Participatie- beginsituatie -lesweek 9 - Jantien

Participatie - fase 2 
Introductie module (MZ RSS) - 2023-2024
 



 Les 9: Week van 16 juni tot 20 juni 
1 / 15
suivant
Slide 1: Diapositive
BeroepsorientatieMBOStudiejaar 1

Cette leçon contient 15 diapositives, avec quiz interactif et diapositives de texte.

Éléments de cette leçon

Participatie - fase 2 
Introductie module (MZ RSS) - 2023-2024
 



 Les 9: Week van 16 juni tot 20 juni 

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Programma- vandaag 


Deel 1 (90 min)
  • Algemene planning
  • Lesdoelen
  • Terugkoppeling iQualify toets
  • Evaluatie
  • Vragen eindopdracht 
  • Zelfstandig verder werken aan eindopdracht
  • Vragen stellen/ Feedback vragen 

Deel 2 (45 min)
  • Zelfstandig verder werken aan eindopdracht
  • Vragen stellen/ Feedback vragen
  • Afsluiting les 


Le
Lesuren: 3 (90 min + 45 min) 
Lesweken : 11  (lesweek 7-18) 
Boeken: Methodisch begeleiden, Mensen, Professional in de Maatschappelijk zorg 
Afsluiting: Eindopdracht (BPV & school) 

Slide 2 - Diapositive

Maak zelf een goede verdeling van de tijd. De les is zo geschreven dat deze in 3x45 min te doen is. Het kan zijn dat je net even iets langer bezig bent met deel 1. qua uitleg omdat een klas dit lastig vindt bijv. 60 min. 
Gebruik dan minder tijd voor deel 2. 

Maak dus zelf even een verdeling van de tijd op je klas en rooster. 

Deel 1 
Welkom en AWR 5  
lesdoelen 2
Programma doornemen 3 
Begrip participatie (voorkennis) 10 min 
-------------------------------------------20 min 
Module + doelen module  10 min
Koppeling examens 10 min 
Eindopdracht 15 min 
Deadlines 5 min
Check opgelet  5 min 
------------------------------------------60 min 
Deel 1- 60-70 min 

Deel 2: 
Beginsituatie ontwikkelingsgebieden herhaling ------------15 min
Opdracht 2 - beginsituatie---------30 min 
Nabespreken 10 min 
Check lesdoelen en afsluiting 15 min 
-----------------------------------------------
70 minuten 


Aanwezigheidsregistratie
Aanwezigheid zal door de docent geregistreerd worden. Aanwezigheid kan meerdere malen tijdens de les worden gedaan. Bij vroegtijdig verlaten van de les, zonder geldige reden, zal je op 'ongeoorloofd afwezig' staan. 

Ben je te laat? Geef dit dan door aan het einde van de les aan de docent. Dit is jouw verantwoordelijkheid. 

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Algemene planning/ deadlines 
Let op! Alle informatie komt terug in de lessen. Het is dus belangrijk dat je alle lessen volgt!! 
Mis je een les? Bestudeer dan zelf de lesson-up en vraag naar aantekeningen van je medestudent.
Eigen verantwoordelijkheid! 

Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesdoelen

Aan het einde van deze les kun jij:

- Duidelijk aangeven wat je vanuit deze module Participatie hebt geleerd 
- Aangeven waar eventuele verbeterpunten liggen in de module participatie. 

- De eindopdracht uitvoeren op je BPV-plek of inleveren in It's Learning. 





Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Terugblik iQualify 

Netjes gedaan!

Door iedereen behaald!

Slide 6 - Diapositive

Testresultaten klassikaal bespreken max. 10 minuten. 
Participatiewet
Doel:
De wet heeft als hoofddoel om mensen met en zonder arbeidsbeperking aan het werk te helpen en hun maatschappelijke participatie te vergroten.

Verantwoordelijkheid:
Gemeenten zijn verantwoordelijk voor de uitvoering van de Participatiewet, inclusief re-integratie en inkomensondersteuning.

Invoering:
De wet is op 1 januari 2015 ingevoerd en heeft de Wet werk en bijstand, de Wsw (Wet sociale werkvoorziening) en een deel van de Wajong vervangen.

Participatie:
De Participatiewet stimuleert mensen om actief deel te nemen aan de samenleving, zowel op het gebied van werk als andere vormen van maatschappelijke betrokkenheid. 





Klassengemiddelde: 64

Slide 7 - Diapositive

Testresultaten klassikaal bespreken max. 10 minuten. 
Inclusie
Inclusie betekent dat iedereen, ongeacht achtergrond, beperking, of andere verschillen, de kans krijgt om volwaardig deel te nemen aan de samenleving en zich welkom en gewaardeerd te voelen. Het gaat erom dat iedereen gelijke kansen krijgt en dat de samenleving zich aanpast om rekening te houden met de diversiteit van haar leden. 

Inclusie is een continu proces:
Het is niet iets dat je eenmalig bereikt, maar een streven naar een samenleving waarin diversiteit als normaal wordt beschouwd en iedereen de kans krijgt om te groeien en te participeren. 

Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Evaluatie module 






Iedereen krijgt een evaluatie formulier.

Graag deze invullen met je eerlijke mening, 
zodat de lessen aangepast kunnen worden daar waar nodig!


Slide 9 - Diapositive

Evaluatie formulieren uitdelen. 
(Staan in Word)
Klas van te voren al in 4 groepen opdelen. 
Zijn er nog vragen? 
- Formats zijn duidelijk? 
- Rubrics zijn  duidelijk? 

- Je kan je activiteit op je BPV plek uitvoeren? 

- Je kan je opdracht voor 20 juni inleveren? 

Slide 10 - Diapositive

Check vragen stellen 

-Waar kan je de formats vinden? 
- Wat beoordeeld de docent en wat je BPV begeleider? 
- Wie moet je op de hoogte hebben gesteld als je de opdracht gaat uitvoeren? 
Deel 2




Zelfstandig of in groep aan de slag met de eindopdracht!

Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Eindopdracht Participatie 
  • Voorblad
  • Inhoudsopgave
  • Inleiding
  • Beginsituatie  en ondersteuningsvragen(zie format)
  • Activiteitenplan (zie format)
  • Rubric BPV

Verdeling van groepen:
 Groep A: Geen stage - Werken aan eigen opdrachten of casus Pim. 
Groep B: Wel stage - afmaken Eindopdracht 


Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Ik vond de les...
😒🙁😐🙂😃

Slide 13 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

Afsluiting


Veel succes met het afmaken van de eindopdracht!

Bij vragen stuur mij een app bericht. 



                                                                                                                               You got this!

.

Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions