TECH nat/tech les 4 blok 5

Les 4. Maak een sprookje over bomen
1 / 19
volgende
Slide 1: Tekstslide
TECH natuurMBOStudiejaar 2

In deze les zitten 19 slides, met interactieve quizzen, tekstslides en 1 video.

time-iconLesduur is: 45 min

Onderdelen in deze les

Les 4. Maak een sprookje over bomen

Slide 1 - Tekstslide

Programma & doelen
Programma:
  • informatie verslag / presentatie
  • feedback
  • bomen determineren
  • sprookje
  • doe-activiteiten voor kinderen

Doelen:
  • je leert bomen te determineren a.d.h.v. zoekkaarten;
  • je brengt door jou gezochte informatie in en verwerkt deze in een verslag;
  • je leert a.d.h.v. de belevingswereld van kinderen een sprookje schrijven;
  • je leert a.d.h.v. de kerndoelen & belevingswereld aantrekkelijke doe-activiteiten bedenken.

Slide 2 - Tekstslide

Deel 1 (al af)
  • Inhoudsopgave
  • Taakverdeling
  • Belevingswereld
  • 10 vragen
  • Fotocollage: vijf bomen met foto's (5 per boom)

Feedback: 
onderbouwing - bronvermelding  - welke boeken kun je inzetten?  - voorbeelden uit de klas noemen - eigen ervaringen/herinneringen / kinderen als bron gebruiken

Slide 3 - Tekstslide

Deel 2
Volgende week - zelfstandig aan de slag met deel 2 v/h document:

Informatieve deel: 
  • inleiding schrijven (algemene informatie over bomen)
  • de boom beschrijven (1 pagina per boom) - determineren (zorg voor illustraties)
  • antwoorden op de vragen die je eerder hebt gesteld (hier sluit je je document mee af) 

Praktische deel: 
  • sprookje bedenken bij een boomsoort (1 sprookje p/p)
  • 5 doe-opdrachten bedenken

Slide 4 - Tekstslide

Determineer de bomen

Slide 5 - Tekstslide

Slide 6 - Tekstslide

Slide 7 - Tekstslide

Noem een sprookje dat je bij is gebleven

Slide 8 - Woordweb

Slide 9 - Video

Wat zijn voor jou voorwaarden voor een succesvol sprookje?

Slide 10 - Open vraag

Kerndoel 40 en 41 

De leerlingen leren in de eigen omgeving veel voorkomende planten en dieren onderscheiden en benoemen en leren hoe ze functioneren in hun leefomgeving
In de klas - voorbeelden

De leerlingen leren over de bouw van planten, dieren en mensen en over de vorm en de functie van hun onderdelen 
In de klas - voorbeelden

Slide 11 - Tekstslide

Tips doe-activiteit in en rondom de natuur
  • Zinvol (aansluitend bij doel)
  • Aantrekkelijk (belevingswereld)
  • Wissel ideeën met elkaar uit! 
  • Zoek op het web/ kijk in de methode(s) op je stageschool
  • Omschrijf de activiteit kort, bondig en overzichtelijk (hoe, wat, tijd, benodigdheden) - een ander moet de activiteit kunnen uitvoeren

https://www.natuurmonumenten.nl/de-natuur-in
https://buitenlesdag.nl/
https://www.natuurwijs.nl/natuuropdrachten

Slide 12 - Tekstslide

Waar moet een zinvolle en aantrekkelijke doe-activiteit voor kinderen aan voldoen?

Slide 13 - Woordweb

Werken aan de opdracht
  • 20 minuten


  • Verdeel weer taken en ga aan de slag in het document
  • Denk aan een evenwichtige samenwerking


timer
30:00

Slide 14 - Tekstslide

Slide 15 - Tekstslide

Slide 16 - Tekstslide

Volgende week:
Zelfstandig aan de slag met deel 2 
 (sprookje, doe-activiteiten, aanvullen van informatie)

Slide 17 - Tekstslide

Zijn er nog vragen?

Slide 18 - Open vraag

Wat vind je van het maken van een sprookje?

Slide 19 - Open vraag