lesplan

Lesplan Move It! 2026

Wil je met dit lesplan aan de slag? Klik op de knop hieronder om een eigen kopie te maken in 'Mijn Lessen'. Vervolgens kun je de lessen aanpassen naar jouw wensen.

Toolbox Move It! 2026

Doel van de les
• Leerlingen begrijpen wat Move It! is.
• Leerlingen maken kennis met:
o het orkest
o de dansers
o het artistieke concept
o de muziek
• Leerlingen voelen: dit is een echte voorstelling en wij zijn onderdeel van iets groots.

Duur: 45–60 minuten
Benodigd: Digibord/beamer + geluid

Lesopbouw

1. Start – Wat is Move It? (5 minuten)
Video 1: Over Move It!
Vragen aan de klas:
• Wat lijkt je leuk aan meedoen met Move It!?
• Wat vind je spannend?
• Waar ben je nieuwsgierig naar?
• Wat verwacht je van jezelf?

2. Wie doen er mee? (10 minuten)
Video 2: Intro Noord Nederlands Orkest
Vraag aan de klas:
• Hoe zou het voelen om te dansen of spelen op live muziek door een groot orkest?
Video 3: Intro Club Guy & Roni
Vraag aan de klas:
• Wat denk je dat dansers moeten kunnen?

3. Het concept – Waar gaat de voorstelling over? (10–15
minuten)
Video 4: Intro concept (Ada & Shara)
Vragen aan de klas:
• Waar voel jij vrijheid?
• Wanneer bots jij met regels en verwachtingen?
• Wat helpt jou als je het moeilijk hebt?

4. De muziek – Wat hoor je? (10 minuten)
Video 5: Intro muziek (Marcel)
Vragen aan de klas:
• Hoe voelt deze muziek voor jou?
• Wat zie je voor je als je deze muziek hoort?

Link naar Spotify: https://open.spotify.com/album/2rDGSx0x32946XliHrB9EU?si=pQhO4ZnXRftkb5BhORrlA

5. Keuzemoment – Dans of Muziek (10–15 minuten)
Video: Intro dans óf Intro muziekles
Afhankelijk van wat de klas gaat doen.

Als het een dansgroep is (video 6a):
Vragen aan de groep:
• Wat vind je spannend aan bewegen?
• Wanneer voel jij je vrij in je lichaam?
• Wat wil je laten zien zonder woorden?

Als het een muziekgroep is (video 6b):
Vragen aan de groep:
• Wat is muziek eigenlijk voor jou?
• Kun je muziek maken zonder een instrument?
• Welke geluiden hoor je elke dag, maar noem je geen muziek?