Pip1a werkgroep 2 - wc1

Pip1a - werkcollege 1

Herbert-Jan, Monique & Karen
feb 2024



1 / 34
volgende
Slide 1: Tekstslide
professional in de praktijkWOStudiejaar 1

In deze les zitten 34 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

Onderdelen in deze les

Pip1a - werkcollege 1

Herbert-Jan, Monique & Karen
feb 2024



Slide 1 - Tekstslide

Hoe zit je erbij?
Upload een foto (binnen een minuut) die je gemoedstoestand weergeeft
timer
1:00

Slide 2 - Open vraag

Wat is je, in losse steekwoorden, het meest bijgebleven van vorige week?

Slide 3 - Woordweb

programma vandaag
> check-in
> Pip verdere uitleg: praktijkdossier
> reflectie & intervisie: Korthagen
> opdracht: Mag dit in je klas?
> werkvorm Hand: Leerdoelen opstellen
> Voorbereiding individuele gesprekken

Slide 4 - Tekstslide

Pip
Professional in de praktijk:
> stage
> werkgroepen
> praktijkdossier

! Handleidingen / uitleg op blackboard!

Slide 5 - Tekstslide

Slide 6 - Link

Slide 7 - Tekstslide

Slide 8 - Tekstslide

Volgende pip werkgroep:
casus meenemen

vanuit de klas?
vanuit de school?

Slide 9 - Tekstslide

Even koffie halen

Slide 10 - Tekstslide

Mag dit in je klas?
hand-out

Slide 11 - Tekstslide

Leerdoelen opstellen
Teken een hand (trek je hand over).
Schrijf bij je….
Duim: waar je goed in bent
Wijsvinger: waar je naartoe wilt
Middelvinger: waar je een hekel aan hebt
Ringvinger: waar je je aan wilt committeren
Pink: waar je je klein in voelt


*Bespreek in tweetallen (2 minuten). Hoe kan deze oefening je helpen om leerdoelen op te stellen?





Slide 12 - Tekstslide

Leerdoelen opstellen:
 Waar leg je de nadruk op? Waar je goed/ slecht in bent? Waarom?
 Hoe groot maak je doelen? Waarom?
 Hoe maak je ze concreet? (w-tjes)

Slide 13 - Tekstslide

Voorbereiding individuele gesprekken
Naam

Leeftijd
Schoolvak
Stageschool
Klassen die je gaat lesgeven
Naam en emailadres SB
Opleidingsvariant
Relevante ervaring
Leerdoelen
Bijzonderheden











timer
10:00

Slide 14 - Tekstslide

Hoe voel je je over het werkcollege van vandaag?

Slide 15 - Poll

Pip werkcollege 2
Monique
Herbert Jan
Karen

Slide 16 - Tekstslide

Programma
> Uitwisselen opbrengsten kijkvraag
> Escalatie ladder opdracht
> Intervisie

Slide 17 - Tekstslide

Kijkvraag opbrengsten delen
> Kleinste / grootste compliment
> Kleinste/ grootste correctie
> Start van de les + aandacht pakken
> Laatkomers

Delen in klein groepje: Wat heb je gezien? Wat viel op? 
Uitwisselen
timer
5:00

Slide 18 - Tekstslide

Slide 19 - Tekstslide

Korthagen: reflectie (en intervisie)


Wat deed ik?  -  Wat deed de ander?
Wat wilde ik?  - Wat wilde de ander?
Wat dacht ik?   - Wat dacht de ander?
Wat voelde ik?  - Wat voelde de ander?

Slide 20 - Tekstslide

Slide 21 - Tekstslide



Intervisie incident methode

Slide 22 - Tekstslide

Intervisie: de incident methode
Intro: Rondje casussen
Intro: Casus kiezen
Fase 1 Introductie casus
Fase 2 Probleemverkenning
Fase 3 Analyse
Fase 4 Handelingsalternatieven (advies)
Fase 5 Afronding: oplossing kiezen
Fase 6: Reflectie en evaluatie

Slide 23 - Tekstslide

Rondje casussen
Heel kort beschrijven van de casus

Slide 24 - Tekstslide

Welke casus kiezen we?

Slide 25 - Woordweb

Introductie casus
De inbrenger beschrijft kort en feitelijk de situatie en zijn vraag. 
timer
3:00

Slide 26 - Tekstslide

Fase 2: probleemverkenning
De groepsleden nemen even – in stilte – tijd om hun vragen te noteren. > 5 min
Feiten verzamelen door open vragen te stellen (geen advies geven). > 15 min


Doel: nagaan wat er nou ECHT aan de hand is 
timer
5:00
timer
15:00

Slide 27 - Tekstslide

Fase 3: analyse
 Groepsleden analyseren met elkaar de kern van het probleem:
In welke context speelde de casus zich af? 
(Waar ,wanneer, met wie, waarom, sfeer, etc.)
Wat wilde / deed /dacht / voelde de docent?
Wat wilde /deed /dacht / voelde de leerling?
Wat weten we hierover?
timer
10:00

Slide 28 - Tekstslide

Fase 4: adviesronde
 Ieder groepslid formuleert een advies (handelingsalternatief) voor de inbrenger. 

De inbrenger reageert niet meteen. (Dat is heel moeilijk!)
timer
10:00

Slide 29 - Tekstslide

Fase 5: afronding
 De inbrenger geeft aan welke adviezen hem aanspreken en waarom.

Slide 30 - Tekstslide

Fase 6: reflectie
Elke deelnemer deelt wat die zelf heeft geleerd uit de bespreking van de casus

Slide 31 - Tekstslide

Samen evalueren
Wat kunnen de groepjes meenemen van elkaars sessie?

Slide 32 - Tekstslide

Waar heb je behoefte aan tijdens de volgende werkgroep?

Slide 33 - Open vraag

Hoe voel je je over het werkcollege van vandaag?

Slide 34 - Poll