Keuzedeel licht verstandelijk beperkt, deel 2

1 / 23
volgende
Slide 1: Tekstslide
keuzedeel lvbMBOStudiejaar 3

In deze les zitten 23 slides, met interactieve quiz, tekstslides en 4 videos.

Onderdelen in deze les

Slide 1 - Tekstslide

Lesdoelen
- Je weet wat moeilijk verstaanbaar gedrag (MVG) is.
- Je signaleert MVG en brengt dit in kaart.
- Je weet hoe je MVG kunt aanpakken.
- Je weet welke psychiatrische problemen en verslavingen iemand met LVB met MVG kan hebben.
- Je weet welke vaardigheden en competenties je nodig hebt om met deze doelgroep te werken.

Slide 2 - Tekstslide

Lesplanning
8.30 - 8.45 Start van de les
8.45 - 9.15 Het maken van een moodboard (terugblik én vooruitblik)
9.15 - 9.45 Vaardigheden en competenties van een begeleider 
9.45 - 10.00 Pauze
10.00 - 10.15 Theorie over dubbel en triple diagnose
10.15 - 10.25 Film over lvb en drugsverslaving
10.25 - 11.00 Intervisie of werken aan opdrachten
11.00 - 11.15 Pauze
11.15 - 11.40 ABC-s methode
11.40 - 12.00 IJsbergmodel van McClelland
12.00 - 12.15 Glossy, afronding les & huiswerk

Slide 3 - Tekstslide

Slide 4 - Video

Slide 5 - Video

Moodboard (terugblik op de vorige les en vooruitblik op deze les)
Je gaat een digitale moodboard maken met minimaal tien afbeeldingen en of teksten die volgens jou LVB typeren. 

Bespreek vervolgens met een medestudent elkaars moodboard:
- Herken je dit als LVB?
- Heb je aanvullingen?
- Is er iets dat verder moet worden uitgelegd of uitgezocht?

Klaar? mail je moodboard naar ahoekstra@davinci.nl

Slide 6 - Tekstslide

Welke vaardigheden en competenties heeft een begeleider nodig in het samenwerken en begeleiden van met met (SG)LVB?

Slide 7 - Woordweb

Slide 8 - Video

Vaardigheden en competenties
In het filmpje komen verschillende vaardigheden en competenties aan bod. Vul de tabel in.

 Welke vaardigheden en competenties vind je het belangrijkst? Wat kun je al en waar moet je aan werken?

Bespreek dit met een medestudent.

Aan welke vaardigheden en competenties zou je nog moeten werken als je wilt werken met mensen met LVB? Geef aan waarom je daar nog aan zou moeten werken.


Slide 9 - Tekstslide

Dubbele diagnose
Iemand heeft een psychische stoornis én problemen met verslavende middelen.

Slide 10 - Tekstslide

Wat cijfers...

Slide 11 - Tekstslide

Triple diagnose
Iemand heeft een psychische stoornis, middelen misbruikt én een lichte verstandelijke beperking.

Slide 12 - Tekstslide

Verslavingsproblematiek
- Cognitieve oorzaken
- Sociale oorzaken

Slide 13 - Tekstslide

Gevolgen
- Financiële problemen
- Gezondheidsproblemen
- Problemen met het sociale netwerk

Slide 14 - Tekstslide

Slide 15 - Video

Moeilijk verstaanbaar gedrag

Slide 16 - Tekstslide

Intervisie / werken aan opdrachten

Slide 17 - Tekstslide

ABC s-methode

Slide 18 - Tekstslide

Opdracht digitale leeromgeving
Maak opdracht 5. ABC s-methode

Slide 19 - Tekstslide

IJsbergmodel van McClelland

Slide 20 - Tekstslide

Opdracht Digitale leeromgeving
Maak opdracht 6. IJsbergmodel van McClelland

Slide 21 - Tekstslide

Stand van zaken: Glossy

Slide 22 - Tekstslide

Terugblik & Huiswerk

Slide 23 - Tekstslide