Messcherp les 1

Messcherp les 1
Culturele aspecten
1 / 24
volgende
Slide 1: Tekstslide
Mens & MaatschappijMiddelbare schoolvmbo lwoo, b, kLeerjaar 1,2

In deze les zitten 24 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 50 min

Onderdelen in deze les

Messcherp les 1
Culturele aspecten

Slide 1 - Tekstslide

Leerdoel
De leerling kan uitleggen dat mensen bij een subcultuur (willen) horen en dat elke subcultuur invloed heeft op het gedrag.

Slide 2 - Tekstslide

Planning
Inleiding: Nieuwsbericht
Kern:          Hier en nu          
       Ruimte  
Tijd  
Afsluiting: Persoonlijk       

Slide 3 - Tekstslide

Nieuwsbericht

Slide 4 - Tekstslide

Wat voel je?

Slide 5 - Woordweb

Waar denk je aan?

Slide 6 - Woordweb

Hier en nu

Slide 7 - Tekstslide

Hoe belangrijk is sociale status?
A
Heel belangrijk
B
Een beetje belangrijk
C
Nauwelijks belangrijk
D
Niet belangrijk

Slide 8 - Quizvraag

Hoe belangrijk is geld?
A
Heel belangrijk
B
Een beetje belangrijk
C
Nauwelijks belangrijk
D
Niet belangrijk

Slide 9 - Quizvraag

Drillrap

Slide 10 - Tekstslide

Wat is jouw mening over drillrap?
Denken-delen-uitwisselen

Slide 11 - Tekstslide

Uitwisselen

Slide 12 - Open vraag

Ruimte

Slide 13 - Tekstslide

Ping pong
In tweetallen
Om de beurt een woord zeggen
Antwoord geven op de volgende vragen:

Slide 14 - Tekstslide

Waar speelt Drillrap zich af?
In welke culturen speelt Drillrap zich af?

Slide 15 - Tekstslide

Waar?

Slide 16 - Woordweb

Culturen

Slide 17 - Woordweb

Tijd

Slide 18 - Tekstslide

Is mesgeweld alleen iets van nu?
Maak het werkblad!

Slide 19 - Tekstslide

Wanneer? Wat? 
1700: Volkse duel met mes (degen)
17e – 18e eeuw: Gevechten met een groep, met mes (degen)
1800-1970: Gevechten met een groep, zonder mes (vuisten)


Slide 20 - Tekstslide

1970-2010: Individuele gevechten, met mes (zakmes, vlindermes)
2010-nu: Zowel gevechten met een groep als individueel, met mes (machete, keukenmes)

Slide 21 - Tekstslide

Persoonlijk
Conclusie: Plakker parade!
Heeft de drillrap invloed op bepaalde groepen mensen en wat zijn de gevolgen hiervan?

Slide 22 - Tekstslide

Leerdoel gehaald?
De leerling kan uitleggen dat mensen bij een subcultuur (willen) horen en dat elke subcultuur invloed heeft op het gedrag.

Slide 23 - Tekstslide

Vragen voor les 2 of voor de wijkagent?

Slide 24 - Open vraag