TPACK en SAMR Nederlandse Beursgoederenpolis

Sollicitatie:
Goederentransportverzekeringen 
TPACK EN SAMR

1 / 13
volgende
Slide 1: Tekstslide
ANT2+BasisschoolGroep 1

In deze les zitten 13 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 5 min

Onderdelen in deze les

Sollicitatie:
Goederentransportverzekeringen 
TPACK EN SAMR

Slide 1 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Lesopzet:


Onderwerp: "Goederen onderweg"
Leerdoel: Aan het einde van de les weten de studenten:
- het belang van het goed verzekeren van " goederen onderweg";
- wat de Nederlandse-Beurs Goederenpolis inhoudt;
- wat de inhoud is van Clausule G13 (alle van buiten komende onheilen)
- wat de inhoud is van de Clausule G14 (evenementenclausule) 

Voor wie: studenten tweedejaars MBO Financiële Dienstverlening
Benodigdheden: LessonUp, docent, DigiBord. Studenten: laptop om in te loggen in LessonUp
ICT: Woordweb, quizvragen, youtube filmpje 
Duur: 45 minuten





Slide 2 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Inleiding les (10 minuten)
De inleiding begint met het benoemen van de leerdoelen en de opbouw van de les.

Voorkennis wordt geactiveerd middels een
Van te voren geef ik aan waar ik het over wil hebben.
Bijvoorbeeld: let goed op waar een vervoerder voor aansprakelijk is. Deze vraag ga ik door middel van een open vraag (WoordWeb) stellen via LessonUp. 

Vervolgens wil ik vragen of de studenten wel eens meegemaakt hebben dat bij transport iets kapot gegaan is of dat er iets is kwijtgeraakt. 
Op deze wijze volgt er een interactieve kennis making met het onderwerp. 

Slide 3 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Samenvatting filmpje: 
De vervoerder is slechts beperkt
aansprakelijk voor de schade 
aan de goederen.
Daarom een 
goederentransportverzekering! 

Slide 4 - Tekstslide

De vervoerder is slechts beperkt aansprakelijk voor de schade aan de goederen.
Daarom een goederentransportverzekering! 
Kern (30 minuten)
- Instructie door middel van een presentatie in LessonUp
- Tussendoor worden vragen gesteld. Dit kan een open vraag zijn maar ook een WoordWeb of een MC vraag. 
- De laatste 15 minuten gaan de studenten aan de slag om opdrachten te maken (zie bijlage). De opdrachten mogen samen worden gemaakt.  
- De opdrachten worden klassikaal besproken 

Slide 5 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Voorbeeld vragen:
Door een zware storm ontstaat vertraging waardoor de lading bederft.

A
Lading is wel verzekerd op G13
B
Lading is niet verzekerd op G13

Slide 6 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Voorbeeldvragen:
Er breekt brand uit op een schip. Daardoor ontstaat vertraging waardoor de lading bederft.
A
Lading is wel verzekerd op G13
B
Lading is niet verzekerd op G13

Slide 7 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Voorbeeldvragen: Bij aankomst in de haven is 1 container opengebroken en de inhoud is weg.
A
Lading is wel verzekerd op G14
B
Lading is niet verzekerd op G14

Slide 8 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Voorbeeldvragen: Bestelauto rijdt tegen een boom. De lading is kapot.
A
Lading is wel verzekerd op G14
B
Lading is niet verzekerd op G14

Slide 9 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Slot 5 minuten. 
De les wordt klassikaal afgesloten door middel van een samenvatting. Eventuele vragen kunnen studenten aan de docent stellen. 

Aan het einde van de les worden de leerdoelen benoemd. Docent stelt vragen aan de leerlingen om te controleren of de leerdoelen behaald zijn. 

Slide 10 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Model 1: TPACK
Technological Pedagogical Content Knowledge
De specifieke deskundigheid van de leraar  om de kennis en de vaardigheden die bij een vak horen, op een aantrekkelijke en begrijpelijke manier te presenteren aan de leerling met behulp van ict

ICT versterkt de werkvorm: Doordat er tussendoor vragen worden gesteld ontstaat er interactie en competitie. Ik vraag ook aan de studenten om het antwoord te argumenteren. De studenten worden gemotiveerd om zo goed en snel mogelijk de vragen te beantwoorden. 

Werkvorm versterkt de theorie: De theorie zit verweven in de presentatie doormiddel van tekst en een filmpje. De studenten moeten opletten tijdens de presentatie om de vragen goed te kunnen beantwoorden.

ICT versterkt de theorie: De les wordt gedeeld met studenten. Ze kunnen de stof teruglezen en nogmaals de vragen beantwoorden. 


Slide 11 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

SAMR
1. Substitution: de technologie wordt ingezet als vervangend hulpmiddel zonder verandering in de didactiek.
Vraag: Wat win ik door (een deel van) de opdracht te vervangen voor een ict-toepassing?

2. Augmentation: de technologie wordt ingezet ter vervanging van een hulpmiddel, dat leidt tot een versterking van de gebruikte didactiek. LESSONUP; GYNZY joggen en flitsen
Vraag: Zorgt de ict-toepassing voor een verbetering van de opdracht?

3. Modification: de technologie wordt ingezet t.b.v. herontwerp van leertaken.en leidt tot verbetering van de opdracht
Vraag: Is de opdracht grotendeels veranderd door het gebruik van ict?

4. Redefinition: de technologie wordt op transformatieve wijze ingezet bij een opdracht, die zonder de app of digitale toepassing niet mogelijk was geweest. 
Vraag: Zou de opdracht niet mogelijk zijn geweest zonder het gebruik van ict?


Slide 12 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Beschrijving SAMR
Als ik kijk naar de ingezette ICT middelen dan schat ik in dat ik op het niveau zit van:
- Filmpje: Augmentation
- WoordWeb: Substition 
- Quiz vragen: Augmentation

Slide 13 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies