Les 2: genres & tekststructuur (4B+E)

1 / 20
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolhavoLeerjaar 1

Cette leçon contient 20 diapositives, avec quiz interactifs et diapositives de texte.

time-iconLa durée de la leçon est: 70 min

Éléments de cette leçon

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

              Startklaar
  • Telefoon in het Zakkie / in je tas
  • Jas over de stoel, oortjes in je tas
     tas op de grond
  • Schoolspullen op tafel: pen
    en papier, KERN, laptop (dicht)

Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Genres (vorige les: dagboek)

Slide 4 - Carte mentale

Cet élément n'a pas d'instructions

Planning
  • NUMO: 40 minuten per week, eigen leerplan (onvoldoende/voldoende/goed)
  • Hoofdstukken uit het KERN-werkboek: 4B, 4C, 4E, 5A, 5C
  • Hoofdstukken uit het KERN-handboek: 
    Taal & cultuur: 5
    Taalgebruik: 4, 5, 14
    Verhalen & gedichten: 3
  • We lezen een kort verhaal in plaats van een heel boek. Ik deel het uit in de eerste les en er komt een pdf op Teams te staan. Over dit korte verhaal komen vragen/opdrachten in de toets.
  • LessonUp: jlfcg

Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

           Leerdoelen deel 1 van de les (hoofdstuk 4E KERN werkboek)
  1. Ik weet welke genres er zijn
  2. Ik weet kenmerken van genres te noemen
  3. Ik kan verschillende genres herkennen


Deel 2 van de les: tekststructuren

Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Genre?
A
sprookje
B
science fiction
C
fantasie
D
spanning en avontuur

Slide 7 - Quiz

Cet élément n'a pas d'instructions


Genre?
A
psychologische roman
B
ontwikkelingsroman
C
jeugdliteratur

Slide 8 - Quiz

7. Formatief handelen
De docent geeft de leerlingen gedurende de les gerichte feedback, feedup en feedforward op de op de inhoud van het werk, de leerstrategie, het gedrag en op zelfsturing. De docent bevraagt willekeurig leerlingen met open vragen. De docent stimuleert kwaliteitsbesef onder leerlingen door bijvoorbeeld leerlingen elkaars werk te laten vergelijken of uitgewerkte voorbeelden te gebruiken, gevolgd door geïnformeerde vervolgstappen.

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

          Lezen
timer
8:00

Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

           Leerdoelen deel 2 van de les (hoofdstuk 4B KERN werkboek)
  1. Ik weet uit welke onderdelen een tekststructuur bestaat (inleiding, kern, slot) en kan de onderdelen herkennen


Deze les hebben jullie al behandeld. Wat weet je nog? Heb je vragen?


Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Uit welke drie onderdelen bestaat een tekst?
Noem ook de functies van alle onderdelen.

Slide 12 - Question ouverte

7. Formatief handelen
De docent geeft de leerlingen gedurende de les gerichte feedback, feedup en feedforward op de op de inhoud van het werk, de leerstrategie, het gedrag en op zelfsturing. De docent bevraagt willekeurig leerlingen met open vragen. De docent stimuleert kwaliteitsbesef onder leerlingen door bijvoorbeeld leerlingen elkaars werk te laten vergelijken of uitgewerkte voorbeelden te gebruiken, gevolgd door geïnformeerde vervolgstappen.
           Instructie
Onderwerp aankondigen en
aandacht trekken
Informatie
Voorbeelden
Meningen

Samenvatting
Conclusie
Uitsmijter
INLEIDING


KERN


SLOT

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Aan de slag
timer
20:00
Hulp?
Buur
Docent
Klaar?
NUMO leerplan
Opdracht?
Jullie maken opdracht 8 en 9 op blz. 65 IN STILTE. Als je klaar bent doe je je hand omhoog en kom ik het controleren. Daarna ga je aan NUMO werken of lezen in het leesfragment.

Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions


Slide 15 - Question ouverte

7. Formatief handelen
De docent geeft de leerlingen gedurende de les gerichte feedback, feedup en feedforward op de op de inhoud van het werk, de leerstrategie, het gedrag en op zelfsturing. De docent bevraagt willekeurig leerlingen met open vragen. De docent stimuleert kwaliteitsbesef onder leerlingen door bijvoorbeeld leerlingen elkaars werk te laten vergelijken of uitgewerkte voorbeelden te gebruiken, gevolgd door geïnformeerde vervolgstappen.

A
a.
B
b.
C
c.
D
d.

Slide 16 - Quiz

7. Formatief handelen
De docent geeft de leerlingen gedurende de les gerichte feedback, feedup en feedforward op de op de inhoud van het werk, de leerstrategie, het gedrag en op zelfsturing. De docent bevraagt willekeurig leerlingen met open vragen. De docent stimuleert kwaliteitsbesef onder leerlingen door bijvoorbeeld leerlingen elkaars werk te laten vergelijken of uitgewerkte voorbeelden te gebruiken, gevolgd door geïnformeerde vervolgstappen.
Terugkijken 
op de leerdoelen
  1. Ik weet welke genres er zijn
  2. Ik weet kenmerken van genres te noemen
  3. Ik kan verschillende genres herkennen
  4. Ik weet uit welke onderdelen een tekststructuur bestaat (inleiding, kern, slot) en kan de onderdelen herkennen

Slide 17 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

           Begrippen
           uit deze les
  • Genre
  • Tekststructuur
  • Inleiding
  • Kern
  • Slot

Slide 18 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions


Uitsmijter voor deze les...

Slide 19 - Question ouverte

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 20 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions