Beweging'

Beweging'
1 / 24
suivant
Slide 1: Diapositive
Mens & NatuurMiddelbare schoolvwoLeerjaar 2

Cette leçon contient 24 diapositives, avec diapositives de texte et 1 vidéo.

time-iconLa durée de la leçon est: 80 min

Éléments de cette leçon

Beweging'

Slide 1 - Diapositive

MN - Periode 4 
Welkom klas v2i
Kauwgom uit!
Zitten volgens plattegrond!

- Tassen voorin/in de vakken. 
- Chromebook op tafel
- Etui op tafel 
- Oortjes 
- Aantekeningen schrift

Slide 2 - Diapositive

Lesplanning
  • Planning doornemen
  • Terugblik vorige les 
  • Opdracht skelet
  • Aan de slag! (WB opdr. + Werkstukkaart 2)
  • TK. Spieren bespreken 

  •  Afsluiting van de les 
      Doelen:
  • Aan het eind van deze les is Werkstukkaart 2 af + verwerkt in je site 
  • Aan het eind van deze les is het Logboek bij Werkstukkaart 1 + 2 bijgewerkt
  • Ik benoem de naam, opbouw en functie van de organen van het skelet en spierstelsel bij dieren en mensen.
  • Ik benoem het verschil tussen spierpijn en spierkrampen.

Slide 3 - Diapositive

Slide 4 - Diapositive

Vorige les....
  • Introductie werkstuk/module
  • Werkstukkaart 1 verwerkt in de website (mindmap, weetjes, plaatjes sport)
Even checken....
  • Waar ging de module over?
  • Wat was het werkstuk?
  •  Hoe vaak telt het werkstuk mee?
  • Wat moet je inleveren  voor het werkstuk?
  • Hoeveel toetsen krijg je deze module?

Slide 5 - Diapositive

Leerdoelen:
  • Je noemt de namen van botten in een gegeven afbeelding.
  • Je benoemt welke orgaanstelsels samenwerken om te bewegen.
  • Je legt uit dat er verschillende typen botverbindingen en gewrichten zijn, hoe deze werken en je kunt er voorbeelden van noemen.
  • Je beschrijft de vier functies van het skelet.

Maak aantekeningen!

Slide 6 - Diapositive

Het Skelet
4 Functies skelet:
- Bescherming
- Beweging
- Stevigheid
- Vorm
Onderdelen skelet

Slide 7 - Diapositive

Gewrichten
Bot verbindingen
Samenstelling botten

Slide 8 - Diapositive

Slide 9 - Lien

Zelfstandig werken
Lees de TK. Skelet nog eens goed door. 

  • Maak de WB opdrachten 1 t/m 9




Klaar? = Werkstukkaart 2 maken
timer
15:00

Slide 10 - Diapositive

Samenwerken!
Maak met je tweetal Werkstukkaart 1 + 2
Verwerk de theorie over botten.

Klaar? = Iets voor jezelf
timer
15:00

Slide 11 - Diapositive

Slide 12 - Lien

Zijn er nog vragen over de les-/leerstof over het skelet?
Dit is als het goed is af:
- Werkstukkaart 1 + 2
- Knip/plak blad skelet
- TK. - skelet WB opdrachten

Slide 13 - Diapositive

Leerdoelen: 
  • Je legt uit hoe spieren zijn opgebouwd, werken en vast zitten aan het skelet.
  • Je benoemt wat de functie is van spieren en pezen is en verklaart hoe spieren samenwerken.
  • Je benoemt het verschil tussen willekeurig en onwillekeurige spieren.
  • Je beschrijft wat spierpijn en spierkramp is

Slide 14 - Diapositive

Slide 15 - Vidéo

Opbouw spier
BODY-WORLD Amsterdam

Slide 16 - Diapositive

Antagonisten
Willekeurige- en onwillekeurige spieren
Spierpijn + Spierkramp
  • Als er veel afvalstoffen in de spier achterblijven, krijg je spierpijn.
  • Spierkramp, ontstaat als alle spierbundels in een spier tegelijk maximaal samentrekken. Als de spier zich dan niet uit zichzelf kan ontspannen en samengetrokken blijft, heb je kramp.


De spieren die bij het bewegen van een bot een tegengestelde beweging veroorzaken
Bijv. Triceps / Biceps

Slide 17 - Diapositive

Slide 18 - Diapositive

Verdieping: Gevaar van snelle spiergroei m.b.v. anabolen

Slide 19 - Diapositive

Huiswerk voor komende woensdag
  • Werkstukkaart 1 + 2 af en verwerkt in de website 
  • WB opdrachten 10 t/m 15 Spieren maken

Slide 20 - Diapositive

Afsluiting:
  • Hoe was de werkhouding?
  • Wat hebben we gedaan deze les?
  • Lesdoelen behaald? 




  • Quizizz Botten & Spieren 
      Doelen:
  • Aan het eind van deze les is Werkstukkaart 2 af + verwerkt in je site 
  • Aan het eind van deze les is het Logboek bij Werkstukkaart 1 + 2 bijgewerkt
  • Ik benoem de naam, opbouw en functie van de organen van het skelet en spierstelsel bij dieren en mensen.
  • Ik benoem het verschil tussen spierpijn en spierkrampen.

Slide 21 - Diapositive

Slide 22 - Lien

Toets bespreken
1. Klassikaal toetsvragen/antwoorden bespreken


2. Zelfstandig QA-analyse invullen 
Regels bij het reflecteren op de toets:
- Eerst 5 min in stilte
- Daarna 10 min overleggen
- Vraag over je eigen toets? Doen we achteraf




Slide 23 - Diapositive

RTTI: QA-analyse
Stap 1: Bekijk je gemaakte toets, tel de punten na. Gebruik hierbij de toets/antwoordmodel. 

Stap 2: Open RTTI via magister. Ga naar MN en klik op: 'QA-analyse' invullen. 

Stap 3: Vul de QA-analyse in voor de vragen waarbij je niet de volledige punten hebt gescoord. 

Stap 4: Niet bezig met je toets? Dan ben je de inleiding op de nieuwe website aan het doornemen + je kunt alvast beginnen aan het werkstuk.

Als iedereen klaar is kijken we of er nog vragen zijn die we klassikaal willen bespreken. 
timer
2:00
Eerst 5 minuten voor jezelf, daarna 10 min overleggen - na 15 min. klassikaal
Daarna ruimte voor vragen eigen toets. 

Slide 24 - Diapositive