil geld voor een ander. Arm, niks om je voor te schamen.les 3 werelddoelen 1 lessen van "Geld" Doel: Aan het eind van deze lessenserie hebben de leerlingen gewerkt aan de volgende werelddoelen: - kan ik vertellen wat Werelddoel 1 inhoudt. - ken ik de betekenis van het begrip 'geen armoede'. - weet ik wat ik deze periode ga doen.Eindopdracht: De leerlingen maken ter afsluiting van deze lessen een fairtrade poster:De leerlingen ontwerpen een poster waarmee het kopen van fairtrade producten wordt aangemoedigd. Evalueren, bijstellen en Presenteren voor de groep. Extra links:http://www.jouwstad.nl/admin/aMediaBackend/original?slug=handleiding-armoede-vormgeving&format=pdfhttps://www.fairtradenederland.nl/wat-is-fairtrade/Benodigde Materialen Papier A3, schaar lijm, tijdschriften#doehetzelfLes 1
Mens & MaatschappijNederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2
Leerdoel:Aan het einde van de les ... kan ik vertellen wat Werelddoel 1 inhoudt. weet ik dat werelddoel 1 uit 7 subdoelen bestaat. ken ik de betekenis van het begrip 'geen armoede'. weet ik wat ik deze periode ga doen.
Les 2
Leerdoel:Aan het eind kun je beschrijven wat armoede is en wat de gevolgen hiervan kunnen zijn.
Les 3
Lesson plan with 7 Lessons
Lees mee NT2 hoofdstuk 1 les 2
Onderstaande lessenserie bij de methode 'Lees mee NT2' start met de Oriëntatie op het thema en de leerdoelen, en bestaat verder uit de volgende lessen: Woordenschat Lezen TaalverzorgingSchrijvenSpreken Gesprekken De leerlingen hebben hun map, laptop, pen en hun boek 'Lees mee' nodig tijdens deze les!
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2
Woordenschat
Lezen
Lesson plan with 4 Lessons
Leesvaardigheid - Ben jij verslaafd aan je smartphone?
Tijdens deze lessenserie Lezen...denken leerlingen na over de smartphoneontdekken leerlingen tekstdoelenkoppelen leerlingen betekenissen aan woordenmaken leerlingen een flyerDe lessenserie is als volgt opgebouwd:VoorafTekstdoel ontdekken + vragen beantwoordenBetekenissen aan woorden koppelen*Flyer maken* Let op: opdracht 3B slaan we over, dus hier is ook geen les bij
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2
Ben jij verslaafd aan je smartphone? - Tekst, WB, AB
les 1 - vooraf
LeerdoelenAan het einde van de les ... kun je de geschiedenis van de telefoon in het kort vertellen.ken je het antwoord op 10 vragen over de smartphone.kun je uitleggen of jouw telefoon jouw vriend of je vijand is.
les 2 - tekstdoel ontdekken + vragen beantwoorden
LeerdoelenAan het einde van deze les...kan ik uitleggen wat de tekstdoelen 'informeren' en 'overhalen om iets te doen' betekenen.heb ik moeilijke woorden in de tekst onderstreept.heb ik vragen over de tekst beantwoord.
Lesson plan with 6 Lessons
Nederlands -Thema Ik en financiën teksten lezen
Thema ''Ik en financiën"Gezamenlijk wordt bij de start van de les een filmpje bekeken over het onderwerp en worden kijk- en luistervragen gesteld en beantwoord. De teksten en vragen over de teksten worden in niveaugroepjes gelezen en gemaakt. Leerdoelen Nederlands leesvaardigheid:-De teksten actief lezen aan de hand van sleutelvragen.-De teksten kunnen samenvatten, in z'n geheel, maar ook per alinea. -De nieuwe woorden (woordenschat) kunnen verwoorden en toepassen in eigengemaakte zinnen.De docent geeft afwisselend instructie en begeleiding aan de verschillende niveaugroepen.Lessen:1. Alles wordt duurder2.Waardeer het, repareer het3.Kinderen geven veel geld uit aan extra's in games4. 3FM Serious Request geldinzamelingsactie5.Zeldzaam stripboek geveild6.Schat gevonden in de Rocky Mountains
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2
LES 1: alles wordt duurder
LES 2: waardeer het, repareer het
LES 3: kinderen geven veel geld uit aan extra's in games
Lesson plan with 8 Lessons
Thematisch Nederlands - Ik onderweg
Deze lessenserie bestaat uit drie gedeeltes:VerkeersbordenBuiten verkeersborden zoeken: wie vindt de meeste (verschillende) borden?Betekenis verkeersbordenVerkeersbordentoets (laatste les)Fietsen in het verkeerSerie 'leer effe fietsen' + opdrachtenReizen met het OVOpdrachtenboekje 'Reizen met het OV'De lessen zijn als volgt ingedeeld:Start: casus + theorie verkeersborden:Herhaling theorie verkeersborden + verwerking'Leer effe fietsen - aflevering 1' + opdrachten'Leer effe fietsen - aflevering 2' + opdrachten'Leer effe fietsen - aflevering 3' + opdrachtenReizen met het OVReizen met het OVVerkeersbordentoets
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2
les 1 - StaRT: casus + theorie verkeersborden:
Leerdoelen:Aan het einde van deze les ...Ik weet dat er vier verschillende soorten verkeersborden zijn en kan ik deze benoemen. Ik kan de betekenis bij verkeersborden opzoeken.Ik kan de belangrijkste verkeersregels voor voetgangers, fietsers en brommers/ scooters toepassen.
les 2 - HERHALING Theorie verkeersborden + verwerking
Leerdoelen:Aan het einde van deze les ... Ik heb verkeersborden in de wijk gezocht en de betekenis hierbij gezocht.Ik kan de belangrijkste verkeersregels voor voetgangers, fietsers en brommers/ scooters toepassen.Let op: deze les duurt een blokuur!Met het bijgevoegde werkblad kan een start gemaakt worden. Tijdens de volgende lessen kom je hier weer op terug. Je hebt tijdens deze les kleurpotloden of stiften nodig!
les 3 - 'Leer effe fietsen - aflevering 1' + opdrachten
Leerdoelen: Aan het einde van deze les ...Ik kan uitleggen hoe je je fiets kan controleren zodat ik veilig kan deelnemen aan het verkeer.Ik kan de functie van fietsonderdelen uitleggen en vertellen waar deze onderdelen zitten op de fiets.Let op: de leerlingen maken de eerste twee werkbladen. Werkblad 3 en 4 zijn niet echt relevant.
Lesson plan with 10 Lessons
Starttaal vooraf - thema 6: Hobby's
Onderstaande lessenserie bij de methode 'Starttaal vooraf deel B' start met de Oriëntatie op het thema en de leerdoelen, en bestaat verder uit de volgende lessen:WoordenschatLezen (start)Lezen (vervolg)Luisteren» PitstopTaalverzorging (start)Taalverzorging (vervolg)Schrijven» PitstopSprekenGesprekken» PitstopN.B. De dikgedrukte lessen zijn af.
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2
scan van het boek
oriëntatie thema + leerdoelen
Aan het einde van de les ... kun je vertellen wat het thema van deze periode is. begrijp je de leerdoelen en kun je vertellen: » wat je al kunt/weet/begrijpt » wat je nog niet kan/weet/begrijpt » welk doel je belangrijk vindt voor school » welk doel je belangrijk vindt voor thuis/werkLet op:De leerlingen hebben hun map nodig tijdens deze les!
Les 1: woordenschat
Aan het einde van de les ... ken je de betekenis van de themawoorden. kun je vertellen wat een overdrijving is. kun je een voorbeeld geven van een overdrijving.Let op:De leerlingen hebben hun map nodig tijdens deze les!
Lesson plan with 7 Lessons
Doel 9 - Veilige infrastructuur
Deze lessenserie rondom het bouwen van een veilige brug bestaat uit de volgende lessen (alle dikgedrukte lessen zijn af, de overige lessen nog niet):Introductie Werelddoel 9 + uitleg opdracht/probleem + groepen maken + zelf oriënteren op internetBrug met ijsstokjes + opdrachtenVideo spaghettibrug + opdrachten https://www.youtube.com/watch?v=NW2cvTtFfTcOntwerp afmaken + start maken met bouwen van de brug https://maken.wikiwijs.nl/182586/de_Spaghetti_Brug#!page-6949879BouwenEvalueren, bijstellen, verder bouwenPresenterenExtra linksBrug bouwen van speelgoed https://www.youtube.com/watch?v=qTq-hnJD7HwCheckpoint: wiens brug zakt het eerste door? https://www.youtube.com/watch?v=7WAJeR9H49EVarkentje rund https://www.youtube.com/watch?v=hChe5EKp1jIBenodigde MaterialenSatéstokjesSpaghettiLijmIJsstokjesKarton (hard papier)
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2
les 1 - introductie doel 9 + uitleg
Leerdoelen:Aan het einde van de les... kan ik vertellen wat Werelddoel 9 inhoudt.ken ik de betekenis van het begrip 'infrastructuur'.weet ik wat ik deze periode ga doen.
les 2 - brug met ijsstokjes + opdrachten
Leerdoelen:Aan het einde van de les...kun je uitleggen hoe je het beste een brug van ijsstokjes kunt bouwen.Let op:De brug moet minimaal 30 centimeter (een liniaal) lang zijn. Herhaal dit nog eens voordat de leerlingen beginnen met de opdracht.
les 3 - spaghettibrug ONTWERPEN
Leerdoelen:Aan het einde van de les ... kan ik uitleggen hoe je een spaghettibrug kunt maken.heb ik gekozen voor een bepaalde brug. heb ik het ontwerp van mijn spaghettibrug gemaakt.Let op: tijdens deze les heb je de volgende materialen nodig:a4-papierliniaalsspaghettischarenplakbandlijmpistolen + lijm
Lesson plan with 4 Lessons
Leesvaardigheid - Hoe is piraterij ontstaan?
Tijdens deze lessenserie Lezen... beantwoorden leerlingen vragen over de tekst door zoekend te lezen.zoeken leerlingen betekenissen van (moeilijke) woorden in de tekst.oefenen leerlingen met de betekenissen van (moeilijke woorden).vatten leerlingen de tekst samen door vragen te stellen.Deze lessenserie is als volgt opgebouwd: Voorkennis activerenZoekend lezenOefenen met woordenSamenvatten door vragen te stellen
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2
TEKST, WERKBLAD, ANTWOORDBLAD, VERWERKINGSOPDRACHT
LES 1 - VOORKENNIS ACTIVEREN
LeerdoelenAan het einde van de les ... kun je vertellen wat piraterij is. kun je vertellen hoe piraterij is ontstaan. kun je uitleggen wat een Viking is.
les 2 - zoekend lezen
LeerdoelenAan het einde van de les ... kan ik uitleggen wat 'Boekaniers' zijn.kan ik uitleggen wat zoekend lezen is.kan ik het stappenplan voor zoekend lezen gebruiken.
Lesson plan with 4 Lessons
Periode 1 leerjaar 2 VK
BurgerschapNederlands+1PraktijkonderwijsLeerjaar 2
Les 1: Kennismaking met het vakLes 2: LogistiekLes 3: Navigeren van en naar stageLes 4: Navigeren met google maps oefenopdrachtLes 5: Navigeren met windrichtingen oefen opdrachtLes 6: Oefenen met navigerenEindopdracht: Navigeren met een kaart
Les 3: Navigeren
Les 4
Lesson plan with 6 Lessons
Er was eens
GeschiedenisNederlandsBeroepsopleidingHBOMBOBasisschoolPraktijkonderwijsMiddelbare schoolWOvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-4
Dit schooljaar vindt alweer de negende editie van Er Was Eens plaats. Deze verhalenwedstrijd wordt georganiseerd door Passionate Bulkboek, waarbij leerlingen in zeven lessen, in groepjes aan de slag gaan met het schrijven van hun eigen verhaal.In de eerste les krijgen alle leerlingen een boek dat aansluit op hun belevingswereld en dat helpt als inspiratiebron voor het eigen verhaal. Ook worden zij getrakteerd op een schrijversbezoek, want wie kan hen beter inspireren dan de schrijver zelf?! Maar welk boek ga je kiezen? Van de lijst met boeken die voor jou in aanmerking komen heeft Beeld & Geluid er vijf uitgekozen om extra informatie bij te zoeken. Zo kun je gemakkelijke kennismaken en weet je meteen al meer! Je vindt hier per boek informatie over het verhaal, de schrijver en de verschillende thema's van het boek. Deze worden toegelicht met passende videofragmenten die letterlijk een beeld geven bij een thema uit het boek. Zo kun je het er in de les ook nog makkelijk over hebben.Dus ... waar wacht je nog op? Bekijk deze boeken en maak je keuze! Hoe handig is dat?!
