M&G Week 5 (les 2) Skills #3

1 / 20
volgende
Slide 1: Tekstslide
Zorg en WelzijnMiddelbare schoolvmbo b, kLeerjaar 4

In deze les zitten 20 slides, met interactieve quizzen, tekstslides en 1 video.

time-iconLesduur is: 140 min

Onderdelen in deze les

Slide 1 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Startklaar
  • Welkom Klas! 
  • Ga allemaal op je plek zitten. 
timer
3:00

Slide 2 - Tekstslide

1. Startklaar
Bij de start van iedere les verwelkomt de docent de leerlingen bij de ingang van de deur, noemt leerlingen bij naam, maakt oogcontact en besteedt aandacht aan hun welbevinden. De docent geeft het goede voorbeeld en spreekt hoge verwachtingen uit voor het verloop van de les door succescriteria op gewenst gedrag, schooltaal en effectief leren te benoemen. De leerlingen zijn startklaar: ingelogd in LessonUp, telefoons opgeborgen in het Zakkie, en JdW-map op tafel.
Skills #3 Oefenopdracht 

Slide 3 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

      Leerdoelen
Aan het einde van de les kan je: 
  • uitleggen wat veiligheid betekent. (R)
  • een stappenplan maken voor veilig strijken.(T1)
  • een veiligheidsplan maken voor een andere activiteit (T2)
  • uitleggen waarom de stappen bij strijken belangrijk zijn voor de veiligheid..(I) 

Slide 4 - Tekstslide

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.   
OEFENEN 
FACET OF EINDEXAMENSITE
Rekenopdracht 
timer
35:00

Slide 5 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 6 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

JdW-kijkwijzer
Lesopbouw:

  1. Vooraf:
    Startklaar, Voorkennis activeren, Formatief Handelen

  2. Instructie:
    Leerdoelgericht werken, Inclusieve didactiek, Concrete en herkenbare voorbeelden, Formatief Handelen

  3. Toepassing:
    Actieve verwerking, Formatief handelen 

  4. Evaluatie:
    Afsluiting

Slide 7 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Veiligheidsplan

Slide 8 - Woordweb

Vraag: 
Waarom moeten wij een veiligheidsplan maken wanneer we bijvoorbeeld een activiteit organiseren, of gaan strijken of koken etc.. 
Veiligheid 
Veiligheid = zorgen dat er geen ongelukken gebeuren.
Zowel lichamelijk als geestelijk.

Denk aan: brand, vallen, snijden, vergiftiging, stress.

Slide 9 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 10 - Video

Deze slide heeft geen instructies

Opdracht 
  1. Jullie maken een veiligheidsplan voor het strijken.
  2. Werk in je skills groep  
  3. In dit plan schrijf je stap voor stap wat je moet doen om ongelukken te voorkomen.
  4. Schrijf eerst een stappenplan van strijken
    Voorbereiden: Wat moet je klaarzetten voordat je begint?
    Tijdens het strijken: Waar moet je op letten?
    Na het strijken: Wat moet je doen als je klaar bent?
    Noodgeval: Wat doe je als er tóch iets misgaat?
timer
35:00

Slide 11 - Tekstslide

Plaats de Skills oefenopdracht in Somtoday of Teams, zodat de leerlingen deze kunnen downloaden. Vertel in de klas via welke bron ze het bestand moeten downloaden. Je kunt ook één opdracht per groep kopiëren , maar digitaal is vaak handiger. Dus doe dat ook erbij. 

De leerlingen zullen waarschijnlijk niet alle 6 opdrachten in één les afkrijgen.
Je kunt bijvoorbeeld aangeven dat opdracht 1 t/m 4 in deze les afgerond moeten zijn.  

Als je de groepjes al in Somtoday hebt aangemaakt, kan één leerling per groep het werk inleveren. Jij bepaalt zelf hoe je de inlevering wilt organiseren.
Opdracht: Uitnodiging maken voor een Bingo middag op school
Casus:
Jullie klas organiseert een bingo middag op school. De bingo middag is bedoeld voor ouders, familieleden en buurtbewoners. Jullie willen graag dat er veel mensen komen, daarom moet er een duidelijke en aantrekkelijke uitnodiging gemaakt worden.
- Jij gaat een uitnodiging maken die uitgedeeld kan worden

Slide 12 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Wat staat erin?
  • Wat moet er in de uitnodiging staan?
  • Wat de activiteit is (bingo middag)
  • Voor wie de middag bedoeld is
  • Datum en tijd
  • De locatie op school
  • Wie het organiseert 
  • Of mensen iets mee moeten nemen
  • Een uitnodigende afsluitzin

Slide 13 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Praktijk Skills oefenopdracht
  1. Wie:
    Werk in je Skills-groep (3 leerlingen).

  2. Wat:
    Skills oefenopdracht. (4, 5, 6 )

  3. Hoe:
    Download de opdracht in Somtoday/Teams. Lees de opdracht, verdeel de taken en ga aan de slag.

  4. Jullie zijn klaar als:
    Het werk onderling is gecontroleerd en door de docent is goedgekeurd.

  5. Ben je klaar?
    Lever het document in via Somtoday of Teams. (Bespreek dit met je docent.)          
timer
1:20:00

Slide 14 - Tekstslide

Plaats de Skills oefenopdracht in Somtoday of Teams, zodat de leerlingen deze kunnen downloaden. Vertel in de klas via welke bron ze het bestand moeten downloaden. Je kunt ook één opdracht per groep kopiëren , maar digitaal is vaak handiger. Dus doe dat ook erbij. 

De leerlingen zullen waarschijnlijk niet alle 6 opdrachten in één les afkrijgen.
Je kunt bijvoorbeeld aangeven dat opdracht 1 t/m 4 in deze les afgerond moeten zijn.  

Als je de groepjes al in Somtoday hebt aangemaakt, kan één leerling per groep het werk inleveren. Jij bepaalt zelf hoe je de inlevering wilt organiseren.
EHBO snelverband 

Slide 15 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

EHBO Vingerbob

Slide 16 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Gesprekvoeren 

Slide 17 - Tekstslide

Je laat deze film zien als illustratie van hoe de leerlingen moeten communiceren. Het laat zien hoe ze omgaan met klanten en is een goed voorbeeld voor een rollenspel.
       Terugkijken op            de leerdoelen
Je kan: 
  • uitleggen wat veiligheid betekent. (R)
  • een stappenplan maken voor veilig strijken.(T1)
  • een veiligheidsplan maken voor een andere activiteit (T2)
  • uitleggen waarom de stappen bij strijken belangrijk zijn voor de veiligheid..(I) 

Slide 18 - Tekstslide

3. Leerdoelgericht werken
De docent geeft het onderwerp, RTTI geformuleerde leerdoelen en de lesopbouw aan. De docent weet de leerdoelen goed te laten aansluiten bij de voorkennis en het (taal)niveau van de leerlingen. Gedurende de les wordt continu een terugkoppeling naar de leerdoelen gemaakt om de mate van beheersing te controleren.   

Exit ticket
Wat kan je de volgende keer beter doen ? 

Slide 19 - Open vraag

Controleer wat de leerlingen hebben ingeleverd en bespreek dit samen in de klas. Neem ook de tijd voor reflectie.
Slot

Slide 20 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies