Les 1 Muzisch creatief 1

Les 1 Muzisch creatief 1
1 / 31
volgende
Slide 1: Tekstslide
CreatiefMBOStudiejaar 1

In deze les zitten 31 slides, met interactieve quiz en tekstslides.

time-iconLesduur is: 60 min

Onderdelen in deze les

Les 1 Muzisch creatief 1

Slide 1 - Tekstslide

Welkom bij proefstuderen MZ!
Hang je jas op 
aan de kapstok.
Kies een krukje 
aan een tafel.
Doe je oortjes uit en
 zet je telefoon op stil.

Slide 2 - Tekstslide

Wat gaan we doen?
kennismaken met elkaar
Introductie Muzisch creatief 1
Afspraken+ Leerdoelen + leermiddelen 
0 meting + overeenkomsten race
Gezelschapspellen carrousel 
Evaluatie spellen + vooruitblik les 2





Slide 3 - Tekstslide

Afspraken met elkaar
In het crea lokaal eten en drinken we buiten de deur. Afsluitbaar flesje drinken mag wel.
Wil je naar de wc? Vraag dat eerst aan mij.
Telefoons staan op stil & tijdens uitleg uit het zicht. Verwacht je een telefoontje? Geef dat aan bij mij
We luisteren naar elkaar wanneer iemand praat. We hebben respect voor elkaar, helpen elkaar en ruimen samen op.

Slide 4 - Tekstslide

Spelregels  "Levend Kwartet"
Er komen zo verschillende vragen in beeld. 
Zoek medestudenten op die hetzelfde antwoord hebben als jij op de vraag. Ga bij elkaar staan en vorm een groepje. Verzamel alle studenten met hetzelfde antwoord bij elkaar binnen de gegeven tijd!
 Kun je niemand vinden? Ga bij iemand staan die het dichtst in de buurt komt van de opdracht ( lijkt op..)

Slide 5 - Tekstslide

Kwartet opdrachten
timer
1:00
  1. Zoek: klasgenoten uit jouw eigen stad! (in de buurt)
  2. Zoek: klasgenoten met dezelfde muzieksmaak
  3. Zoek: klasgenoten met dezelfde kleur sokken aan als jij!
  4. Zoek: klasgenoten met dezelfde oogkleur als jij
  5. Zoek: klasgenoten met dezelfde gezin samenstelling als jij
  6. Zoek: klasgenoten met dezelfde interesse voor BPV plek als die van jou (doelgroep, organisatie)

Slide 6 - Tekstslide

Kennismaken (10 min)

Slide 7 - Tekstslide

Spel: Ik hou van... ( 3min)
Staan wanneer...
je hand omhoog wanneer....
Zitten wanneer...

Slide 8 - Tekstslide

Wat rijmt er op.... Jouw Naam?
We gaan een namen rondje doen met behulp van dit balletje.

Bedenk voor jezelf een kwaliteit/kenmerk wat rijmt op jouw naam en bij jouw past. ( 3 min)
Kun je er niet goed opkomen? 
Iets grappigs mag ook!
Kun je niet iets bedenken dat rijmt? Dan mag je google inzetten.
timer
3:00

Slide 9 - Tekstslide

introductie training  muzisch creatief
Onderdeel Ik ondersteun de cliënt bij participatie: In deze beroepstaak leer je hoe je de cliënt kunt ondersteunen bij het deelnemen aan de maatschappij. Je leert hoe je de cliënt kunt helpen bij het vinden van passende activiteiten en hoe je hem of haar kunt motiveren om deze activiteiten uit te voeren. 

Je maakt in deze training kennis met de verschillende muzisch creatieve activiteiten bijvoorbeeld: kunst en cultuuractiviteiten en zintuigprikkelende activiteiten en je gaat ook zelf ervaren welke materialen en middelen je hiervoor kunt inzetten.

Slide 10 - Tekstslide

Leerdoelen Muzisch creatief
Je toont zelf vaardig te zijn in een aantal muzische vaardigheden en/of kunt anderen daarvoor inzetten en kunt aangeven welke middelen je ervoor nodig hebt.
• Je kunt de juiste materialen en middelen in te zetten bij een eenvoudige muzisch creatieve activiteit
• Je kunt een aantal muzisch creatieve activiteiten inzetten om contact te maken met de cliënt
• Je kunt instructie geven bij de uitvoering van een eenvoudige muzisch creatieve activiteit bij clienten

Slide 11 - Tekstslide

Leermiddelen
Je boek: methodisch begeleiden
Verder gaan we vooral activiteiten doen en ervaren die te maken hebben met creativiteit en h
et aanvullen van jouw portfolio als begeleider.
Motivatie & actieve leerhouding zijn nodig in deze training! :)

Slide 12 - Tekstslide

0- meting
Waar sta jij als je denkt aan je eigen creatieve denkvermogen?
0 = weinig  creatief denkvermogen
10 = Veel tot breed creatief denkvermogen
Leg je antwoord uit & overleg met de persoon waar je naast staat

Slide 13 - Tekstslide

Soorten activiteiten?