Lesson plan with 4 Lessons
Leesvaardigheid - Ben jij verslaafd aan je smartphone?
Tijdens deze lessenserie Lezen...denken leerlingen na over de smartphoneontdekken leerlingen tekstdoelenkoppelen leerlingen betekenissen aan woordenmaken leerlingen een flyerDe lessenserie is als volgt opgebouwd:VoorafTekstdoel ontdekken + vragen beantwoordenBetekenissen aan woorden koppelen*Flyer maken* Let op: opdracht 3B slaan we over, dus hier is ook geen les bij
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2
Ben jij verslaafd aan je smartphone? - Tekst, WB, AB
les 1 - vooraf
LeerdoelenAan het einde van de les ... kun je de geschiedenis van de telefoon in het kort vertellen.ken je het antwoord op 10 vragen over de smartphone.kun je uitleggen of jouw telefoon jouw vriend of je vijand is.
les 2 - tekstdoel ontdekken + vragen beantwoorden
LeerdoelenAan het einde van deze les...kan ik uitleggen wat de tekstdoelen 'informeren' en 'overhalen om iets te doen' betekenen.heb ik moeilijke woorden in de tekst onderstreept.heb ik vragen over de tekst beantwoord.
Lesson plan with 9 Lessons
Starttaal vooraf - thema 8: Werk
Onderstaande lessenserie bij de methode 'Starttaal vooraf deel B' start met de Oriëntatie op het thema en de leerdoelen, en bestaat verder uit de volgende lessen:WoordenschatLezenLuisteren» PitstopTaalverzorging (start)Taalverzorging (vervolg)Schrijven» PitstopSprekenGesprekken» PitstopN.B. De dikgedrukte lessen zijn af.
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2
Scan van het boek
oriëntatie thema + leerdoelen
Aan het einde van de les ... kun je vertellen wat het thema van deze periode is. begrijp je de leerdoelen en kun je vertellen: » wat je al kunt/weet/begrijpt » wat je nog niet kan/weet/begrijpt » welk doel je belangrijk vindt voor school » welk doel je belangrijk vindt voor thuis/werkLet op:De leerlingen hebben hun map nodig tijdens deze les!Zet fragment 'De dag van een buschauffeur' klaar in Studiemeter.
Les 1: woordenschat
Aan het einde van de les ... ken je de betekenis van de themawoorden. kun je vertellen wat een taalgrapje is. kun je een voorbeeld geven van een taalgrapje.Let op:De leerlingen hebben hun map nodig tijdens deze les!
Lesson plan with 20 Lessons
Nederlands blok 2
Inleiding blok 2.Dit is het lesplan Nederlands voor de leergerichte klassen. Per week zijn er 3 lessen Nederlands. In een aantal weken zie je staan Nieuwsbegrip. Daarvoor moet je de tekst nog printen. Leerling die in leerjaar 1 en 2 zitten krijgen teksten op B-niveau. Leerlingen uit leerjaar 3 en 4 kun je een C of D tekst geven. De laatste week maken de leerlingen van groepen 1 & 2 een toets in Nieuwsbegrip. De leerlingen van de klassen 3 & 4 oefenen met een oud examen. Deze staan helemaal onderaan dit document. Iedere les heeft een kenmerk bijvoorbeeld 1.WK.1.1 Dit staat voor Blok 1 Week 1 Les 1 Een nieuwe leerling die later instroomt loopt gewoon mee in het stramien. De leerlingen krijgen vaak bij "Toepassingen" de opdracht: maak een aantekening. Deze worden verzameld in een map. Het is een naslaginstrument: leerlingen leren ordenen. Het geleerde wordt opgeslagen en kan later helpen als herinnering. Als je deze lessen verzorgt, houd er dan rekening mee dat je circa 20 minuten aan instructie besteed. De leerling krijgt dan de mogelijkheid om ook zijn weektaak in VO-Next te maken.
ICTNederlandsPraktijkonderwijsMiddelbare schoolvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-4
Week 1
Les 20. Deze les gaat over ontleden / grammatica; een herhaling.We kijken naar een filmpje en maken het werkblad.
Week 2
Les 23. ieuwe tekst
Lesson plan with 4 Lessons
Periode 1 leerjaar 2 VK
BurgerschapNederlands+1PraktijkonderwijsLeerjaar 2
Les 1: Kennismaking met het vakLes 2: LogistiekLes 3: Navigeren van en naar stageLes 4: Navigeren met google maps oefenopdrachtLes 5: Navigeren met windrichtingen oefen opdrachtLes 6: Oefenen met navigerenEindopdracht: Navigeren met een kaart
Les 3: Navigeren
Les 4
Lesson plan with 3 Lessons
Geen Armoede
Als je boodschappen doet, moet je soms lang wachten bij de kassa. Logisch: iedereen moet elke dag eten. En je wilt ook wel eens nieuwe spullen in je huis. Al die dingen kosten natuurlijk wel geld, maar dat is een kwestie van even pinnen.Alleen: niet iedereen heeft genoeg geld voor al die boodschappen. Sterker nog: niet alle mensen hebben een huis. Ook in Nederland leven nog veel mensen, ook kinderen, in armoede. Soms omdat ze hun baan zijn verloren. Of omdat ze ziek zijn, waardoor ze geen salaris meer krijgen. Nederland is rijk vergeleken met veel landen in bijvoorbeeld Afrika en Azië. Toch heeft 14,5% van de Nederlanders te weinig geld om hier fijn te kunnen leven. Dat kan ervoor zorgen dat iemand slecht eet, niet op tijd naar de dokter gaat en niet meer sport of leuke dingen kan doen. We moeten dus zorgen dat het geld beter wordt verdeeld. Zodat alle mensen een baan en een dak boven hun hoofd hebben, kunnen eten en af en toe leuke dingen kunnen doen. Zo helpen we armoede de wereld uit, om te beginnen uit Nederland.Deze lessenserie rondom het thema "geen armoede" bestaat uit de volgende lessen:Les 1 Introductie Werelddoel 1 + uitleg opdracht/ probleem + groepen maken + zelf oriënteren op internet Les 2 Vlekkeloos 'armoede'doe hetzelf: ik wil geld voor een ander. Arm, niks om je voor te schamen.les 3 werelddoelen 1 lessen van "Geld" Doel: Aan het eind van deze lessenserie hebben de leerlingen gewerkt aan de volgende werelddoelen: - kan ik vertellen wat Werelddoel 1 inhoudt. - ken ik de betekenis van het begrip 'geen armoede'. - weet ik wat ik deze periode ga doen.Eindopdracht: De leerlingen maken ter afsluiting van deze lessen een fairtrade poster:De leerlingen ontwerpen een poster waarmee het kopen van fairtrade producten wordt aangemoedigd. Evalueren, bijstellen en Presenteren voor de groep. Extra links:http://www.jouwstad.nl/admin/aMediaBackend/original?slug=handleiding-armoede-vormgeving&format=pdfhttps://www.fairtradenederland.nl/wat-is-fairtrade/Benodigde Materialen Papier A3, schaar lijm, tijdschriften#doehetzelfLes 1
Mens & MaatschappijNederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2
Leerdoel:Aan het einde van de les ... kan ik vertellen wat Werelddoel 1 inhoudt. weet ik dat werelddoel 1 uit 7 subdoelen bestaat. ken ik de betekenis van het begrip 'geen armoede'. weet ik wat ik deze periode ga doen.
Les 2
Leerdoel:Aan het eind kun je beschrijven wat armoede is en wat de gevolgen hiervan kunnen zijn.
Les 3
Lesson plan with 7 Lessons
Nederlands FLEX
In dit lesplan vind je de lesstof voor het vak Nederlands in de Flexklas.Dit lesplan bestaat uit 3 modules. Hiervan worden er 2 afgesloten met een deeltoets.Module 1 : werkwoordspellingModule 2: leestekensModule 3: redekundig ontledenIn 1 lesweek wordt er 3 uur Nederlands gegeven.Een lesuur bestaat uit de lessen die hieronder in het lesplan zijn opgenomen.Daarnaast is er in de week ALTIJD 1 lesuur Begrijpend lezen. Daarvoor gebruik je Nieuwsbegrip en draait dat uit op het juiste niveau van de leerling.Er is ook ALTIJD 1 lesuur waar de leerling zelfstandig aan het werk gaat in NUMO of in een werkboekje/werkblad dat bij een module is toegevoegd.
NederlandsPraktijkonderwijsMiddelbare schoolvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-3
Module 1 werkwoordspelling
LES 1: in deze les ga iets vertellen over regelmatige en onregelmatige werkwoorden.
Deeltoets werkwoordspelling
Deeltoets werkwoordspelling. Zet in het COOLplatform de toetsmodus aan, open de link en kopieer die link. In het COOL platform push je die link naar jouw klas.
Module 2: Leestekens
Deze module bestaat uit 1 les en een werkboekje. Het werkboekje kun je uitdraaien en uitdelen aan de leerlingen.
Lesson plan with 3 Lessons
Starttaal Instap deel A Thema 2 taak B
Dit lesplan omvat Thema 2 'Eropuit' van Starttaal Instap. Dit bestaat uit onderstaande taken: Taak B: Hoe kom ik daar?Taak F: Nog een keer! blz 174-176
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 1-3
Starttaal instap thema 2 taak b
Aan het einde van de les ... kan ik belangrijke informatie halen van informatieborden. kan ik met hulp van internet informatie opzoeken over reizen met het ov.
Starttaal Instap Thema 2 taak f
Lesson plan with 8 Lessons
Thematisch Nederlands - Verslag schrijven
Thema 'ik en mijn leefstijl'
BiologieGezondheidskunde+3PraktijkonderwijsMiddelbare schoolvmbo, mavo, havo, vwoLeerjaar 1-6
<nader te bepalen>
les 1 - introductie thema gezondheid
les 2 - energiedrankjes
Lesson plan with 6 Lessons
Thematisch Nederlands - ik en de toekomst
Les 1: Introductie solliciteren, filmpje, JINC werkboek opdracht 1, 2, 3Les 2: Interessetest (opdracht 4) en 5: wat past bij mij en wat is mijn netwerk?Les 3: Voorwaarden voor een goede vacature (rubrics), vacature zoekenLes 4: CV schrijvenLes 5: Voorbereiden op het gesprek EigenschappenLes 6: Voorbereiden op het gesprek KwaliteitenLes 7: Les 8: Eindopdracht: Elevator pitch
LoopbaanorientatieNederlands+1PraktijkonderwijsLeerjaar 1-4
LES 1: INTRODUCTIE SOLLICITATIETRAINING
Leerdoelen: Aan het einde van deze les...Weet ik wat solliciteren is en wat er allemaal bij komt kijken Heb ik kennis gemaakt met moeilijke woorden die bij solliciteren horen Heb ik nagedacht over wat solliciteren voor mij betekent
Les 2: BEROEPENORIËNTATIE
Leerdoelen: Aan het einde van deze les... Kun je vertellen wat een loopbaan is. Weet je iets beter wat je belangrijk vind bij de keuze voor een baan.Kun je uitleggen wat voor invloed je zelf uit kunt oefenen op jouw loopbaan.
Les 3: VACATURES
Leerdoelen: Aan het einde van deze les...Weet ik waar ik vacatures kan vinden. Weet ik waar ik op let bij het zoeken naar een vacature. Kan ik in een vacature vinden wat een werkgever van mij verwacht.Kan ik in een vacature vinden wat een ik van een werkgever kan verwachten.
Lesson plan with 6 Lessons
Doel 9 - Veilige infrastructuur voor iedereen- de krant
Deze lessenserie rondom het maken van een digitale krant met 1 artikel 'nepnieuws' bestaat uit de volgende lessen:Introductie Werelddoel 9 + uitleg opdracht/probleem + groepen maken + zelf oriënteren op internetMobiliteit is ook ‘je vrij kunnen bewegen’ in de digitale wereld. Snel en betrouwbaar internet om te gamen of bankzaken te regelen. Of om in contact te komen met mensen aan de andere kant van de wereld. Een goede veilige digitale infrastructuur zorgt dat we kennis kunnen delen. Daar heeft de hele wereld iets aan.Infrastructuur is lang niet overal zo goed geregeld als in Nederland. Stel je eens voor hoe het zou zijn als je elke dag twee uur moet lopen naar school of naar de winkel? En wat als je helemaal geen internet zou hebben? Een betere infrastructuur geeft mensen meer kansen. Daarom is het belangrijk om daarin te investeren. Investeren doen we ook in duurzaamheid. Door elektrisch te gaan rijden, in plaats van op benzine. En door nieuwe technologieën te ontwikkelen voor de luchtvaart, scheepvaart en andere vormen van vervoer. Zo kunnen generaties van de toekomst ook vrij bewegen, zonder dat het ten koste gaat van het milieu.Intro + uitlegNepnieuwstelefoonverslavingwerken in Outlookemail verzendenkrant in de klasExtra linkshttps://schooltv.nl/video/het-klokhuis-digitale-voetafdruk/ https://schooltv.nl/video/wat-is-phishing-digitale-dieven-vissen-naar-jouw-persoonlijke-gegevens/#q=digitale%20infrastructuurhttps://schooltv.nl/video/wat-is-nepnieuws-verzonnen-berichten-op-social-media/Benodigde Materialenlaptop en map, penKarton, tijdschriften, schaar, lijm (hard papier)
ICT-basisvaardighedenMentorles+1BasisschoolPraktijkonderwijsGroep 5-8Leerjaar 2
les 1 - introductie doel 9 + uitleg
Leerdoelen: Aan het einde van de les... kan ik vertellen wat Werelddoel 9 inhoudt. ken ik de betekenis van het begrip 'veilige digitale infrastructuur'. weet ik wat ik deze periode ga doen.
Les 2 Nepnieuws
Leerdoelen:Aan het einde van deze les... kun je uitleggen wat nepnieuws is. kun je uitleggen hoe je nepnieuws kunt onderscheiden van echt nieuws.
Les 3 telefoonverslaving
Leerdoelen: Aan het einde van de les ...kun je uitleggen wat de gevaren en nadelen zijn als jij jou telefoon teveel gebruikt.Kun je uitleggen welke tips er zijn om minder verslaafd te zijn aan je telefoon.
Lesson plan with 9 Lessons
Starttaal vooraf - thema 7: Geld
Onderstaande lessenserie bij de methode 'Starttaal vooraf deel B' start met de Oriëntatie op het thema en de leerdoelen, en bestaat verder uit de volgende lessen:WoordenschatLezenLuisteren» PitstopTaalverzorging (start)Taalverzorging (vervolg)Schrijven» PitstopSprekenGesprekken» PitstopN.B. De dikgedrukte lessen zijn af.
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2
Scan van het boek
oriëntatie thema + leerdoelen
Aan het einde van de les ... kun je vertellen wat het thema van deze periode is. begrijp je de leerdoelen en kun je vertellen: » wat je al kunt/weet/begrijpt » wat je nog niet kan/weet/begrijpt » welk doel je belangrijk vindt voor school » welk doel je belangrijk vindt voor thuis/werkLet op:De leerlingen hebben hun map nodig tijdens deze les!
Les 1: woordenschat
Aan het einde van de les ... ken je de betekenis van de themawoorden. kun je vertellen wat een uitdrukking is. kun je een voorbeeld geven van een uitdrukking.Let op:De leerlingen hebben hun map nodig tijdens deze les!
Lesson plan with 5 Lessons
Leesvaardigheid - De verkeerde bus
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2
DE VERKEERDE BUS: TEKST + WB
LES 1 - vooraf
Leerdoelen:Aan het einde van deze les...Ik kan uitleggen wat er wordt bedoeld met de woorden openbaar vervoer....
LES 2 - DE BUITENKANT VAN DE TEKST
Leerdoelen: Aan het einde van deze les... Ik kan de structuur van de tekst benoemen....
Lesson plan with 6 Lessons
Thema 2 Ik in de digitale omgeving Nederlands teksten begrijpend lezen lj2
Lessen begrijpend lezen op verschillende niveaus, alle met Media en gebruik van media als onderwerp.De meeste lessen zijn van Nieuwsbegrip. Teksten en vragen op verschilllende niveaus, luistervragen om als docent te stellen aan de leerlingen na het bekijken van de video's en de video's zijn te vinden in het archief van Nieuwsbegrip.Thema ''Ik in de digitale omgeving" Gezamenlijk wordt bij de start van de les een filmpje bekeken over het onderwerp en worden kijk- en luistervragen gesteld en beantwoord. De teksten en vragen over de teksten worden in niveaugroepjes gelezen en gemaakt. Leerdoelen Nederlands leesvaardigheid: -De teksten actief lezen aan de hand van sleutelvragen. -De teksten kunnen samenvatten, in z'n geheel, maar ook per alinea. -De nieuwe woorden (woordenschat) kunnen verwoorden en toepassen in eigengemaakte zinnen. De docent geeft afwisselend instructie en begeleiding aan de verschillende niveaugroepen. Lessen: 1. Denk 2x na voor je iets deelt2. Cybercriminaliteit3. Nederlandse YouTubers gearresteerd in Amerika4. 3D-beelden Titanic5. Kinderen geven veel geld uit aan extra's in games6. Influencers overtreden regelmatig de reclameregels
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2
les 1 denk 2x na voor je iets deelt
les 2 cybercriminaiteit
les 3 Nederlandse youtubers gearresteerd in Amerika
Lesson plan with 5 Lessons
Leesvaardigheid - Te jong om geld te verdienen?
Tijdens deze lessenserie Lezen... reageren leerlingen op zinnen over geld, baantjes en uitgaven.zoeken leerlingen antwoorden in tussenkopjes en beantwoorden zij vragen.oefenen leerlingen met verkleinwoorden, meervouden en de oorsprong van woorden.ontdekken leerlingen waar verwijswoorden naar verwijzen en lezen ze over een regionaal project.Deze lessenserie is als volgt opgebouwd: Voorkennis activerenAntwoorden zoeken in tussenkopjes en vragen beantwoordenVerkleinwoord, meervoud en de oorsprong van woordenVerwijswoorden en regionaal project
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2
Benodigde documenten
LES 1 - VOORAF
Leerdoelen:Aan het einde van de les ... kan ik een aantal stellingen over de tekst beantwoorden. kan ik aangeven welke woorden in de tekst ik nog niet ken. ken ik de betekenis van moeilijke woorden in de tekst.
les 2 - Antwoorden zoeken in tussenkopjes en vragen beantwoorden
Lesson plan with 18 Lessons
Starttaal vooraf - thema 7: Geld
Onderstaande lessenserie bij de methode 'Starttaal vooraf deel B' start met de Oriëntatie op het thema en de leerdoelen, en bestaat verder uit de volgende lessen:WoordenschatLezenLuisteren» PitstopTaalverzorging (start)Taalverzorging (vervolg)Schrijven» PitstopSprekenGesprekken» PitstopN.B. De dikgedrukte lessen zijn af.
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2
Scan van het boek
oriëntatie thema + leerdoelen
Aan het einde van de les ... kun je vertellen wat het thema van deze periode is. begrijp je de leerdoelen en kun je vertellen: » wat je al kunt/weet/begrijpt » wat je nog niet kan/weet/begrijpt » welk doel je belangrijk vindt voor school » welk doel je belangrijk vindt voor thuis/werkLet op:De leerlingen hebben hun map nodig tijdens deze les!
Les 1: woordenschat
Aan het einde van de les ... ken je de betekenis van de themawoorden. kun je vertellen wat een uitdrukking is. kun je een voorbeeld geven van een uitdrukking.Let op:De leerlingen hebben hun map nodig tijdens deze les!
LessonUp
TermsPrivacy StatementCookie StatementContact
English