OB bijeenkomst 2

OB bijeenkomst 2
18 september 

1 / 31
volgende
Slide 1: Tekstslide
OBHBOStudiejaar 1

In deze les zitten 31 slides, met interactieve quizzen en tekstslides.

time-iconLesduur is: 90 min

Onderdelen in deze les

OB bijeenkomst 2
18 september 

Slide 1 - Tekstslide

Benodigdheden bijeenkomst:
Post-its mee
Leeg DA-model uitprinten het liefst op A3
Ven-diagrammen

Werkatelier er uit te halen, lesdoel les 2 checken in de handleiding



Wat is jouw modus vandaag?
😒🙁😐🙂😃

Slide 2 - Poll

Met andere woorden hoe zit jij er vandaag bij in de les? 
Terugblik vorige les

Slide 3 - Tekstslide

Lesdoelen overnemen zoals dit in de cursushandleiding staat of is dit het hoofddoel en zijn dit de specifieke doelen voor de les, die toeleiden tot het hoofdoel in de cursushandleiding? 

Slide 4 - Tekstslide

Werken aan beroepsproduct optioneel, afhankelijk van de tijd die er over is.

Slide 5 - Tekstslide

Lesdoelen overnemen zoals dit in de cursushandleiding staat of is dit het hoofddoel en zijn dit de specifieke doelen voor de les, die toeleiden tot het hoofdoel in de cursushandleiding? 

Krachtige leeromgeving, zit verwerkt in de onderste twee doelen? 

Of willen we dit nog als apart doel omschrijven
Wat heb je bewaard van de vorige bijeenkomst? Wat levert jou dit op?

Slide 6 - Open vraag

Denken – Delen – Uitwisselen

Waar heb je nog vragen over?

Slide 7 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

Wat heeft de verwerkingsopdracht jou opgeleverd?

Slide 8 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

Slide 9 - Tekstslide

Koppelen aan voorbereidingsopdracht? (Wat zou jij specifiek willen leren om deskundig te worden in het verzorgen van lessen voor de diverse doelgroepen in het onderwijs?’). Ga staan als je hetzelfde wilt leren. 

Slide 10 - Tekstslide

Kort nabespreken. Kan ook individueel.

Slide 11 - Tekstslide

Elk tafelgenoot observeert 1 onderdeel. Koppelen terug aan elkaar wat ze zagen en leggen een verband. Enkele laten delen.

Slide 12 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Competentie

Slide 13 - Woordweb

Deze slide heeft geen instructies

Autonomie

Slide 14 - Woordweb

Deze slide heeft geen instructies

Relatie

Slide 15 - Woordweb

Deze slide heeft geen instructies

Slide 16 - Tekstslide

Filmpje geeft een vrij goed beeld van het DA model. ‘Handboek voor Leraren’ heeft dit model iets aangepast, en de component context toegevoegd. Wellicht beter om dit filmpje alleen te beluisteren en niet te bekijken, als je in verwarring raakt doordat het model in het filmpje er optisch anders uitziet dan in het boek.

Leeg DA-model uitdelen
 

Slide 17 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 18 - Tekstslide

Wanneer en waar is het LVB aanbod gekomen? Komt pas bij slide 24

Slide 19 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 20 - Tekstslide

We zouden deze les meer ingaan op de vmbo doelgroep....

Rapid fire of ven diagram laten invullen. Hangt af van aantal deelnemers met een werkplek. Zichtbaar maken: Hang de Ven-diagrammen op door de ruimte.

Slide 21 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 22 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 23 - Tekstslide

Wat was dit ook alweer? Jij de docent?

Slide 24 - Tekstslide

Het gaat in deze as zowel om de cognities van de student ten aanzien van de curriculaire concepten, als om de cognities van de docent op dat vlak, maar ook de onderwijsstrategieën die hij kan inzetten ten diensten van de begripsontwikkeling van de student. Hattie (2012) stelt op basis van zijn onderzoek dat het voor docenten de kunst is om ‘door de ogen van de leerlingen te kunnen zien wat leren is’.

Slide 25 - Tekstslide

Hierbij gaat het gesprek van de docent met de doelgroep (linksonder in het bloemmodel) over mogelijke functies in bedrijf of instelling of over mogelijkheden voor vervolgonderwijs
(beide rechtsboven). De as over de twee segmenten doelgroep en context (zie figuur 3b) vertegenwoordigt als het ware de concepten die verbonden zijn aan de loopbaanoriëntatie van de student.

Slide 26 - Tekstslide

Een lesopzet met de hieronder beschreven onderdelen:
Het lesschema heeft betrekking op een zelf te kiezen opleiding en lesonderwerp binnen het domein van G&W (VMBO of MBO).
De uitwerkingen zijn verantwoord en voldoen aan de beoordelingscriteria.
Inleiding (motivatie): leerlingen motiveren voor de komende les en leerstof situeren in het grotere geheel
Kern: informatieverwerving Evaluatiefase: verwerkingsfase en nagaan of de leerstof op de juiste manier is verwerkt (proces en product)
Differentiatiefase: de keuze van leerdoelen en de beginsituatie van de leerling bepalen het differentiëren bij aanvang, tijdens de les en bij de evaluatie.

Slide 27 - Tekstslide

Aan de slag naar eigen invulling.

Waar staan de voorbeelden? 

Werk aan onderdeel 1 & 2 van het beoordelingsmodel

Slide 28 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Evaluatie met exit slip 3, 2, 1
Schrijf je naam +
3 dingen op die je hebt geleerd vandaag
2 dingen waar je nog meer over wil leren
1 vraag over de bijeenkomst van de dag

Slide 29 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

Zijn de lesdoelen van vandaag bereikt? 

Slide 30 - Tekstslide

Lesdoelen overnemen zoals dit in de cursushandleiding staat of is dit het hoofddoel en zijn dit de specifieke doelen voor de les, die toeleiden tot het hoofdoel in de cursushandleiding? 

Krachtige leeromgeving, zit verwerkt in de onderste twee doelen? 

Of willen we dit nog als apart doel omschrijven

Slide 31 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies