Les 3: Water in Nederland (deel 1)

Startklaar
       
      Telefoon in het zakkie 
      Laptop in de tas
      Map en pen op tafel
       
      
timer
5:00
1 / 23
suivant
Slide 1: Diapositive
AardrijkskundeMiddelbare schoolhavo, vwoLeerjaar 1

Cette leçon contient 23 diapositives, avec diapositives de texte.

Éléments de cette leçon

Startklaar
       
      Telefoon in het zakkie 
      Laptop in de tas
      Map en pen op tafel
       
      
timer
5:00

Slide 1 - Diapositive

Wat is er gebeurd?

Slide 2 - Diapositive

Unit 3: Leven met water
ATL: Creative-thinking skills
Related concepts: Cause and consequence
Key concept: Systems
Hoe kunnen wij veilig en duurzaam leven met water in Nederland? 
Global context: Scientific and technological innovation
Learner Profile:Knowleadgable/geïnformeerd

Slide 3 - Diapositive

Programma
  • Terugblik opdracht
  • Uitleg over SA
  • Film + opdrachten: water in NL 

Slide 4 - Diapositive

Periode 3
1
2
3
4
5
6
Nabespreking toets
uitval :( 
Introductie + topografie
Meivakantie
Meivakantie
kringloop van water + rivieren
7
8
9
10
11
12
Water in NL
Water in NL
Water in het Midden-Oosten en China
FA
SA
SA 

Slide 5 - Diapositive

Deze periode leer je bij AK:
- De kringloop van water
- Leven met water in Nederland

Vergelijken met:
- leven met water in het Midden-Oosten en China  
Unit 3: Leven met water
Hoe kunnen wij veilig en duurzaam leven met water in Nederland? 
MHV examenonderwerp!

Slide 6 - Diapositive

Terugblik
  • Plaats de begrippen op de juiste plek  
  • Probeer het eerst zonder aantekeningen
timer
3:00

Slide 7 - Diapositive

Leerdoelen
Aan het einde van de les:
  • Heb je een beeld hoe Nederland waterland eruit ziet 
  • Weet je waar het gevaar van water vandaan komt
  • Weet je wat Nederlands al hebben gedaan om overstromingen tegen te gaan

Slide 8 - Diapositive

Summative Assessment
  • Praktische opdracht - werkt individueel
  • Tijdens lessen werk je in stilte aan een expert opdracht
  • Ter voorbereiding leer je de lesstof en oefen je met economie sommen. 
  • Enige hulpmiddel dat je mag gebruiken zijn je eigen aantekeningen

Slide 9 - Diapositive

Waar is het gevaar?
Water vanuit:
Zee, rivieren en neerslag! 


Slide 10 - Diapositive

Wat doen Nederlanders tegen het water?

Slide 11 - Diapositive

Wat doen Nederlanders tegen het water?
Dijken
Terp
Polders
Sluis
Geveltuin
Meer ruimte voor de rivier

Slide 12 - Diapositive

Polder

Slide 13 - Diapositive

Sluis

Slide 14 - Diapositive

Opdracht
  • Gaan strakt een video kijken van 30 minuten
  • Hier maken we vragen bij
  • Lezen eerst de opdracht samen door 

Slide 15 - Diapositive

Belangrijke woorden uit de video

Slide 16 - Diapositive

Afsluitdijk
zout water
zoet water

Slide 17 - Diapositive

NAP
Gemiddelde hoogte van de zeespiegel

Slide 18 - Diapositive

Dijkring

Slide 19 - Diapositive

Slide 20 - Lien

Leerdoelen check
Aan het einde van de les:
  • Heb je een beeld hoe Nederland waterland eruit ziet 
  • Weet je waar het gevaar van water vandaan komt
  • Weet je wat Nederlands al hebben gedaan om overstromingen tegen te gaan

Slide 21 - Diapositive

Leerdoelen check
Hoe zou jij Nederland Waterland omschrijven aan iemand die nog nooit in Nederland is geweest? 

Slide 22 - Diapositive

Periode 3
1
2
3
4
5
6
Nabespreking toets
uitval :( 
Introductie + topografie
Meivakantie
Meivakantie
kringloop van water + rivieren
7
8
9
10
11
12
Water in NL
Water in NL
Water in het Midden-Oosten en China
FA
SA
SA 

Slide 23 - Diapositive