Les 5: De wijk van de toekomst

1 / 17
next
Slide 1: Slide
AardrijkskundeMiddelbare schoolmavo, havo, vwoLeerjaar 1

This lesson contains 17 slides, with text slides.

time-iconLesson duration is: 45 min

Items in this lesson

Slide 1 - Slide

Startklaar
       
      Telefoon in het zakkie 
      Laptop in de tas (gebruiken we pas later)
       Map en pen op tafel.
      
       
      
timer
5:00

Slide 2 - Slide

Welkom bij Individuals & Societies
Unit 3: Van overleven naar leven
Learner Profile: Zorgzaam
ATL: Pas vaardigheden en kennis toe in onbekende situaties
Related concepts: innovatie en revolutie
Key concept: ontwikkeling
Innovatie leidt tot revolutie en ontwikkeling
Global context: Wetenschappelijke en technologische innovatie

Slide 3 - Slide

Periode Planner 
Week 1
Week 2
Week 3
Week 4
Week 5
Week 6
Week 7

Introductie


uitval


leven in het verleden


Vakantie

Vakantie

Bevrijdings-dag

Leven in het heden
Week 8
Week 9
Week 10
Week 11
Week 12
Week 13
Leven in de toekomst

FA

De wijk van de toekomst

Pinksteren

Werken aan SA


Toetsweek


Slide 4 - Slide

Programma 
  • Opwarmen met begrippen
  • Deel 1 van FA inzien
  • Instructies opdracht
  • Werken in groepjes aan de opdracht: de wijk van de toekomst

Slide 5 - Slide

Lesdoel
Aan het einde van de les:
  • ken je de drie onderdelen van een buurtprofiel
  • heb je een buurtprofiel gemaakt over een wijk naar keuze
  • heb je ideeën bedacht om de wijk te verbeteren voor de toekomst aan de hand van de drie trends

Slide 6 - Slide

Introductie 
Vandaag doe je een klein onderzoek over een wijk in Den Haag in groepjes van 3. 

Het gaat erom dat je op basis van een aantal indicatoren een buurtprofiel maakt van je gekozen wijk.

Je moet de huidige situatie en problematiek in kaart brengen. 
Geef tenslotte aan hoe je de situatie zou kunnen verbeteren. 

Aan het einde van de les presenteren we onze gevonden gegevens aan elkaar. 


Slide 7 - Slide

Buurtprofiel

Slide 8 - Slide

Opbouw opdracht
Deel 1:
Verdeel de onderdelen in je groepje 
- 1 persoon woningkenmerken
- 1 persoon omgevingskenmerken
- 1 persoon bewonerskenmerken 

Deel 2:
Vervolgens maak je een een Buurtprofiel op de poster 



Slide 9 - Slide

Opbouw opdracht
Deel 3:
Tenslotte kom je met een plan hoe je de wijk kan verbeteren voor het jaar 2030.

Deel 4:
Presenteer je gevonden informatie aan de klas. Verdeel de taken. 



Slide 10 - Slide

Eindresultaat
  • 1 poster
  • Hierop het buurtprofiel ingevuld
  • Plan voor de verbetering van de wijk voor het jaar 2030 

Slide 11 - Slide

Nabespreking Buurtprofiel

Slide 13 - Slide

Nabespreking Buurtprofiel
Wat heb je geleerd over de wijk dat je vooraf niet verwacht had, en hoe heeft dit je beeld van de stad veranderd?

Slide 14 - Slide

Nabespreking Buurtprofiel
Bij welke van de drie trends horen de verbeteringen voor de wijk die jullie hebben gevonden / je hebt gehoord van anderen? 
  1. Duurzame stad
  2. Smart city
  3. Creatieve stad

Slide 15 - Slide

Lesdoelen check
Aan het einde van de les:
  • ken je de drie onderdelen van een buurtprofiel
  • heb je een buurtprofiel gemaakt over een wijk naar keuze
  • heb je ideeën bedacht om de wijk te verbeteren voor de toekomst aan de hand van de drie trends

Slide 16 - Slide

Pak je spullen 
Schuif je stoel aan
Laat het lokaal net achter

Wij zorgen goed voor ons lokaal

Slide 17 - Slide