Les 21 lezen (inleiding, middenstuk en slot)

Welkom!
Ga naar je plek, pak je spullen en begin aan de startopdracht.
Startopdracht: lees in je leesboek
- Lesboek Nieuw Nederlands
- Leesboek
- Schrift en pen
timer
15:00
1 / 21
suivant
Slide 1: Diapositive
NederlandsMiddelbare schoolvmbo kLeerjaar 1

Cette leçon contient 21 diapositives, avec diapositives de texte et 1 vidéo.

time-iconLa durée de la leçon est: 70 min

Éléments de cette leçon

Welkom!
Ga naar je plek, pak je spullen en begin aan de startopdracht.
Startopdracht: lees in je leesboek
- Lesboek Nieuw Nederlands
- Leesboek
- Schrift en pen
timer
15:00

Slide 1 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Jeugdjournaal
Bedenk 2 inhoudelijke vragen...
(Waarop je zelf ook het antwoord weet)

Slide 2 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Wat gaan we doen?
1. Lesdoelen en mededelingen
2. Terugblik
3. Inleiding, middenstuk en slot
4. Aan de slag
5. Huiswerk en evaluatie 


Slide 3 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Mededelingen
Zijn er dingen die ik moet weten? 

Slide 4 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Terugblik (lesdoel)
Ik weet waar paragraaf 1 tot en met 4 over gaat en kan deze informatie gebruiken.

Slide 5 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Woordraadstrategieën 
1. Een synoniem zoeken. 
2. Een omschrijving zoeken.
3. Een voorbeeld zoeken. 

Slide 6 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Het onderwerp
Waar de tekst over gaat

Als je oriënterend leest, kun je het onderwerp achterhalen
blz. 15
Vraag: waar gaat deze tekst over? 

Slide 7 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoofdgedachte
Het belangrijkste van de tekst in 1 zin samengevat, noem je de hoofdgedachte. 

Slide 8 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Hoe vind je de hoofdgedachte?
1. Bepaal het onderwerp.
2. Lees de tekst precies.
3. Kijk aan het begin of eind van de tekst of hij er al staat.
4. Beantwoord: wat is het belangrijkste wat in de tekst over het onderwerp wordt gezegd? 

Slide 9 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Tekstdoelen
Wat wil de schrijver bereiken met zijn tekst?
Informeren: dat je iets te weten komt
Instrueren: dat je leert hoe je iets moet doen
Overtuigen: dat je zijn mening overneemt

Slide 10 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Tekstsoort
Wat voor soort tekst hoort bij het tekstdoel?
Informeren: nieuwsbericht, schoolboek of een verslag
Instrueren: gebruiksaanwijzing of spelregels
Overtuigen: een recensie of een bespreking van een boek of film

Slide 11 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Opdrachten maken
De verwerkingsopdracht bij de tekst ratten

Slide 12 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesdoel
Ik kan de inleiding, het middenstuk en het slot van een tekst herkennen.

Slide 13 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Paragraaf 5
Blz. 32
1 - de inleiding (kennismaken)
2 - het middenstuk (informatie)
3 - het slot (herhaling)

Slide 14 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Slide 15 - Vidéo

Vanaf 47 seconden

Zelfstandig werken
  • Je werkt in stilte.
  • Maak opdr: 1 en 2 van blz. 32 en 33
Heb je vragen? Steek je hand op.
Klaar? Ga lezen in je leesboek of ga aan de slag in Numo.

timer
10:00

Slide 16 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Fluisterend samenwerken
  • Je werkt fluisterend.
  • Maak opdr: 1 en 2 van blz. 32 en 33
  • Heb je vragen? Steek je hand op.
  • Klaar? Ga lezen in je leesboek of ga aan de slag in Numo.
timer
5:00

Slide 17 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Huiswerk
Maak opdr: 1 en 2 van blz. 32 en 33

Slide 18 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Lesdoel
Ik kan de inleiding, het middenstuk en het slot van een tekst herkennen.

Slide 19 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Pecha Kucha
We hebben een pecha kucha!
1
timer
10:00

Slide 20 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions

Evaluatie
Wat heb je geleerd deze les?
Wat ging er goed?
Wat kan beter?

Slide 21 - Diapositive

Cet élément n'a pas d'instructions