Wil je met dit lesplan aan de slag? Klik op de knop hieronder om een eigen kopie te maken in 'Mijn Lessen'. Vervolgens kun je de lessen aanpassen naar jouw wensen.
Thema 'ik in de samenleving'
Dit thema is opgebouwd rondom de 17 werelddoelen.
Hierbij staan we in deze lessenserie vooral stil bij de eerste twee doelen:
einde aan armoede
einde aan honger
Eindopdracht thema:
De leerlingen bedenken en maken een gerecht voor de Voedselbank om een steentje bij te dragen aan het bestrijden van honger (werelddoel 2).
Leerdoelen Nederlands gekoppeld aan de eindopdracht
Leerlingen schrijven een brief aan de Voedselbank waarin ze duidelijk maken dat ze waarderen wat de Voedselbank doet voor de samenleving. (de beste brief wordt daadwerkelijk opgestuurd)
Leerlingen stellen een e-mail op aan de Voedselbank waarin ze hun idee om een gerecht te maken aankondigen. (aan het einde van de mail kondigen de leerlingen ook het aankomende telefoongesprek aan, de beste e-mail wordt daadwerkelijk opgestuurd)
Leerlingen bereiden een telefoongesprek met de Voedselbank voor in rollenspellen. (het beste gesprek wordt daadwerkelijk gevoerd onder begeleiding van de docent).
Let op: is er een koppeling met de methode?
Lessen:
Introductie 17 werelddoelen + koppeling eerste twee doelen
Les over armoede + opdrachten opzoeken + spreken en luisteren
Les over de Voedselbank
Les over het schrijven van een brief
Praktisch: brief schrijven aan de Voedselbank
Les over het sturen van een e-mail
Praktisch: e-mail opstellen aan de Voedselbank
Les over het voeren van een telefoongesprek + telefoongesprek oefenen
Proces van formatief handelen op de kennis van de conventies van een formele brief. Leerlingen de 5 controlevragen goed beantwoorden, kunnen gelijk aan de slag met de opdracht. Overige leerlingen doen mee met de instructie.