Mentoraat OA leerjaar 2 week 10 dinsdag

Mentoraat OA leerjaar 2
Week 11
Benodigdheden student: 
  • Lesbrief mentoraat week 11
1 / 18
volgende
Slide 1: Tekstslide
WelzijnMBOStudiejaar 2

In deze les zitten 18 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

Onderdelen in deze les

Mentoraat OA leerjaar 2
Week 11
Benodigdheden student: 
  • Lesbrief mentoraat week 11

Slide 1 - Tekstslide

Lesinhoud
  • Opdracht 'Ervaren'
  • Opdracht 'Je sociale brein' 
  • Opdracht 'Je spiegelneuronen gebruiken'
  • Evaluatie lesdoel

Slide 2 - Tekstslide

Doel van de les

  • Aan het eind  van de les heb je inzicht hoe de hersenen werken en in formatie doorgeven.
  • Weet je dat er verbindingen tussen neuronen ontstaan als je bepaalde activiteiten vaak herhaalt.
  • Weet je wat spiegelneuronen zijn en kennen jullie de functie hiervan.
  • Gebruik je spiegelneuronen om emoties in gezichten te 'lezen'.

Slide 3 - Tekstslide

Inleiding
Hoe sociaal ben je? Kun je goed met anderen omgaan of heb je vaak ruzie? Goed kunnen omgaan met anderen is belangrijk. Niet alleen in je privéleven, maar ook op je stage of werk. Maar hoe kan het dat je sociaal bent en met anderen kunt omgaan? Dat heeft met jouzelf en jouw hersenen te maken.

Slide 4 - Tekstslide

Opdracht 'ervaren'
  • Iedere student typt 2 zinnen over zichzelf die niet waar zijn en 1 zin  die wel waar is.
  • Bijvoorbeeld: Ik sport graag, ik ben goed in vreemde talen en ik kook graag.
timer
2:00

Slide 5 - Tekstslide

Opdracht 'ervaren'
Vervolgens leest een aantal studenten de 3 zinnen voor. De andere studenten proberen d.m.v. vragen te stellen er achter te komen welke zinnen niet waar zijn en welke wel waar is.

Hoe zijn jullie erachter gekomen wat waar / niet waar is?

Slide 6 - Tekstslide

Opdracht 'Je sociale brein':
  • Lees klassikaal tekst van lesbrief mentoraat week 3 op blz. 2 & 3 
timer
5:00

Slide 7 - Tekstslide

Welke informatie, die je hebt gelezen vond je interessant?

Slide 8 - Open vraag

Welke informatie was nieuw voor je?

Slide 9 - Open vraag

Opdracht 'Je spiegelneuronen gebruiken'
Bekijk  individueel op blz. 4 & 5 van de lesbrief de gezichtsuitdrukkingen van de verschillende personen. Probeer te ontdekken welke emoties bij de verschillende personen passen. Gebruik de emoties, die op bladzijde 4 staan.
timer
5:00

Slide 10 - Tekstslide

Antwoorden
1. boos-ontevreden                                      11. vrolijk-uitbundig
2. walging-afkeur                                          12. trots
3. vrolijk-blij-geluk 
4.boos-agressief
5. verbazing                                                      NB. 1-6 kunnen eventueel omgewisseld worden!
6. teleurgesteld
7. bezorgd-moedeloos
8. schrik-angst
9. verdriet
10. spijt-iets stoms gedaan

Slide 11 - Tekstslide

Wie had moeite met de vorige opdracht? Typ hieronder jouw naam!

Slide 12 - Open vraag

Waarom is het belangrijk dat je emoties van anderen in hun gezichtsuitdrukking kunt herkennen?

Slide 13 - Open vraag

Noem nog een aantal dingen waaraan je emoties kunt aflezen.

Slide 14 - Woordweb

Op welke manier bepaal jezelf waarop je brein zich ontwikkelt?

Slide 15 - Open vraag

Evaluatie lesdoel
  • Aan het eind van de les heb je inzicht hoe de hersenen werken en in formatie doorgeven.
  • Weet je dat er verbindingen tussen neuronen ontstaan als je bepaalde activiteiten vaak herhaalt.
  • Weet je wat spiegelneuronen zijn en kennen jullie de functie hiervan.
  • Gebruik je spiegelneuronen om emoties in gezichten te 'lezen'.

Doel behaald?

Slide 16 - Tekstslide

Huiswerk
NVT

Slide 17 - Tekstslide

Vooruitblik

Slide 18 - Tekstslide