LES 4 - OEFENEN MET STRATEGIEËN

1 / 25
volgende
Slide 1: Tekstslide

In deze les zitten 25 slides, met interactieve quizzen, tekstslides en 1 video.

Onderdelen in deze les

Slide 1 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Startklaar 
       
       Pak je Chromebook/ laptop voor je
       Start je Chromebook/ laptop op
       Log in op www.lessonup.app 
       Stop je telefoon in je tas of in je jas
      
timer
2:30

Slide 2 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • ken ik de drie soorten redenen.
  • kan ik aangeven of iets een logische reden, een minder logische reden of een smoesje is.
  • kan ik redenen geven voor situaties uit de tekst.

Slide 3 - Tekstslide

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Inleiding

Veel dingen gebeuren met een reden.
Je kunt uitleggen waarom iets gebeurt.

Voorbeeld:
Gebeurtenis: Ik moest mijn telefoon inleveren op school.

Ik was aan het appen tijdens de les. » Dit is de reden.

Waarom gebeurt dit?

Slide 4 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Aan de slag!

Weten jullie een reden voor de volgende gebeurtenissen?
Je mag dit zelf bedenken.

De reden moet wel een logische reden zijn.
Logisch betekent dat iedereen die reden begrijpt.

Slide 5 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

'Ik viel van mijn fiets.'

Wat is hier een logische reden voor?
A
Ik ging te laat weg.
B
Ik botste tegen de fiets van een ander.
C
De brug stond open.

Slide 6 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

'Ik heb mijn huiswerk niet gemaakt.'

Wat is hier een logische reden voor?
A
Mijn hond heeft het opgegeten.
B
Mijn moeder had het uit mijn tas gehaald.
C
Ik ben het huiswerk vergeten te maken.

Slide 7 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

'Ik ben te laat gekomen.'

Wat is hier een logische reden voor?
A
Ik ben te laat van huis weg gegaan.
B
De brug stond open.
C
Ik had een lekke band.

Slide 8 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

'Er zit een vlek op mijn shirt.'

Wat is hier een logische reden voor?
= Waarom gebeurt iets?

Slide 9 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

'De docent werd boos op mij.'

Wat is hier een logische reden voor?
= Waarom gebeurt iets?

Slide 10 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

'Ali moet de tafel schoonmaken.'

Wat is hier een logische reden voor?
= Waarom gebeurt iets?

Slide 11 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

Theorie
Een reden is een uitleg waarom iets gebeurt.
Als jij te laat komt, vraagt de docent naar de reden.

Je kunt dan verschillende soorten redenen geven:
  1. Logische redenen
  2. Minder logische redenen
  3. Smoesjes
Er stond file op de weg.
Dit is een <span style="font-weight: bold">logische </span>reden:<br>Iedereen begrijpt deze reden.
De brug stond open.
Dit is een <span style="font-weight: bold">minder logische</span> reden (er zijn niet zoveel bruggen in de buurt van de school), maar het kan wel.
Ik wist niet dat ik zo vroeg moest beginnen.

Slide 12 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Theorie


Het verschil tussen een logische reden en een minder logische reden is soms moeilijk. 
Het is vaak wel duidelijk wanneer iemand een smoesje verzint.

Slide 13 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Slide 14 - Video

Deze slide heeft geen instructies

Welk smoesje heb jij weleens gebruikt?

Slide 15 - Open vraag

Deze slide heeft geen instructies

Aan de slag!


Geef van de volgende situaties aan of het een logische reden, minder logische reden of een smoesje is. 

Slide 16 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Je hebt je huiswerk niet bij je, en de reden is:

'De hond heeft het opgegeten.'
A
Logische reden
B
Minder logische reden
C
Smoesje

Slide 17 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Je bent niet op jouw stage gekomen.

'Mijn oma is overleden.'
A
Logische reden
B
Minder logische reden
C
Smoesje

Slide 18 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Je hebt geen huiswerk gemaakt.

'Anderen hebben het toch ook niet gemaakt.'
A
Logische reden
B
Minder logische reden
C
Smoesje

Slide 19 - Quizvraag

Deze slide heeft geen instructies

Instructie
We focussen nu op logische redenen.

In Keuzeopdracht 3B zoek je bij iedere 'bewerking' een reden in de tekst.

Slide 20 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Instructie
We focussen nu op logische redenen.

In Keuzeopdracht 3B zoek je bij iedere 'bewerking' een reden in de tekst.

Slide 21 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Aan de slag!
Maak opdracht 3B.

Ben je klaar?
Bedenk dan goede smoesjes voor deze situaties:
  • Ik kan niet gymmen, omdat...
  • Ik kan niet helpen met opruimen, omdat...
  • Ik kan niet op de fiets komen, omdat...

Slide 22 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Begrippen uit deze les


  • reden
  • logische reden
  • minder logische reden
  • smoesje

Slide 23 - Tekstslide

Deze slide heeft geen instructies

Leerdoelen
Aan het einde van de les ...
  • ken ik de drie soorten redenen.
  • kan ik aangeven of iets een logische reden, een minder logische reden of een smoesje is.
  • kan ik redenen geven voor situaties uit de tekst.

Slide 24 - Tekstslide

Leerdoelgericht werken: 
Voor iedere leerling is duidelijk waar er aan gewerkt gaat worden. Docenten geven vanuit deze leerdoelen vorm aan
de inhoud van hun lessen. Om dit voor leerlingen behapbaar te houden wordt alleen het hoognodige aangeboden. Iedere les worden de beoogde leerdoelen kenbaar gemaakt en
worden onderwijsactiviteiten ingezet die moeten leiden tot het beoogde leerdoel. Hierbij wordt gericht ingezet op succeservaringen. Leerdoelen worden vanuit hoge positieve verwachtingen van alle leerlingen geformuleerd en zetten in op succeservaringen. 
Wat vond je van de afgelopen les?
😒🙁😐🙂😃

Slide 25 - Poll

Deze slide heeft geen instructies