LES 1 - ORIËNTEREN

1 / 31
volgende
Slide 1: Tekstslide
NederlandsPraktijkonderwijsLeerjaar 3

In deze les zitten 31 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 70 min

Onderdelen in deze les

Slide 1 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Startklaar 
       
       Pak je Chromebook/ laptop voor je
       Start je Chromebook/ laptop op
       Log in op www.lessonup.app 
       Stop je telefoon in je tas of in je jas
      
timer
2:30

Slide 2 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • kan ik uitleggen wat een vooroordeel is.
  • kan ik drie vooroordelen over Nederlanders benoemen.

Slide 3 - Tekstslide

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Inleiding

We leven met veel mensen in Nederland.
Veel mensen ken je niet.
Toch kun je soms iets denken over iemand die jij niet kent. 

Slide 4 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

timer
5:00
Hoe heet deze vrouw?
Hoe oud is deze vrouw?
Heeft deze vrouw een relatie?


Heeft deze vrouw kinderen?
Werk in groepen
<ol><li>Lees de vraag voor.</li><li>Praat met jouw groepje over de vraag.</li><li>Wat is het antwoord? Schrijf het op.</li></ol>

Slide 5 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Kon je de vragen beantwoorden?
😒🙁😐🙂😃

Slide 6 - Poll

Deze slide heeft geen instructies

Waarom kon je de vragen wel of niet beantwoorden?

Slide 7 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

En nu iemand anders!

Slide 8 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

timer
5:00
Kijk naar je buur en bedenk...
Hoe heet deze man?
Hoe oud is deze man?
Heeft deze man een relatie?


Heeft deze man kinderen?
Werk in groepen
<ol><li>Lees de vraag voor.</li><li>Praat met jouw groepje over de vraag.</li><li>Wat is het antwoord? Schrijf het op.</li></ol>

Slide 9 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Kon je de vragen beantwoorden?
😒🙁😐🙂😃

Slide 10 - Poll

Deze slide heeft geen instructies

Waarom kon je de vragen wel of niet beantwoorden?

Slide 11 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

Over wie kon je de vragen beter beantwoorden?
Hoe komt dat?
Over de vrouw
Over de man

Slide 12 - Poll

Deze slide heeft geen instructies

Theorie 
Als je iemand kent, weet je dingen over hem of haar.
Daar kun je over praten.

Als je iemand niet kent, weet je nog niks. 
Soms denk je wel iets.
Dat noem je een vooroordeel.

Slide 13 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Wat is 'vooroordeel'
in jouw eigen taal?
Zoek het op!

Slide 14 - Woordweb

Deze slide heeft geen instructies

Instructie 

We lezen samen de tekst.
Zet een streep onder woorden die je nog niet kent.
De docent bespreekt die woorden.

Slide 15 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Wanneer is mijn opdracht goed?

Slide 16 - Open vraag

Door leerlingen vooraf na te laten denken over waar de opdracht aan moet voldoen, krijgen ze kwaliteitsbesef. Hierdoor zijn de leerlingen in staat om zelf in te schatten waar hun inspanningen bij de opdracht voor verbetering vatbaar zijn. 
Instructie 

We lezen samen de tekst.
Zet een streep onder woorden die je nog niet kent.
De docent bespreekt die woorden.
Zet een streep onder woorden die je nog niet kent.

Slide 17 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Onder welke woorden
heb je een streep gezet?

Slide 18 - Woordweb

Deze slide heeft geen instructies

Theorie
Een vooroordeel is soms dus niet waar.
Het is iets wat jij hebt bedacht.

Slide 19 - Tekstslide

In de slotfase van de les controleert de docent of de leerdoelen door alle leerlingen behaald zijn en plaatst de les in de context van de betreffende periode. De docent evalueert samen met de leerlingen de les, het proces en blikt vooruit. 
Is het een vooroordeel of niet?


Lees de zin.
Bepaal: is het een vooroordeel, of niet?

Slide 20 - Tekstslide

In de slotfase van de les controleert de docent of de leerdoelen door alle leerlingen behaald zijn en plaatst de les in de context van de betreffende periode. De docent evalueert samen met de leerlingen de les, het proces en blikt vooruit. 
Alle Nederlanders
hebben een fiets.
A
Een vooroordeel (niet waar)
B
Geen vooroordeel (waar)

Slide 21 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

De taal in Nederland
is Nederlands.
A
Een vooroordeel (niet waar)
B
Geen vooroordeel (waar)

Slide 22 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Alle Nederlanders
roken wiet.
A
Een vooroordeel (niet waar)
B
Geen vooroordeel (waar)

Slide 23 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

In Nederland wordt
kaas gemaakt.
A
Een vooroordeel (niet waar)
B
Geen vooroordeel (waar)

Slide 24 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Nederlanders dragen
houten schoenen.
(klompen)
A
Een vooroordeel (niet waar)
B
Geen vooroordeel (waar)

Slide 25 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Kun jij ook een vooroordeel
over Nederlanders bedenken?
Zet een streep onder woorden die je nog niet kent.
Zet een streep onder woorden die je nog niet kent.
Denk aan iets wat veel mensen denken over Nederlanders

Slide 26 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

Afsluiting
De docent noemt drie vooroordelen.
Schrijf de vooroordelen op.

Kun je er zelf nog één bedenken?
Schrijf maar op!

Slide 27 - Tekstslide

In de slotfase van de les controleert de docent of de leerdoelen door alle leerlingen behaald zijn en plaatst de les in de context van de betreffende periode. De docent evalueert samen met de leerlingen de les, het proces en blikt vooruit. 
Begrippen uit deze les
  • Vooroordeel
  • Waar
  • Niet waar

Slide 28 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies


Slide 29 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

Technisch lezen

Slide 30 - Tekstslide

In de slotfase van de les controleert de docent of de leerdoelen door alle leerlingen behaald zijn en plaatst de les in de context van de betreffende periode. De docent evalueert samen met de leerlingen de les, het proces en blikt vooruit. 
Technisch lezen

Slide 31 - Tekstslide

In de slotfase van de les controleert de docent of de leerdoelen door alle leerlingen behaald zijn en plaatst de les in de context van de betreffende periode. De docent evalueert samen met de leerlingen de les, het proces en blikt vooruit.