Wat is LessonUp
Zoeken
Kanalen
Inloggen
Registreren
‹
Terug naar zoeken
11_herhaling
Als je een antwoord in liters wilt, dan moet je alle maten omzetten in ....
1 / 41
volgende
Slide 1:
Open vraag
Wiskunde
Middelbare school
mavo
Leerjaar 1
In deze les zitten
41 slides
, met
interactieve quizzen
en
tekstslides
.
Start les
Bewaar
Deel
Printen
Onderdelen in deze les
Als je een antwoord in liters wilt, dan moet je alle maten omzetten in ....
Slide 1 - Open vraag
Schrijf de zeven lengte maten op.
Slide 2 - Open vraag
vul in:
1 dm³ = 1 ....
1 cm³ = 1 ....
Slide 3 - Open vraag
Bereken hoeveel kuub beton nodig is voor het storten van deze vloer.
Slide 4 - Tekstslide
Voor kuub (m³) zet je alle maten in meters.
lengte 150 dm = 15 m
breedte = 10 m
hoogte = 50 cm = 0,5 m
Inhoud vloer = 15 x 10 x 0,5 = 75 m³ = 75 kuub
Slide 5 - Tekstslide
Bereken hoeveel liter water in het aquarium zit.
Het water staat 9 cm onder de rand.
Slide 6 - Tekstslide
Antwoord in liter, dan moet alles in dm.
lengte 1,75 m = 17,5 dm
breedte = 8 dm
hoogte = 60 - 9 = 51 cm = 5,1 dm
Inhoud water = 17,5 x 8 x 5,1 = 714 dm³ = 714 liter
Slide 7 - Tekstslide
Bereken hoeveel liter tuinaarde in de bloembak zit.
De bak is tot 2 cm onder de rand gevuld.
Slide 8 - Tekstslide
lengte = 48 cm = 4,8 dm
breedte = 2,4 dm
hoogte aarde = 20 - 2 = 18 cm = 1,8 dm
Inhoud bloembak = 4,8 x 2,4 x 1,8 = 20,736 dm³
inhoud bloembak = 20,736 liter
Slide 9 - Tekstslide
Maak een spiekbrief over alle inhoudsmaten en stuur de foto op
Slide 10 - Open vraag
Bereken
8 m³ = ......... dm³
12,3 dm³ = ........ m³
800 cm³ = ........ dm³
800 dm³ = .......... cm³
1,89 m³ = ........ cm³
45 600 cm³ = ......... m³
Slide 11 - Tekstslide
Bereken
8 m³ =
8000
dm³
12,3 dm³ =
0,0123
m³
800 cm³ =
0,8
dm³
800 dm³ =
800000
cm³
1,89 m³ =
1890000
cm³
45 600 cm³ =
0,0456
m³
Slide 12 - Tekstslide
Bereken
7 m³ = ....................... liter
80 liter = ..................... dL
32,3 kuub = ................. dm³
9100 mL = .................. dL
56 dm³ = .....................cL
340 cL = .................... liter
Slide 13 - Tekstslide
Bereken
7 m³ =
7000
liter
80 liter =
800
dL
32,3 kuub =
32300
dm³
9100 mL =
91
dL
56 dm³ =
5600
cL
340 cL =
3,4
liter
Slide 14 - Tekstslide
In een glazen blok zit
een gat.
Bereken eerst de inhoud van dit blok
als of er geen gat in zit.
Bereken dan de "inhoud" van het gat.
Bereken dan de inhoud van het glazen blok eerst in dm³ en dan in dL.
Slide 15 - Tekstslide
lengte = 2 m = 20 dm
breedte = 10 dm
hoogte = 150 cm = 15 dm
Inhoud blok = 20 x 10 x 15 = 3000 dm³
lengte gat = 10 dm; breedte gat = 10 dm; hoogte gat is 50 cm = 5 dm
Inhoud gat = 10 x 10 x 5 = 500 dm³
Inhoud figuur = 3000 - 500 = 2500 dm³ = 2500 liter = 25 000 dL
Slide 16 - Tekstslide
Bereken de inhoud in cm³.
Hoeveel cL is dat?
Slide 17 - Tekstslide
Inhoud blok zonder gat = 23 x 16 x 12 = 4416 cm³
Inhoud gat = 7 x 16 x 5 = 560 cm³
Inhoud figuur = 4416 - 560 = 3856 cm³ = 385,6 cL
Slide 18 - Tekstslide
In een vat zit 0,8 m³ chocolade melk.
Daarmee worden pakjes van 20 cL gevuld.
Bereken hoeveel pakjes daarmee gevuld kunnen worden.
Eerst omrekenen zodat alles in dezelfde inhoudsmaat staat, dus overal bijvoorbeeld liter of cL van maken
Slide 19 - Tekstslide
In een zwembad zit 560 m³ water.
Het zwembad is 25 m lang, 15 m breed.
inhoud = 25 x 15 x hoogte = 560
hoogte = 560 : 25 : 15 = 1,4933... m
dat is afgerond 149 cm.
Slide 20 - Tekstslide
vat van 0,8 m³
pakje van 20 cL
Aantal pakjes?
A
800 : 20 = 40 pakjes
B
800 : 2 = 400 pakjes
C
80 000: 20 = 4000
D
80 000 : 2 = 40 000
Slide 21 - Quizvraag
In een zwembad zit 560 m³ water.
Het zwembad is 25 m lang, 15 m breed.
Bereken hoeveel cm het water hoog staat.
Slide 22 - Tekstslide
In een zwembad zit 560 m³ water.
Het zwembad is 25 m lang, 15 m breed.
Bereken hoeveel cm het water hoog staat.
Slide 23 - Tekstslide
Splits dit ruimtefiguur in 2 balken.
Bereken van beide balken de inhoud in dm³ en tel de uitkomsten op.
Slide 24 - Tekstslide
lengte deel A = 12 dm
breedte deel A = 8 dm
hoogte deel A = 20 - 5 = 15 dm
Inhoud A = 12 x 8 x 15 = 1440 dm³
lengte B = 12 dm
breedte B = 8 - 4 = 4 dm
hoogte = 5 dm
Inhoud B = 12 x 4 x 5 = 240 dm³
Inhoud A + B = 1440 + 240 = 1680 dm³
A
B
Slide 25 - Tekstslide
Bereken de inhoud van de balk alsof er geen gat inzit in dm³.
Bereken dat de 'inhoud van het gat' in dm³ en geef daarna de inhoud van de figuur.
Slide 26 - Tekstslide
lengte 50 dm; breedte 45 dm; hoogte 50 dm.
Inhoud = 50 x 45 x 50 = 112500 dm³
lengte gat = 14 dm
breedte = 45 dm
hoogte = 20 dm
Inhoud gat = 14 x 45 x 20 = 12600 dm³
inhoud = 112500 - 12600 = 99 900 dm³
Slide 27 - Tekstslide
In een vat zit 3,6 m³ wijn.
Daarmee worden flessen van 75 cL gevuld.
Bereken hoeveel flessen kun je daarmee vullen
Eerst omrekenen zodat alles in dezelfde inhoudsmaat staat, dus overal bijvoorbeeld liter of cL van maken
Slide 28 - Tekstslide
hoeveel flessen?
Slide 29 - Open vraag
In een vat zit 3,6 m³ wijn.
Daarmee worden flessen van 75 cL gevuld.
Bereken hoeveel flessen kun je vullen.
3,6 m³ = 3600 dm³ = 3600 liter = 360 000 cL
aantal pakjes is 360 000 : 75 = 4800
aantal flessen
1
aantal cL
75
1
360 000
aantal flessen is 1 : 75 x 360000 = 4800
Slide 30 - Tekstslide
Schrijf je spiekbrief over de inhoudsmaten (niet spieken) en stuur een foto.