Slide 14 - Woordweb

Soorten activiteiten
  1. Drama
  2. Muziek
  3. Dans
  4. Audiovisuele activiteiten
  5. Beeldend vormen
  6. Natuur + buiten activiteiten
  7. Sport en spel activiteiten


Slide 15 - Tekstslide

Soorten spellen Overeenkomsten race
Om een creatieve activiteit te bedenken, kun je natuurlijk gebruik maken van bestaande spullen. En daar zijn spelletjes er 1 van. Spellen zijn een makkelijke manier om contact te maken met de ander, zorgen voor (ont)spanning, plezier en dwingen je om anders na te denken ( spelregels).
Nu zijn er superveel soorten spellen die je kunt doen, In duo's ga je een "overeenkomsten race" doen, wie haalt de finish? :)

Slide 16 - Tekstslide

soorten spellen
Bordspellen
kaartspellen
doe spellen
competitie spel
bal spel
raadspel
puzzel

Slide 17 - Tekstslide

Spellen carrousel
We gaan verschillende spellen ervaren. Lees eerst de spelregels voordat je begint met het spel.
Pas als het voor iedereen duidelijk is ga je beginnen met het spel. Help elkaar hierbij. 
Misschien ken jij al een spel, 
maar is het voor iemand anders wel nieuw, 
geef elkaar de tijd <3

Slide 18 - Tekstslide

Spellen carrousel 
  • We gaan in groepjes van 4/5 studenten verschillende soorten spellen spelen met elkaar.
  • Per spel heb je ongeveer 7 minuten de tijd.
  • Ben je klaar met een spel binnen de tijd? dan doe je nog een ronde!
  • Ben je nog niet klaar binnen de tijd, wint degene met de meeste punten.
timer
7:00

Slide 19 - Tekstslide

Pauze
jullie mogen kiezen
30 minuten aaneensluitend
of 15 minuten
en 15 minuten eerder stoppen met de les.

Slide 20 - Tekstslide

Nabespreken Caroussel 
  1. Hoe vond je het om "kort" kennis te maken met verschillende soorten spellen? leg je antwoord uit
  2. Welke sprak je het meeste aan en waarom?
  3. Welk spel het minst en waarom?
  4. Wat is het effect van een spel spelen op jou en op anderen?
  5. Op welke manier denk je dat je in je werk-stage, spel kan inzetten? 

Slide 21 - Tekstslide

Wat gaan we doen vandaag
Kennis maken met elkaar
Introductie Muzisch creatief 1
Afspraken+ Leerdoelen + leermiddelen
0 meting + overeenkomsten race
Gezelschapspellen carrousel
Evaluatie spellen
 Eigen creatief portfolio voorkant maken + start portfolio

Slide 22 - Tekstslide

collage maken over jezelf

Slide 23 - Tekstslide

Wat heb je nodig
• schaar
• groot leeg papier                      • lijmstift
• (restjes) papier, zowel effen (in verschillende kleuren) als met een patroon, afbeeldingen uit tijdschriften, teksten uit tijdschriften.
Probeer je gehele witte achtergrond op te  vullen en 
de tijd te nemen om alles waar jij jezelf in kan vinden
in je collage te verwerken :)!

Slide 24 - Tekstslide

Collage op je toekomstige stage
Zou je deze activiteit ook met verschillende doelgroepen kunnen doen?
Waarom wel en waarom niet?
Waar ligt de grens?

Slide 25 - Tekstslide

Creatief portfolio eindopdracht
We hebben nu les 1 gehad
je hebt kennis gemaakt met verschillende spellen, bordspel, doe spel, quiz, denkspel, kaartspel.
Voor je eindopdracht is het de bedoeling dat je van alle activiteiten in de lessen toevoegt aan je portfolio, met foto's en verslag.
Het verslag bestaat uit uitleg van de activiteit, jouw ervaring, en hoe je de activiteit zou kunnen gebruiken in het werkveld.

Slide 26 - Tekstslide

creatief portfolio eindopdracht
De voorkant van je portfolio heb je tijdens deze les gemaakt.
Deze mag je nu fotografen en digitaal toevoegen aan je portfolio.
Wat ga je nu doen.
  1. open een nieuw word document of Powerpoint ( dit mag je zelf kiezen)
  2. zet je naam, klas en student nummer op de voorkant.
  3. Maak een inhoudsopgave.
  4. Begin met je portfolio aan te vullen door je verslag legging te schrijven over activiteit 1 Spellen & activiteit 2 Collage

Slide 27 - Tekstslide

Hoe het moet ( verslag)
Deze les hebben we ..... activiteit gedaan We begonnen met ......
De regels waren..... Geef uitleg over de activiteit.
Mijn ervaring met de activiteit is ...
Ik vond het ( leuk, grappig, spannend, moeilijk) omdat...
na de activiteit heb ik geleerd dat ik .......
Ik zou deze activiteit kunnen inzetten bij de doelgroep... want .........
Wat ik meeneem uit deze les is ........

Slide 28 - Tekstslide

Volgende les
Volgende les gaan we aan de slag met Verf en pastelkrijt.
Tip: trek niet je mooiste outfit aan, mocht je verf morsen ;)

Bedankt allemaal en tot volgende week :)

Slide 29 - Tekstslide

Wat gaan we doen?
Kennis maken met elkaar
Introductie Muzisch creatief 1
Afspraken+ Leerdoelen + leermiddelen 
0 meting + overeenkomsten race
Gezelschapspellen carrousel 
Evaluatie spellen 
 vooruitblik les 2





Slide 30 - Tekstslide

Volgende les
Volgende les gaan we werken aan ons creatieve portfolio en krijg je uitleg over de eindopdracht van deze training.
Zijn er nog vragen/opmerkingen?

Dank jullie wel & fijne dag vandaag

Slide 31 - Tekstslide