cross

Prijzen omrekenen

PRIJZEN OMREKENEN
1 / 10
volgende
Slide 1: Tekstslide
EconomieMiddelbare schoolvmbo t, mavoLeerjaar 3,4

In deze les zitten 10 slides, met interactieve quizzen, tekstslides en 1 video.

time-iconLesduur is: 15 min

Introductie

Je kunt prijzen van goederen met elkaar vergelijken door ze om te rekenen naar eenzelfde eenheid van gewicht.

Onderdelen in deze les

PRIJZEN OMREKENEN

Slide 1 - Tekstslide

Leerdoelen
Je kunt prijzen van goederen met elkaar vergelijken door ze om te rekenen naar eenzelfde eenheid van gewicht.

Slide 2 - Tekstslide

Producten kunnen verschillen in prijs en gewicht. Om de prijzen goed met elkaar te kunnen vergelijken, moet je alle prijzen naar een prijs per standaardgewicht omrekenen.

Slide 3 - Tekstslide

Voorbeeld
Een reep chocola van Verkade kost € 0,95 voor 75 gram. Hoeveel kost 100 gram?

stap 1: de prijs per gram
stap 2: vermenigvuldigen met het aantal gram waarvan de de prijs wilt weten

Dus: (0,95 : 75) x 100 = € 1,27

Slide 4 - Tekstslide

Slide 5 - Video

Nu jij!

Slide 6 - Tekstslide

Een reep chocola van Verkade kost € 0,95 voor 75 gram. Hoeveel kost 100 gram?
A
€ 1,26
B
€ 1,27
C
€ 0,71
D
€ 0,70

Slide 7 - Quizvraag

Je betaalt € 0,59 voor een kilo suiker. Wat kost een pak van 1,5 kilo?
A
€ 0,39
B
€ 0,59
C
€ 0,89
D
€ 1,06

Slide 8 - Quizvraag

Timo koopt in de supermarkt een pakje kipfilet. Op de verpakking staan twee prijzen: de prijs per kilo: € 8,00, en het bedrag dat Timo moet betalen. In het pakje zit 165 gram kipfilet.

Reken uit hoeveel Timo moet betalen.

Slide 9 - Open vraag

Welke reep chocola is het duurst?

(reken alles eerst om naar 100 gram!)

Slide 10 - Open vraag