Slide 31 - Open vraag
Bereken
14,5 m³ = ... deciliter
8,34 dL = ... mL
89,1 dm³ = ... dL
45000 cL = ... kuub
9800 mL = ... dm³
Slide 32 - Tekstslide
Bereken
14,5 m³ =
125000
Liter
8,34 dL =
834
mL
89,1 dm³ =
891
dL
45000 cL =
0,45
kuub
900 mL =
0,9
dm³
Slide 33 - Tekstslide
In een pak zit 1,3 liter dubbelfriss.
Het pak is 8 cm lang, 9 cm breed en 22 cm hoog.
Het pak is niet vol.
Bereken tot hoeveel centimeters (1 decimaal) de dubbelfriss onder de rand staat.
Slide 34 - Tekstslide
1,3 liter = 1300 ml = 1300 cm³
lengte 8 cm
breedte 9 cm
hoogte ?? cm
Inhoud = 8 x 9 x hoogte = 1300 cm³
hoogte = 1300 : 72 = 18,0555... cm
Dat is 22 - 18,0555... = 3,9 cm onder de rand.
Slide 35 - Tekstslide
De getallen zijn in centimeters. Splits de T in twee balken.
Bereken de inhoud in
liters.
Slide 36 - Tekstslide
Balk A
Lengte 400 cm = 40 dm
breedte 12 cm = 1,2 dm
hoogte 40 cm = 4 dm
Inhoud A = 40 x 1,2 x 4 = 192 liter
Balk B
Lengte 400 cm = 40 dm
breedte 50 cm = 5 dm
hoogte 12 cm = 1,2 dm
Inhoud A = 40 x 5 x 1,2 =240 liter
totaal
192 + 240 = 432 liter
A
B
Slide 37 - Tekstslide
Het diepe deel van het bad is 8 meter lang; 10 m breed en 4 meter diep.
De rest van het bad is overal 2 m diep.
Bereken de inhoud in liters.
Slide 38 - Tekstslide
Hoeveel liter water zit er in het zwembad?
Slide 39 - Open vraag
lengte B = 25 - 8 = 17 m = 170 dm
breedte B = 10 m = 100 dm
hoogte = 2 m = 20 dm
Inhoud B = 170 x 100 x 20 = 340000 liter
Totaal = 320 000 + 340 000 = 660 000 liter
lengte A = 8 m = 80 dm
breedte A = 10 m = 100 dm
waterhoogte = 4 m = 40 dm
Inhoud A = 80 x 100 x 40
= 320 000 liter
A
B
Slide 40 - Tekstslide
huiswerk
maak het blad helemaal.
Slide 41 - Tekstslide
Meer lessen zoals deze
11_5 _omrekenen
Maart 2021
- Les met
24 slides
Wiskunde
Middelbare school
mavo
Leerjaar 1
H11_inhoud
April 2021
- Les met
21 slides
Wiskunde
Middelbare school
mavo
Leerjaar 1
11_3 inhoud_verschillende maten
Maart 2021
- Les met
24 slides
Wiskunde
Middelbare school
mavo
Leerjaar 1
Eenheden van inhoud
Mei 2023
- Les met
15 slides
Wiskunde
Middelbare school
vmbo k
Leerjaar 1
11_2 Inhoud kubus en balk
Maart 2021
- Les met
20 slides
Wiskunde
Middelbare school
mavo
Leerjaar 1
11_Extra_oefening
April 2021
- Les met
17 slides
Wiskunde
Middelbare school
Eenheden van inhoud
Januari 2021
- Les met
16 slides
Wiskunde
Middelbare school
vmbo k
Leerjaar 1
Inhoud en oppervlakte
April 2018
- Les met
30 slides
Wiskunde
Middelbare school
vmbo g, t, mavo
Leerjaar 3