LES 1 - VOORAF

1 / 24
volgende
Slide 1: Tekstslide
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 2

In deze les zitten 24 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 90 min

Onderdelen in deze les

Slide 1 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

              Startklaar
  • Op je plek zitten 
  • Telefoon in het Zakkie 
  • Jas over de stoel, oortjes in de tas, tas op de grond
  • Schoolspullen op tafel: Boek, Chromebook, JdW-map, etui 
timer
3:00

Slide 2 - Tekstslide

1. Startklaar
Bij de start van iedere les verwelkomt de docent de leerlingen bij de ingang van de deur, noemt leerlingen bij naam, maakt oogcontact en besteedt aandacht aan hun welbevinden. De docent geeft het goede voorbeeld en spreekt hoge verwachtingen uit voor het verloop van de les door succescriteria op gewenst gedrag, schooltaal en effectief leren te benoemen. De leerlingen zijn startklaar: ingelogd in LessonUp, telefoons opgeborgen in het Zakkie, en JdW-map op tafel.
JdW-kijkwijzer
Lesopbouw:

  1. Vooraf:
    Startklaar, Voorkennis activeren, Formatief Handelen

  2. Instructie:
    Leerdoelgericht werken, Inclusieve didactiek, Concrete en herkenbare voorbeelden, Formatief Handelen

  3. Toepassing:
    Actieve verwerking, Formatief handelen 

  4. Evaluatie:
    Afsluiting

Slide 3 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Inleiding
Wil je een bijbaantje maar ben je nog te jong?
Niet getreurd. Er zijn vele andere manieren om geld te verdienen. Je kunt bijvoorbeeld honden uitlaten, auto's wassen of boodschappen doen voor mensen.

Zo kun je als je nog niet mag werken, toch geld verdienen!

Slide 4 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • kan ik een aantal stellingen over de tekst beantwoorden.
  • kan ik aangeven welke woorden in de tekst ik nog niet ken.
  • ken ik de betekenis van moeilijke woorden in de tekst.

Slide 5 - Tekstslide

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Waar denk je aan bij
'Geld, baantjes en uitgaven'

Slide 6 - Woordweb

Deze slide heeft geen instructies

Voorkennis activeren


Er volgen zo een aantal stellingen over jongeren en geld. 
Geef steeds aan wat jij denkt. 

Slide 7 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Uit het Nibud-Scholierenonderzoek blijkt dat 67% van de scholieren weleens geld leent.
Dit wist ik.
Dit wist ik niet.

Slide 8 - Poll

Deze slide heeft geen instructies

Voor oppassen kun je (als scholier) tussen de €2,65 en €4 per uur vragen.
Dit wist ik.
Dit wist ik niet.

Slide 9 - Poll

Deze slide heeft geen instructies

Bij krantenwijken of bij boeren word je niet betaald per uur, maar krijg je vaak een bedrag per krant of per kilo geplukt fruit.
Dit wist ik.
Dit wist ik niet.

Slide 10 - Poll

Deze slide heeft geen instructies

Van alle middelbare scholieren krijgt ongeveer 88% zakgeld.
Dit wist ik.
Dit wist ik niet.

Slide 11 - Poll

Deze slide heeft geen instructies

Jongeren geven het vaakst geld uit aan snoep en snacks.
A
Waar
B
Niet waar

Slide 12 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Zwart werken (en dus geen belasting betalen) is verboden.
A
Waar
B
Niet waar

Slide 13 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Jongeren van 13 en 14 jaar mogen zelf kranten bezorgen.
A
Waar
B
Niet waar

Slide 14 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Jongeren van 13 en 14 jaar mogen geen dingen tillen die zwaarder zijn dan 10 kilo.
A
Waar
B
Niet waar

Slide 15 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Vanaf je vijftiende moet je ten minste het minimumloon verdienen.
A
Waar
B
Niet waar

Slide 16 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Met zakgeld kun je goed oefenen in hoe je het beste om kunt gaan met geld.
Eens
Oneens

Slide 17 - Poll

Deze slide heeft geen instructies

Mensen die op jonge leeftijd leren hoe ze met geld om moeten gaan, komen later minder vaak in de financiële problemen.
Eens
Oneens

Slide 18 - Poll

Deze slide heeft geen instructies

Lezen


We lezen de tekst nu gezamenlijk.
Zet een streep onder de woorden die je niet kent.

Slide 19 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Vul hier de woorden in die
je onderstreept hebt
in de tekst.

Slide 20 - Woordweb

Deze slide heeft geen instructies

Aan de slag!
Je maakt zelfstandig het werkblad dat je hiernaast ziet. 
Je noteert de betekenis van het woord, en maakt een zin met het woord.

Heb je geen woorden onderstreept dan doe je dit uit je hoofd.

Heb je wel woorden onderstreept dan mag je Google gebruiken

Slide 21 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

BEGRIPPEN UIT DEZE LES
getreurd
baan
echter
allerlei
klusjes
karweitjes
verfrissend
onkruid
wieden
schoffel
buurt
scholieren-
 onderzoek
financiële
 problemen

Slide 22 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Welk cijfer zou je jezelf geven voor aandacht tijdens deze les?
010

Slide 23 - Poll

Deze slide heeft geen instructies

Ben je blij met het resultaat?
😒🙁😐🙂😃

Slide 24 - Poll

Deze slide heeft geen instructies