Participatie- beginsituatie -lesweek 9 - Joas

Participatie - fase 2 
Introductie module (MZ RSS) - 2023-2024
 



 Les 9: Week van 16 juni tot 20 juni 
1 / 20
suivant
Slide 1: Diapositive
BeroepsorientatieMBOStudiejaar 1

Cette leçon contient 20 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

Éléments de cette leçon

Participatie - fase 2 
Introductie module (MZ RSS) - 2023-2024
 



 Les 9: Week van 16 juni tot 20 juni 

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Programma- vandaag 


Deel 1 (90 min)
  • Algemene planning (5 minuten)
  • Lesdoelen (5 minuten)
  • Terugkoppeling iQualify toets (15 minuten)
  • Evaluatie (45 minuten)
  • Vragen eindopdracht (5 minuten) 
  • Zelfstandig verder werken aan eindopdracht (15 minuten)

Deel 2 (45 min)
  • Zelfstandig verder werken aan eindopdracht (25 minuten)
  • Vragen stellen/ Feedback vragen (20 minuten)
  • Afsluiting les (10 minuten)


Le
Lesuren: 3 (90 min + 45 min) 
Lesweken : 11  (lesweek 7-18) 
Boeken: Methodisch begeleiden, Mensen, Professional in de Maatschappelijk zorg 
Afsluiting: Eindopdracht (BPV & school) 

Slide 2 - Diapositive

Maak zelf een goede verdeling van de tijd. De les is zo geschreven dat deze in 3x45 min te doen is. Het kan zijn dat je net even iets langer bezig bent met deel 1. qua uitleg omdat een klas dit lastig vindt bijv. 60 min. 
Gebruik dan minder tijd voor deel 2. 

Maak dus zelf even een verdeling van de tijd op je klas en rooster. 

Deel 1 
Welkom en AWR 5  
lesdoelen 2
Programma doornemen 3 
Begrip participatie (voorkennis) 10 min 
-------------------------------------------20 min 
Module + doelen module  10 min
Koppeling examens 10 min 
Eindopdracht 15 min 
Deadlines 5 min
Check opgelet  5 min 
------------------------------------------60 min 
Deel 1- 60-70 min 

Deel 2: 
Beginsituatie ontwikkelingsgebieden herhaling ------------15 min
Opdracht 2 - beginsituatie---------30 min 
Nabespreken 10 min 
Check lesdoelen en afsluiting 15 min 
-----------------------------------------------
70 minuten 


Aanwezigheidsregistratie
Aanwezigheid zal door de docent geregistreerd worden. Aanwezigheid kan meerdere malen tijdens de les worden gedaan. Bij vroegtijdig verlaten van de les, zonder geldige reden, zal je op 'ongeoorloofd afwezig' staan. 

Ben je te laat? Geef dit dan door aan het einde van de les aan de docent. Dit is jouw verantwoordelijkheid. 

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Algemene planning/ deadlines 
Let op! Alle informatie komt terug in de lessen. Het is dus belangrijk dat je alle lessen volgt!! 
Mis je een les? Bestudeer dan zelf de lesson-up en vraag naar aantekeningen van je medestudent.
Eigen verantwoordelijkheid! 

Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesdoelen

Aan het einde van deze les kun jij:

- Duidelijk aangeven wat je vanuit deze module Participatie hebt geleerd 
- Aangeven waar eventuele verbeterpunten liggen in de module participatie. 

- De eindopdracht uitvoeren op je BPV-plek of inleveren in It's Learning. 





Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Terugblik iQualify 
Klassengemiddelde: 64

Best gemaakt: 
- Begeleiding bij activiteiten. 
- Muzisch-agogische activiteiten.  

Meeste fouten: 
- Wetgeving rondom participatie.

Slide 6 - Diapositive

Testresultaten klassikaal bespreken max. 10 minuten. 
Vraag 1: Wetgeving.
Waar staat de Participatiewet voor?

A
De wet is bedoeld om ervoor te zorgen dat mensen met een arbeidsbeperking meer vrijwilligerswerk gaan doen.
B
De wet is bedoeld om mensen die het zonder ondersteuning niet redden of een arbeidsbeperking hebben werk te laten vinden.
C
De wet is bedoeld om mensen met een arbeidsbeperking zo lang mogelijk thuis te kunnen laten wonen.

Slide 7 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Vraag 2: Participatiewet
Er is veel wet- en regelgeving binnen Nederland om allerlei zaken te regelen. De Participatiewet is een van deze wetten.
Voor wie is de Participatiewet?

A
Voor iedereen die kan werken, maar het op de arbeidsmarkt zonder ondersteuning niet redt.
B
Voor iedereen die kan werken, maar het niet lukt om een baan te vinden.
C
Voor iedereen met een beperking.

Slide 8 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Vraag 3: Wetgeving
Als medewerker maatschappelijke zorg begeleid je cliënten op het gebied van zorg en welzijn. Dit is geregeld in verschillende wetten.

Welke wet op het gebied van zorg en welzijn regelt zaken voor mensen die zelfstandig thuis wonen en daarbij een hulpvraag hebben?

A
De participatiewet
B
De Wet langdurige zorg (WLZ)
C
De Wet maatschappelijke ondersteuning (WMO)

Slide 9 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions

Evaluatie module 
In groepjes van 3/4 studenten gaan we de module evalueren. 

Je krijgt van de docent een evaluatieformulier over een bepaald onderwerp. Na 5 minuten wisselen de formulieren en vul je die in tot jou groepje alle evaluatieformulieren heeft ingevuld.

Evaluatie graag anoniem invullen

Maak de evaluatie in rust en stilte. Zachtjes overleggen in je eigen groepje is toegestaan.   

Slide 10 - Diapositive

Evaluatie formulieren uitdelen. 
(Staan in Word)
Klas van te voren al in 4 groepen opdelen. 
Als je geen stage had, welke tips heb je dan voor de invulling van de module?

Slide 11 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Welke tips/tops heb je voor de docent?

Slide 12 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Zijn er nog vragen? 
- Formats zijn duidelijk? 
- Rubrics zijn  duidelijk? 
- Je kan je activiteit op je BPV plek uitvoeren? 

- Je kan je opdracht voor 20 juni inleveren? 

Slide 13 - Diapositive

Check vragen stellen 

-Waar kan je de formats vinden? 
- Wat beoordeeld de docent en wat je BPV begeleider? 
- Wie moet je op de hoogte hebben gesteld als je de opdracht gaat uitvoeren? 
Groep A

Maak een beginsituatie en activiteitenplan van casus Pim. Gebruik de formats van de eindopdracht. 

Of maak een opdracht van een ander vak. 
Groep B

Opdracht: Maak de beginsituatie en het activiteitenplan af.  

Check: Heb je als ingepland op je stage om de activiteit uit te voeren? 

Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Deel 2




Zelfstandig of in groep aan de slag met de eindopdracht!

Slide 15 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Eindopdracht Participatie 
  • Voorblad
  • Inhoudsopgave
  • Inleiding
  • Beginsituatie  en ondersteuningsvragen(zie format)
  • Activiteitenplan (zie format)
  • Rubric BPV

Verdeling van groepen:
 Groep A: Geen stage - Werken aan eigen opdrachten of casus Pim. 
Groep B: Wel stage - afmaken Eindopdracht 


Slide 16 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Groep A

Maak een beginsituatie en activiteitenplan van casus Pim. Gebruik de formats van de eindopdracht. 

Of maak een opdracht van een ander vak. 
Groep B

Opdracht: Maak de beginsituatie en het activiteitenplan af.  

Check: Heb je als ingepland op je stage om de activiteit uit te voeren? 

Slide 17 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Ik vond de les...
😒🙁😐🙂😃

Slide 18 - Sondage

Cet élément n'a pas d'instructions

Afsluiting
Veel succes met het afmaken van de eindopdracht!

Bij vragen stuur mij een Teams bericht. 





.

Slide 19 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 20 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions