Cette leçon contient 45 diapositives, avec diapositives de texte et 2 vidéos.
La durée de la leçon est: 80 min
Éléments de cette leçon
Beweging'
Slide 1 - Diapositive
MN - Periode 4
Welkom klas v2H
Kauwgom uit!
Zitten met je 2tal!
max 4 lln aan tafel!
- Tassen voorin/in de vakken.
- Chromebook op tafel
- Etui op tafel
- Oortjes
- Aantekeningen schrift
Slide 2 - Diapositive
Lesplanning
Planning doornemen
Terugblik vorige les
Opdracht skelet
Aan de slag! (WB opdr. + Werkstukkaart 2)
TK. Spieren bespreken
TK: Ademhaling
Afsluiting van de les
Doelen:
Aan het eind van deze les is Werkstukkaart 2 af + verwerkt in je site (opdracht 2, P.O. verslag overslaan)
Aan het eind van deze les is het Logboek bij Werkstukkaart 1 + 2 bijgewerkt
Ik benoem de naam, opbouw en functie van de organen van het skelet en spierstelsel bij dieren en mensen.
Ik benoem het verschil tussen spierpijn en spierkrampen.
Slide 3 - Diapositive
Slide 4 - Diapositive
Vorige les....
Introductie werkstuk/module
Werkstukkaart 1 verwerkt in de website (mindmap, weetjes, plaatjes sport)
Even checken....
Waar ging de module over?
Wat was het werkstuk?
Hoe vaak telt het werkstuk mee?
Wat moet je inleveren voor het werkstuk?
Hoeveel toetsen krijg je deze module?
Slide 5 - Diapositive
Leerdoelen:
Je noemt de namen van botten in een gegeven afbeelding.
Je benoemt welke orgaanstelsels samenwerken om te bewegen.
Je legt uit dat er verschillende typen botverbindingen en gewrichten zijn, hoe deze werken en je kunt er voorbeelden van noemen.
Je beschrijft de vier functies van het skelet.
Maak aantekeningen!
Slide 6 - Diapositive
Het Skelet
4 Functies skelet:
- Bescherming
- Beweging
- Stevigheid
- Vorm
Onderdelen skelet
Slide 7 - Diapositive
Gewrichten
Bot verbindingen
Samenstelling botten
Slide 8 - Diapositive
dashboard.blooket.com
Slide 9 - Lien
Zelfstandig werken
Lees de TK. Skelet nog eens goed door.
Maak de WB opdrachten 1 t/m 13
Samenwerken
Klaar? Werkstuk kaart 2+3 maken
Theorie kaart spieren samenvatten voordat je 3 gaat doen... uploaden
Slide 10 - Diapositive
sites.google.com
Slide 11 - Lien
Zijn er nog vragen over de les-/leerstof over het skelet?
Dit is als het goed is af:
- Werkstukkaart 1 + 2
- Knip/plak blad skelet
- TK. - skelet WB opdrachten
Slide 12 - Diapositive
Leerdoelen:
Je legt uit hoe spieren zijn opgebouwd, werken en vast zitten aan het skelet.
Je benoemt wat de functie is van spieren en pezen is en verklaart hoe spieren samenwerken.
Je benoemt het verschil tussen willekeurig en onwillekeurige spieren.
Je beschrijft wat spierpijn en spierkramp is
Slide 13 - Diapositive
Slide 14 - Vidéo
Opbouw spier
BODY-WORLD Amsterdam
Slide 15 - Diapositive
Antagonisten
Willekeurige- en onwillekeurige spieren
Spierpijn + Spierkramp
Als er veel afvalstoffen in de spier achterblijven, krijg je spierpijn.
Spierkramp, ontstaat als alle spierbundels in een spier tegelijk maximaal samentrekken. Als de spier zich dan niet uit zichzelf kan ontspannen en samengetrokken blijft, heb je kramp.
De spieren die bij het bewegen van een bot een tegengestelde beweging veroorzaken
Bijv. Triceps / Biceps
Slide 16 - Diapositive
Slide 17 - Diapositive
Verdieping: Gevaar van snelle spiergroei m.b.v. anabolen
Slide 18 - Diapositive
Slide 19 - Vidéo
Slide 20 - Diapositive
Invloed van roken op je longen
Longkanker en COPD
ademhalingsproblemen, zoals benauwdheid, piepend ademhalen, hoesten en astma-aanvallen.
Slide 21 - Diapositive
Huiswerk voor komende maandag
Werkstukkaart 3 en praktijkkaart 3 af en verwerkt in de website
WB opdrachten 14 t/m 18 Spieren maken
Slide 22 - Diapositive
Afsluiting:
Hoe was de werkhouding?
Wat hebben we gedaan deze les?
Lesdoelen behaald?
Quizizz Botten & Spieren
Doelen:
Aan het eind van deze les is Werkstukkaart 2 af + verwerkt in je site
Aan het eind van deze les is het Logboek bij Werkstukkaart 1 + 2 bijgewerkt
Ik benoem de naam, opbouw en functie van de organen van het skelet en spierstelsel bij dieren en mensen.
Ik benoem het verschil tussen spierpijn en spierkrampen.
Slide 23 - Diapositive
MN - Periode 4
Welkom klas v2H
Kauwgom uit!
Zitten met je 2tal!
max 4 lln aan tafel!
- Tassen voorin/in de vakken.
- Chromebook op tafel
- Etui op tafel
- Oortjes
- Aantekeningen schrift
Slide 24 - Diapositive
Lesplanning
Terugblik vorige les
Aan de slag! (WB)
Afsluiting van de les
Slide 25 - Diapositive
Wat is de Afstandseenheid tussen meter en kilometer?
van m/s naar km/h is KEER 3,6.
van km/h naar m/s is DELEN door 3,6.
Slide 26 - Diapositive
Slide 27 - Diapositive
voorbeelden
Een auto kan een snelheid van 295 kilometer per uur halen, afgekort 295 km/h. Dit betekend dat de auto in een uur 295 kilometer aflegt.
Een hardloper legt ongeveer 10 meter per seconde af, afgekort is dat 10 m/s. Dat betekent dat de hardloper 10 meter aflegt in 1 seconde
Slide 28 - Diapositive
Een fietser rijdt 15 m/s. Reken dit om naar km/h.
15 m/s × 3,6 = 54 km/h
Slide 29 - Diapositive
In duo werken
Werken in het boekje. Maak vraag 40 t/m 50 (blz 20 t/m 21
Werken op fluisterend niveau !
timer
30:00
Slide 30 - Diapositive
MN - Periode 4
Welkom klas v2H
Kauwgom uit!
Zitten met je 2tal!
max 4 lln aan tafel!
- Tassen voorin/in de vakken.
- Chromebook op tafel
- Etui op tafel
- Oortjes
- Aantekeningen schrift
Slide 31 - Diapositive
Lesplanning
Terugblik vorige les
Aan de slag! (WB)
Intro PK
Afsluiting van de les
Slide 32 - Diapositive
Aan de slag
Maak werkboek: Hoofdstuk 5 opdracht 56 t/m 63
BLZ 24- 25
Je mag in DUO werken, maar wel fluisterend !
Klaar??
Ga verder met werkstukkaart 6 + 7
timer
5:00
Slide 33 - Diapositive
Slide 34 - Diapositive
Slide 35 - Diapositive
MN - Periode 4
Welkom klas v2H
Kauwgom uit!
Zitten met je 2tal!
max 4 lln aan tafel!
- Tassen voorin/in de vakken.
- Chromebook op tafel
- Etui op tafel
- Oortjes
- Aantekeningen schrift
Slide 36 - Diapositive
Leerdoelen
Berekenen van Fz=m x 9,81 m/s
Soorten krachten kunnen benoemen en een aantal kunnen tekenen.
Slide 37 - Diapositive
Wat moet je inleveren
Praktijkkaart: tot en met BLZ 6 (dus t/m opdracht 16)
Slide 38 - Diapositive
Slide 39 - Diapositive
Slide 40 - Diapositive
Vanessa zwemt in een zwembad. Ze weegt 55 KG. Tijdens het zwemmen oefent ze een spierkracht van 90 N uit. De wrijvingskracht van het water tegen haar lichaam is 70 N